Skocz do zawartości


Zdjęcie

1 switch 1 komputer 2 kable pod 2karty sieciowe w 1kompie

internet karta sieciowa dwie kable wlan

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Jarkozpl

Jarkozpl
  • Użytkownicy
  • 21 postów

Napisano 04 październik 2016 - 11:22

Witam,

Dużo szukałem ale wszystko albo w trakcie zmienia temat albo dotyczy innego połączenia, więc piszę.
Moje pytanie brzmi jak skonfigurować dwie identyczne karty sieciowe (zintegrowane) w jednym komputerze podpięte dwoma kablami pod jeden switch, podpięty pod jeden router (nie mam do niego dostępu), tak by komputer mógł jednocześnie korzystać z obu łączy np. ściągając jeden plik.

Jeżeli to pomoże to komputer to xw8600 workstation a w załączniku jest screen działania kart podczas obciążenia speed testem. Druga karta nie jest zepsuta bo czasami daje znaki życia.

Załączone pliki


  • 0


#2 silent

silent
  • Użytkownicy
  • 771 postów

Napisano 04 październik 2016 - 17:58

dobrze rozumiem konfigurację?

router (gdzieś) -- lan(skrętka) ---switch (już twój) --2x lan ---  karty lan?

jeżeli router ma uruchomiony dhcp i może przydzielić po twojej skrętce 2 ip to nie ma większego problemu

gorzej, jeżeli pomiędzy toba a routerem jest jeszcze programowalny switch (którego możesz nie widzieć) - może się okazać że na skrętce do ciebie może być tylko jedno ip.

2 aktywne karty lan - wykorzystanie... jeżeli do ssania używasz ff poszperaj po managerach pobierania...niektóre dają się dość mocno konfigurować.

 

p.s. poważnie 100Mb Ci nie starcza?


  • 1

#3 Jarkozpl

Jarkozpl
  • Użytkownicy
  • 21 postów

Napisano 05 październik 2016 - 17:06

ogólnie to jest tak że w piwnicy jest serwerownia (do której mam dostęp ale nie mogę nic tam zmieniać) podpięte są światłowody do switchy (3 ale to nie istotne) z nich kable lecą do pach paneli (czy coś takiego) a z tych od pokoi do kolejnego switcha (już zwykłego a nie takiego serwerowego). do niego jak podłączę kilka kompów to każdy otrzymuje inny adres ip (trzeba się logować specjalnym loginem i hasłem) i ma również do 100mb/s pobierania i wysyłania. Ale w komputerze stacjonarnym mam oryginalnie wbudowane dwie karty sieciowe ( bo to komputer bardziej serwerowy) a nie jakieś kupione osobno, (dokupiona jest tylko trzecia ale do wi:fi).


  • 0

#4 silent

silent
  • Użytkownicy
  • 771 postów

Napisano 05 październik 2016 - 19:29

to obawiam się, że konkretne ip albo jest powiązane z konkretnym kontem, albo logowanie uruchamia przydzielenie ip - w obu przypadkach - dasz radę zalogować się z jednego komputera niezależnie na 2 konta w sieci?


  • 0



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: internet, karta, sieciowa, dwie, kable, wlan

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych