Skocz do zawartości


Zdjęcie

Laptop do 3500 zł poszukiwany


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 rusofil

rusofil
  • Użytkownicy
  • 44 postów

Napisano 28 sierpień 2016 - 17:31

Witam.
Jako komputerowy n00b potrzebuję porady co do kupna nowego laptopa. Wymagania:
- ekran 17 cali
- do 3500 zł
- najlepiej bez systemu, bo chcę zainstalować na nim Win 7. Ewentualnie z już zainstalowanym Win 7, ale proszę spojrzeć niżej
- jak największa ilość ramu
- co do procesora, słyszałam, że nie każdy pozwala w pełni wykorzystać ram. W moim obecnym Pavilionie (HP Pavilion dv7-6130ew Entertainment) nie mogę na przykład zainstalować Windowsa 64 bitowego, co za tym idzie, mogę wykorzystać tylko 4 z 8 gb ramu. Nie chciałabym drugi raz na to wpaść. Nie wiem od czego to zależy, więc proszę o porady
- pojemność dyskowa nie musi urywać dupy, ponieważ i tak trzymam dane na dyskach zewnętrznych
- marka w zasadzie nie ma znaczenia, ale wiem, że są takie, które ludzie odradzają. Chciałabym coś, co nie będzie mi się psuło co chwilę.
- jak najwięcej portów USB

Ogólnie to, oczywiście, zależy mi na jak najlepszych specyfikacjach do tych 3500 zł.


Użytek: głównie Photoshop, który ,,zjechał" mi obecnego Paviliona z 8gb ramu (4 dostępne). Poza Photoshopem net (chciałabym wrócić do Chroma, który na moim obecnym kompie pożera większość zasobów), muzyka (Foobar, Lastfm). Lubię oglądać filmy w jak najlepszej rozdzielczości, więc to bardzo ważny czynnik. Głośniki nie muszą być jakieś świetne, bo i tak korzystam z głośników zewnętrznych.


  • 0
Jestem problematycznym człowiekiem, który swoimi głupimi pytaniami z kosmosu obrzydza ludziom życie na forach. To takie smutne.


#2 FxJ

FxJ
  • Moderatorzy
  • 171 postów
  • Lokalizacjaok

Napisano 28 sierpień 2016 - 18:53

Lenovo Y700-17 i5-6300HQ/8GB/1000 GTX960M FHD - jak 17" ty tylko jeden model.

 

Jaki masz procesor Phenom z 1-wszej generacji? 


  • 0
pcfoster twoja strefa high-endu / FB Fanpage
Workstation

#3 rusofil

rusofil
  • Użytkownicy
  • 44 postów

Napisano 31 sierpień 2016 - 00:17

Zobacz nowe zestawienie

https://docs.google....7oJWilaDu0/edit

 

Zestawienie nie pasuje do moich wymagań.


  • 0
Jestem problematycznym człowiekiem, który swoimi głupimi pytaniami z kosmosu obrzydza ludziom życie na forach. To takie smutne.

#4 4online_pl

4online_pl
  • Użytkownicy
  • 30 postów

Napisano 01 wrzesień 2016 - 13:04

Moim zdaniem Lenovo Y700 idealnie trafia w Twoje wymagania i doskonale się sprawdzi,zarówno jeżeli chodzi o wymagania dotyczące matrycy jak i samych parametrów czy konfiguracji. Poza tym tutaj masz też wysoką jakość wykonania,nie ma trzeszczących plastików czy pękającej obudowy.


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych