Skocz do zawartości


Zdjęcie

Brak dzwięku


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 QlejoSS

QlejoSS
  • Użytkownicy
  • 8 postów

Napisano 06 październik 2016 - 18:42

Hej!

 

Mam problem z brakiem dzwięku na laptopie. Występuje on od jakiegoś miesiąca.Laptop ma pół roku i jest to Predator i17, karta graficzna GTX 970M, procek i7, 16GB RAM. Kmputer przeinstalowywałem 3 razy już w ciągu tygodnia. Sterowniki mam aktualne bo te od relteka na przykład były juz też przeze mnie odinstalowywane i instalowane ponownie, aktualizowane itp. Szukałem w necie podobnych historii ale nic mi nie pomaga. Dołączam screeny z relteka, wg mnie on nie widzi głośników. A i jeszcze jedno, jak wejde w Urządzenia do odtwarzania i wwidze tam głośniki reltak high definition audio i włącze muzykę to te prostokąciki po prawej zapełniają się zilonymi ( czyli muzyka jakas czy dzwięki lecą) ale ja nic nie slyszę. Gdy wyłącze reltak i zrobi się na jego miejsce urzadzenie zgodne z High Definition Audio  wtedy dzwięk jest ale tylko z subwufera który jest od dołu laptopa, słychać ze dzwięk stamtąd idzie a nie z głośników od frontu laptopa po 2 stronach. NIe wiem jak to się stało że nagle przestało słychać dzwięk. NIe mam już pomysłów na naprawę tego problemu. Nie chciałbym oddać kompa i czekać miesiąc na pomoc a zostać bez laptopka.

 

Dziękuję za konkretną pomoc


  • 0


#2 QlejoSS

QlejoSS
  • Użytkownicy
  • 8 postów

Napisano 06 październik 2016 - 18:43

chciałem załączyć screeny ale pokazuje mi że są za duże.... ;) masakra...


  • 0

#3 QlejoSS

QlejoSS
  • Użytkownicy
  • 8 postów

Napisano 06 październik 2016 - 18:46

Sprobuję opisać. Jak otwieram Menadzer Reltak to mam na górze zakładki Głośniki i zestaw mikrofonów. W zakładce głośniki mam w lewym dolnym logu do zaznaczenia ( ptaszkiem) przedni ley i prawy a jjuż poza zdjęciem biurka z komputerem jakie jest w reltaku jest napisane analogowe i są 2 wtyczki( tak to chyba jakby wtyczki) szara i czarna. NIc tu nie mogę zrobić z tym, mogę klikać testuj i nic nie słyszeć bądź przejsc do zakładkki domyślny format i wybrać np jakoś studyjną 48000 Hz, 24 bity, tyle co mogę tu zrobić


  • 0

#4 Miodek

Miodek
  • Użytkownicy
  • 2009 postów
  • LokalizacjaPasieka

Napisano 07 październik 2016 - 08:56

Słuchawki działają?

 

Dodatkowo poczytaj tutaj:
https://community.ac...ing/td-p/408161


  • 0
Drogi analfebeto. Zamiast pisać na końcu posta "przepraszam za błędy", popraw je.

#5 QlejoSS

QlejoSS
  • Użytkownicy
  • 8 postów

Napisano 07 październik 2016 - 10:18

słuchawki ktore mam po wifi i wpinam tylko takie małe coś do usb działają, ale głosniki laptopowe nie działają i głosniki ktore wpinam do gniazda słuchawek juz tez nie, a wczesniej działały.


  • 0

#6 Miodek

Miodek
  • Użytkownicy
  • 2009 postów
  • LokalizacjaPasieka

Napisano 07 październik 2016 - 18:02

Skąd instalowałeś sterowniki?


  • 0
Drogi analfebeto. Zamiast pisać na końcu posta "przepraszam za błędy", popraw je.

#7 QlejoSS

QlejoSS
  • Użytkownicy
  • 8 postów

Napisano 09 październik 2016 - 21:01

do relteka? ze strony relteka. POwiem szczerze ze moj problem z dzwiekiem zaczął się jak przez jakis czas wkładałem wtyczke od głośników do wejścia słuchawek żeby było dzwiek słychać z mocniejszych maszyn niz wbudowane w laptoppie głosniki. I czasem wkładałem te wtyczke i wyjmowałem i po jakims czasie przestało być słychac z laptopa. Wydaje sie jakby laptop "czuł" że ma wpiete słuchawki, bo niby widac ze coś gra ale tego nie słychać..... to tylko moje przypuszczenia bo już nie mam rozwiązania. Przeciez format systemu nic nie pomógł...


  • 0

#8 Miodek

Miodek
  • Użytkownicy
  • 2009 postów
  • LokalizacjaPasieka

Napisano 10 październik 2016 - 08:41

Pokaż screen: Panel sterowania > Dźwięk > Odtwarzanie.


  • 0
Drogi analfebeto. Zamiast pisać na końcu posta "przepraszam za błędy", popraw je.

#9 QlejoSS

QlejoSS
  • Użytkownicy
  • 8 postów

Napisano 10 październik 2016 - 12:02

nawet jak odepne te usb od sluchawek ktore dzialają po wifi to i tak nic nie slysze, i tutaj wlasnie jak wlacze muzyke to podnosza sie pomaranczowe prostokaty ktore widzimy po prawej ale nic nie slychać.


  • 0

#10 QlejoSS

QlejoSS
  • Użytkownicy
  • 8 postów

Napisano 10 październik 2016 - 12:05

kurcze ale jak mam załączyć jak ciągle jest za duży plik i nie moge


  • 0

#11 Miodek

Miodek
  • Użytkownicy
  • 2009 postów
  • LokalizacjaPasieka

Napisano 11 październik 2016 - 09:11

Nie zapisuj obrazów w BMP.


  • 0
Drogi analfebeto. Zamiast pisać na końcu posta "przepraszam za błędy", popraw je.

#12 QlejoSS

QlejoSS
  • Użytkownicy
  • 8 postów

Napisano 11 październik 2016 - 12:53

oki:), w każdym razie brak pomysłów skierował mnie do serwisu, jutro bedzie kurier i zabierze laptop do Acera i oni w 14 dni max mają mi naprawić i odwiezie kurier do domu. Szkoda tylko ze teraz te 14 dni lub mniej będe bez kompa;)

 

w każdym razie dzięki, jak coś bede sie zgłaszał z innymi problemami:)


  • 0

#13 herbaciana

herbaciana
  • Użytkownicy
  • 69 postów

Napisano 16 październik 2016 - 17:50

Miałam kiedyś podobny problem, brat próbował mi to ogarnąć, ale dźwięku jak nie było tak nie było i potem. Też nie obyło się bez serwisu. Ale na szczęscie koleżanka poleciła mi dobry serwis Redicreo i mi tam szybciuśko ogarnęli co jest, naprawili i śmiga do teraz bez problemu :)


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych