Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dziwny problem z instalacją Linux Mint 18 obok Windows 8.1


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Stock

Stock
  • Użytkownicy
  • 23 postów

Napisano 15 październik 2016 - 11:27

Mam dziwną sytuację z instalacją Linuxa obok Windows 8 (który już jest zainstalowany)  . Najpierw zmniejszyłem ( tak jak radzą różne filmiki o instalacji Linux obok Windows ) partycje Windowsa tak aby mieć nieprzydzieloną przestrzeń dysku twardego, potem odpaliłem Linuxa i wszystko szło dobrze do momentu w którym trzeba było zaznaczyć ten nieprzydzielony obszar . Po zaznaczeniu tego obszaru nie mogę wcisnąć ikonki "plusa" od której rozpoczyna się tworzenie partycji linux-owej . Co ciekawe przycisk ten mogę wciskać gdy zaznaczę inne tzn przydzielone obszary. Co robić w takiej sytuacji ? Prosze o sugestię i z góry dziękuje za odpowiedzi :)


  • 0


#2 mw_1975

mw_1975
  • Użytkownicy
  • 2535 postów

Napisano 15 październik 2016 - 12:46

Nie Masz tam partycji, więc nie można tam nic zainstalować. Proste. Załóż tam partycję exfs4 i wtedy zaznacz. Powinno bez problemu pójść dalej.


  • 0
AMD Phenom II 955
Pentagram Karakorum HP-120 AlCu + Arctic Cooling AF1225L
4 GB DDR3 1600 MHz
Było Asus Radeon HD 6950 DCU II, jest XFX 7850 z AC Mono - czego się nie robi dla tej ciszy!
SilentiumPC Deus G1 600W

#3 Stock

Stock
  • Użytkownicy
  • 23 postów

Napisano 15 październik 2016 - 13:39

Nie Masz tam partycji, więc nie można tam nic zainstalować. Proste. Załóż tam partycję exfs4 i wtedy zaznacz. Powinno bez problemu pójść dalej.

 

Nie jestem pewien czy dobrze załapałem - mam to zrobić z poziomu Windowsa ???  Bo właśnie sęk w tym że z poziomu instalowanego Linuxa nie mogę na nieprzydzielonym obszarze zrobić partycji ( chyba że istnieje inny sposób na rozpoczęcie tego procesu bez klikania niechcący się kilknąć "plus" na obszarze nieprzydzielonym )


  • 0

#4 silent

silent
  • Użytkownicy
  • 771 postów

Napisano 15 październik 2016 - 17:03

podczas instalacji zaznacz, że chcesz partycjonować dysk? oczywiście zalecam dokonywanie zmian w części nie-win ;)


  • 0

#5 mw_1975

mw_1975
  • Użytkownicy
  • 2535 postów

Napisano 18 październik 2016 - 11:33

Zrób inaczej. Stwórz partycję dla Linuxa pod Windows, a potem wybierz ją przy instalacji Linuxa. To powinno rozwiązać problem. Się tylko nie pomyl i nie instaluj pingwina na oknach! :)


  • 0
AMD Phenom II 955
Pentagram Karakorum HP-120 AlCu + Arctic Cooling AF1225L
4 GB DDR3 1600 MHz
Było Asus Radeon HD 6950 DCU II, jest XFX 7850 z AC Mono - czego się nie robi dla tej ciszy!
SilentiumPC Deus G1 600W


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych