Skocz do zawartości


Zdjęcie

mega cichy zasilacz, 450 W, wysoki certfikat sprawności, 330 zł


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 rott

rott
  • Użytkownicy
  • 14 postów

Napisano 19 wrzesień 2016 - 22:32

szukam mega cichego zasilacza (duża średnica wentylatora, niska prędkość obrotowa, dobre łożyska, wysoki certyfikat sprawności np. 80 plus GOLD, markowy zasilacz, min. 450 W, cena +/- 330 zł) 

 

  • 0


#2 kafir

kafir
  • Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 20 wrzesień 2016 - 15:21

Dzięki, na pewno mi się to przyda :)


  • 0

Wewnętrzna radość, gdy zrobiliśmy coś dobrego, kiedy byliśmy potrzebni i nieśliśmy pomoc - jest potrawą, której potrzebuję dusza.


#3 rott

rott
  • Użytkownicy
  • 14 postów

Napisano 21 wrzesień 2016 - 20:39

Odrzuciłem Corsair CX450M 450W, ponieważ chcę kopić lepszy zasilacz pod względem kultury pracy, elektroniki i energooszczędności.
Odrzuciłem Thermaltake Smart Se 530W ponieważ nie ma żadnego oficjalnie przyznanego certyfikatu mimo, że jest cichy.
Odrzuciłem też  be quiet! Pure Power 9 500W CM z uwagi na kiepską elektronikę mimo, że jest cichy.
Odrzuciłem również SilentiumPC Supremo M2 Gold 550W, ponieważ został wyprodukowany przez niezbyt renomowanego producenta zasilaczy i jest zbyt dużo negatywnych opinii o jego głośności.
Rozważam Fractal Design Edison M 550W 80+ GOLD, oraz be quiet! Pure Power BQT L8-CM-430W oraz be quiet! STRAIGHT POWER 10 400W 80PLUS GOLD , ale nie wiem czy 400 W to nie za mało do mojej konfiguracji.
Nadal szukam cichego zasilacza (duża średnica wentylatora, niska prędkość obrotowa, dobre łożyska, wysoki certyfikat sprawności np. 80 plus GOLD, markowy zasilacz, cena +/- 300 zł)
Który zasilacz wybralibyście na moim miejscu ?
 
Moja aktualna konfiguracja komputera to https://www.morele.n...ry/info/Ib0pGl/
Jeżeli do ww. zestawu w przyszłości dokupię GeForce GTX 750 Ti ( chłodzenie pasywne lub półpasywne), to jakiej mocy muszę kupić dzisiaj zasilacz ?
Pytam, ponieważ kusi mnie zakup be quiet! STRAIGHT POWER 10 400W 80PLUS GOLD.

  • 0

#4 michuok

michuok
  • Użytkownicy
  • 20 postów

Napisano 21 wrzesień 2016 - 22:48

Poczytaj u JonnegoGuru to będziesz wiedział co wybrać. Ja bym dodał trochę do ok 360 zł i kupił XFX Black Edition XTR 550W z półpasywnym wentylatorem, jak zestaw będzie nie obciążał go za bardzo to może wentylator w ogóle nie będzie się kręcił. Ogólnie też Superflower robi niezłe zasilacze również pod innymi rebrandami. Poza tym pytanie jaką kartę graficzną dodasz do tego zestawu ?? 


  • 0

#5 mw_1975

mw_1975
  • Użytkownicy
  • 2535 postów

Napisano 22 wrzesień 2016 - 18:51

Po co Ci tak koniecznie potrzeba certyfikatu 80+ gold? To tylko o jakieś 4% wyższa sprawność! Zakup zasilacza z 80+ Bronze daje większe możliwości wyboru zasilacza. Np. Cooler Master G450M kosztuje mniej, niż 300, a to bardzo dobry zasilacz a podobno cichy (tak ludzie piszą). Za 330 można mieć też Cougara GX 450W, choć ja bym dołożył do Enermaxa Revoltion XT II 430W. Enermax to zawsz Enermax. Oczywiście zawsze zostaje też wspomniany Super Flower. Miałem kiedyś zasilacz robiony przez nich i był bardzo dobry. Marka była inna ;) .


  • 0
AMD Phenom II 955
Pentagram Karakorum HP-120 AlCu + Arctic Cooling AF1225L
4 GB DDR3 1600 MHz
Było Asus Radeon HD 6950 DCU II, jest XFX 7850 z AC Mono - czego się nie robi dla tej ciszy!
SilentiumPC Deus G1 600W

#6 karpik

karpik
  • Użytkownicy
  • 228 postów

Napisano 17 październik 2016 - 14:00

Polecam poszukac w sieci list czarnych firm oferujących zasilacze. Wydawało mi sie,że taka lista znajdowała sie na elektrodzie. Sa to zasilacze, które są wyjątkowo awaryjne i pomimo niskiej ceny nie warto jest ich kupować. Sugeruję natomiast rozejrzeć się tutaj;

https://laptopmarket...,Zasilacze,3,14

 

W sklepie jest chyba najwiekszy wybor zasilaczy w sieci. Poza tym goście znają się na rzeczy. Jak do nich zadzwonisz doradzą Ci co wybrać. 


  • 0

#7 mw_1975

mw_1975
  • Użytkownicy
  • 2535 postów

Napisano 17 październik 2016 - 18:41

Sugeruję natomiast rozejrzeć się tutaj;

https://laptopmarket...,Zasilacze,3,14

 

W sklepie jest chyba najwiekszy wybor zasilaczy w sieci. Poza tym goście znają się na rzeczy. Jak do nich zadzwonisz doradzą Ci co wybrać. 

 

Karpik, pracujesz w dziale marketingu tego sklepu? Jak widać, autor pyta się o zasilacz do STACJONARNEGO PC. No, chyba, że kiedykolwiek widziałeś zasilacz do laptopa o mocy 450W. W Twoim sklepie są chyba tylko zasilacze do komputerów przenośnych.


  • 0
AMD Phenom II 955
Pentagram Karakorum HP-120 AlCu + Arctic Cooling AF1225L
4 GB DDR3 1600 MHz
Było Asus Radeon HD 6950 DCU II, jest XFX 7850 z AC Mono - czego się nie robi dla tej ciszy!
SilentiumPC Deus G1 600W

#8 alicjanowakxd

alicjanowakxd
  • Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 22 luty 2017 - 13:24

Ciekawa cena :) trzeba przemyśleć


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych