Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy warto kupić zewnętrzną kartę dźwiękową?

karta dźwiękowa dźwięk karta

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Macejjj

Macejjj
  • Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 31 sierpień 2016 - 12:04

Czy waszym zdaniem warto kupić do laptopa zewnętrzną kartę dźwiękową podłączaną przez USB? Coś w stylu Prodigy Cube. Nie jestem jakimś melomanem. Chodzi mi o użytek codzienny do filmów, muzyki i gier.

 

Jakie jest wasze zdanie?


  • 0


#2 silent

silent
  • Użytkownicy
  • 771 postów

Napisano 01 wrzesień 2016 - 19:21

sensowniej będzie zainwestować w słuchawki - i zapewne przetwornik d/a laptopa wystarczy. chyba że masz takiego, bez audio i złącza słuchawkowego.

wygodniej - słuchawki bluetooth - odpada smycz pomiędzy tobą i laptopem. koniecznie BLUETOOTH - analogi (zwłaszcza te z bajerem w postaci odbioru radia) lepiej sobie odpuść (chyba, ze chcesz znienawidzić słuchawki bezprzewodowe).

najtańsze z sensownym dźwiękiem będą dokanałowe (najtańsze nie oznacza kup najtańsze - szukaj od kilkudziesięciu zł w górę)

w zależności od wymagań następne sugerowałbym duże (ale też i za znaczne fundusze) obejmujące całe ucho dynamiczne. otwarte gorzej izolują od otoczenia niż zamknięte.

jak zwykle górnej granicy cenowej praktycznie brak

jeżeli twoim zdaniem d/a w laptopie jest beeeee, to szukaj czegoś a'la xsonar.... - cena będzie słuszna. ale jakość też.


  • 0

#3 Muzx

Muzx
  • Użytkownicy
  • 3 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 13 wrzesień 2016 - 10:00

Wydaje mi się, że to nie ma sensu, bo i tak przecież w laptopie głośniki są neizwykle słabe. Zamiast tego lepiej zainwestować w porządne głośniki 2.1.


  • 0

#4 mw_1975

mw_1975
  • Użytkownicy
  • 2535 postów

Napisano 13 wrzesień 2016 - 11:39

Czy Ty czasem nie zadawałeś tego samego pytania na forum benchmark.pl??? To odpowiem tak samo jak tam. Idź do sklepu PC, umów się na oddanie sprzętu jeśli nie będzie odpowiadał Twoim potrzebom i sam sprawdź. Nikt za Ciebie Twojego życia nie przeżyje. Sam musisz podejmować swoje decyzje i za nie odpowiadać.


  • 0
AMD Phenom II 955
Pentagram Karakorum HP-120 AlCu + Arctic Cooling AF1225L
4 GB DDR3 1600 MHz
Było Asus Radeon HD 6950 DCU II, jest XFX 7850 z AC Mono - czego się nie robi dla tej ciszy!
SilentiumPC Deus G1 600W

#5 kafir

kafir
  • Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 20 wrzesień 2016 - 15:21

Dzięki, na pewno mi się to przyda :)


  • 0

Wewnętrzna radość, gdy zrobiliśmy coś dobrego, kiedy byliśmy potrzebni i nieśliśmy pomoc - jest potrawą, której potrzebuję dusza.


#6 Keju

Keju
  • Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 04 październik 2016 - 13:48

Moim zdaniem warto :) Różnica jest naprawdę kolosalna :D


  • 0

#7 Popekk

Popekk
  • Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 13 październik 2016 - 08:37

Również uważam że warto , ale na lepszą kartę dzwiękową już musisz trochę więcej dać pieniążków :) 


  • 0

#8 mw_1975

mw_1975
  • Użytkownicy
  • 2535 postów

Napisano 15 październik 2016 - 12:48

Dla niektórych. Inni tak tego nie odbiorą. Kiedy w domu tłumaczę, że wymiana kolumn Hi-Fi poprawiła u mnie wysokie tony, nikt nie rozumie o co chodzi.


  • 0
AMD Phenom II 955
Pentagram Karakorum HP-120 AlCu + Arctic Cooling AF1225L
4 GB DDR3 1600 MHz
Było Asus Radeon HD 6950 DCU II, jest XFX 7850 z AC Mono - czego się nie robi dla tej ciszy!
SilentiumPC Deus G1 600W

#9 klako66

klako66
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 18 listopad 2016 - 19:35

Pewnie, że warto, ale pamiętaj, że do takiej karty muszą być odpowiednie głośniki.


  • 0



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: karta dźwiękowa, dźwięk, karta

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych