Skocz do zawartości


Zdjęcie

[2300 zł] multimedialny, wysoka kultura pracy, maksymalnie cichy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 rott

rott
  • Użytkownicy
  • 14 postów

Napisano 11 wrzesień 2016 - 14:34

Mój aktualny komputer to https://www.morele.n...ory/info/BpJai/ ale planuję odstąpić od umowy sprzedaży komputera z powodu jego nieakceptowalnej głośności, więc ponownie poszukuję jednostki stacjonarnej, która będzie maksymalnie cicha.

 

 

 

1.       klasa cenowa: +/- 2300 zł w sklepie internetowym ( w tym koszt montażu i transportu)

 

2.       do czego będzie wykorzystywany: Internet 60 %, filmy 20 %, muzyka 15 %, gry 5 %*

 

3.       procesor : Socket 1151, najwydajniejszy do ww. celów

 

4.        płyta główna: Socket 1151, ATX, DVI-D, obsługa DDR4

 

5.       karta graficzna zintegrowana czy dedykowana: na początek zintegrowana, ale docelowo karta dedykowana (GeForce GTX 750 Ti lub coś mocniejszego)

 

6.       z jakim monitorem będzie współpracowała karta graficzna: NEC MultiSync P221W (22 cale, matryca S-PVA, 1680x1050)

 

7.       karta dźwiękowa zintegrowana czy dedykowana: na początek zintegrowana, docelowo dedykowana

 

8.       karta sieciowa zintegrowana czy dedykowana: tak, zintegrowana

 

9.       karta sieciowa Wi-Fi zintegrowana czy dedykowana: tak, bez preferencji

 

10.   pamięć RAM: min. 8 GB, radiator, DDR4

 

11.   zasilacz: certyfikat sprawności 80 Plus Bronze lub lepszy, musi mieć zapas mocy na wypadek dokupienia karty graficznej w przyszłości (GeForce GTX 750 Ti lub coś mocniejszego) i musi być maksymalnie cichy

 

12.   napęd optyczny: Nagrywarka DVD

 

13.   rodzaj dysku twardego: min. 248 GB, tylko SDD

 

14.   czego nie lubię w komputerach stacjonarnych:

 

głośnej pracy, wydzielania ciepła i stęchłego zapachu przez rozgrzane podzespoły

 

15.   czy oprogramowanie systemowe jest wymagane: nie

 

16.   Ile godzin dziennie ma pracować komputer : ok. 5 h

 

17.   kiedy i gdzie używasz komputera: wieczorem i w nocy, w sypialni

 

18.   dodatkowe chłodzenie procesora: tak, Socket 1151, musi być maksymalnie ciche

 

19.   obudowa: ATX, musi być dobrze wentylowana, ale wiatraki muszą być maksymalnie ciche

 

20.   na czym najbardziej mi zależy:

 

na maksymalnie cichej pracy, niegrzejących się i niecuchnących po rozgrzaniu podzespołów

 

 

 

*- nie gram w najnowsze gry.


  • 0


#2 rott

rott
  • Użytkownicy
  • 14 postów

Napisano 17 wrzesień 2016 - 20:55

Proszę o propozycje konfiguracji.


  • 0

#3 rott

rott
  • Użytkownicy
  • 14 postów

Napisano 18 wrzesień 2016 - 21:02

Nadal szukam cichszego zasilacza (duża średnica wentylatora, niska prędkość obrotowa, dobre łożyska, wysoki certyfikat sprawności np. 80 plus GOLD, markowy zasilacz, cena +/- 300 zł)

 

Który zasilacz polecacie ?


  • 0

#4 kafir

kafir
  • Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 20 wrzesień 2016 - 15:20

Dzięki, na pewno mi się to przyda :)


  • 0

Wewnętrzna radość, gdy zrobiliśmy coś dobrego, kiedy byliśmy potrzebni i nieśliśmy pomoc - jest potrawą, której potrzebuję dusza.


#5 rott

rott
  • Użytkownicy
  • 14 postów

Napisano 20 wrzesień 2016 - 23:26

Na razie to wykombinowałem:
 
Procesor Intel Core i3-6100 3.7GHz, 3MB, BOX - większość forumowiczów poleca mi ten procesor
Pamięć Kingston HyperX FURY 8GB (2x4GB) DDR4 2133MHz CL14 morele.net poleca, więc chyba nie jest złe.
Dysk SSD GoodRam Iridium Pro 240GB morele.net poleca, więc chyba nie jest złe.
Karta sieciowa TP-LINK TL-WN881ND Zewnętrzna 2x 2 dBi morele.net poleca, więc chyba nie jest złe.
Płyta główna Gigabyte GA-B150-HD3, B150, DualDDR4-2133, SATA3, SATAe, HDMI, DVI, D-Sub, ATX - najtańszy multimedialny ATX
Napęd Asus DRW-24D5MT/BLK/B/AS morele.net poleca, więc chyba nie jest złe.
Chłodzenie CPU SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2 - większość forumowiczów poleca mi ten cooler CPU i jednocześnie SilentiumPC Fortis HE1225 jest ponoć głośniejszy od niego, więc dam mu drugą szansę 
obudowa SilentiumPC Pax M70 Pure Black V2 - ponoć do 300 zł bardziej cichej obudowy nie znajdę i jednocześnie nie chcę drugi raz ZALMAN R1 
zasilacz - nie wiem co kupić(sic!)
 
Czy do +/-330 zł znajdę lepszy zasilacz pod względem elektroniki i kultury pracy ?

  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych