Jump to content

Photo

SSL - czy warto?

• Please log in to reply
5 replies to this topic

#1 kriczu

kriczu
  • Użytkownicy
  • 95 posts

Posted 07 October 2016 - 15:12

Mam możliwośc skorzystania za darmo do konta z certyfikatu SSL.

Czy ma to sens? To nie jest sklep, tylko normalny serwis.

Czy może to przynieść korzyści? Czy raczej wprost przeciwnie?

• 0

#2 huberto33

huberto33
  • Użytkownicy
  • 1 posts

Posted 06 February 2017 - 14:02

Google co raz bardziej naciska na zainicjowanie certyfikatu SSL na swojej stronie Internetowej, tak więc patrząc z perspektywy czasu wydaje mi się, że jest sens wprowadzenia tego. Im wcześniej to zrobimy tym lepiej, obędzie się bez późniejszych zamieszań z spadkiem pozycji wywołanym zmianą przedrostka naszej strony.

• 0

#3 22studio

22studio
  • Użytkownicy
  • 1 posts

Posted 22 February 2017 - 20:35

Warto ze wzgledu na SEO jesli chodzi o strony non ecommerce, a w sklepach jest niezbedne choc czesc ludzi rezygnuje jesli platnosc jest dokonywana na innej stronie np paypal. Duzo firm hostingowych daje obecnie darmowe certyfikaty SSL z letsencrypt.org.

• 0

#4 Syrkot

Syrkot
  • Użytkownicy
  • 1 posts

Posted 04 May 2017 - 10:22

Ja teraz robiłem integracje z Allegro z firmą : http://www.platforma...acja-z-allegro/ i też myślałem nad skorzystaniem z certyfikatu SSL ale kurde nie chce się mieszać w ich politykę bo wiadomo jak już się korzysta z firmy to oni wiedzą lepiej jak to ma wgl działać i warto jednak zważać na takie różne rzeczy. Bo na moje to nie zawsze przyniesie korzyści. 

• 0

#5 ~janusz

~janusz
  • Użytkownicy
  • 235 posts

Posted 04 May 2017 - 21:35

Zamiast wypisywać takie głupoty (jak ta powyżej) lepiej w ogóle zapoznajcie się z protokołami sieciowymi oraz zagadnieniami ich szyfrowania, do którego SSL służy w pierwszej kolejności:

https://pl.wikipedia..._Layer_Security

To, że jakaś firma nie umie sobie poradzić z obsługą SSL (zwłaszcza wykonując integracje, które przepuszczają przez sieć dane osobowe) w swoich rozwiązaniach nie oznacza, że nie należy z tego korzystać.

• 0

#6 kastan

kastan
  • Użytkownicy
  • 20 posts

Posted 08 May 2017 - 15:07

Z czasem wszystkie strony będą miały SSL, więc moim zdaniem, to za bardzo nie ma się nad czym zastanawiać.

Zainwestuj. Nie twierdzę, że to będzie miało jakiś pozytywny wpływ na Goole, ale z czasem na pewno zadziała to korzyść.

Popatrz nawet po serwisach w sieci. 

• 0

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users