Skocz do zawartości


Zdjęcie

Uszkodzony monitor LG,co nie tak?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 dominikbartlomiej

dominikbartlomiej
  • Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 30 lipiec 2016 - 18:50

Witam!

Jakieś naście/dziesiąt dni temu,mój 27 calowy LG-ik nieco zmienił kolor - ekran stał się jakby lekko różowo-fioletowy.
Przedwczoraj przestał poprawnie działać,tylko dość  dziwnie,otóż przy włączeniu ładowania systemu Windows 7  widać cały rozruch systemu,podobnież jak i na innym komputerze z Windows XP(sprawdzałem dwa komputery,żeby wyeliminować kwestie systemu/oprogramowania),tylko gdy pojawia się ekran logowania, po jakichś  2-3 sekundach ekran robi się czarny, jakby przechodził w stan hibernacji?  Próbowałem zmieniać kable,podłączać na różne możliwe sposoby i zawsze  kicha.
Czy ekran da się jakoś  naprawić, spotkał  się  ktoś z czymś takim?

dziękuję  za wszelkie porady 
błogosławionego dnia,
d.


  • 0


#2 dominikbartlomiej

dominikbartlomiej
  • Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 02 sierpień 2016 - 08:07

Może inne pytanie jeszcze.

Jeśli by się okazało,ze jest uszkodzona matryca,to można coś takiego gdzieś wymienić? :)

Zajmowal sie ktos czyms takim?


  • 0

#3 dominikbartlomiej

dominikbartlomiej
  • Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 02 sierpień 2016 - 15:55

Dobra,czyli ogólnie już wiadomo o co chodzi,coś nie tak z monitorem jednak na 100% bo na tej przejściówce podłączyłem starszy poczciwy 17 calowy monitor i śmiga,zatem coś nie tak jest z tym nowszym monitorem ( nazwa modelu to Flatron 2253V ,coś mi się wcześniej pochrzaniło,że ma 27 cali,może przez tę 17-stkę),może faktycznie we 'flakach', a nie matryca? :)


  • 0

#4 silent

silent
  • Użytkownicy
  • 771 postów

Napisano 03 sierpień 2016 - 22:23

"Jakieś naście/dziesiąt dni temu,mój 27 calowy LG-ik nieco zmienił kolor - ekran stał się jakby lekko różowo-fioletowy."

 

uszkodzona karta graficzna/przewód karta-monitor/obróbka sygnału w monitorze?

 

Przedwczoraj przestał poprawnie działać,tylko dość  dziwnie,otóż przy włączeniu ładowania systemu Windows 7  widać cały rozruch systemu,podobnież jak i na innym komputerze z Windows XP(sprawdzałem dwa komputery,żeby wyeliminować kwestie systemu/oprogramowania),tylko gdy pojawia się ekran logowania, po jakichś  2-3 sekundach ekran robi się czarny,(...)

 

obstawiam zasilacza/przetwornicy do podświetlania

 

gwarancja/serwis/naprawa zasilacza/wymiana zasilacza/wymiana monitora


  • 0

#5 dominikbartlomiej

dominikbartlomiej
  • Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 04 sierpień 2016 - 09:08

Czyli rozumiem,że może być uszkodzony  zasilacz  albo przetwornica do podświetlania?

 

opcja uszkodzonej karty  graficznej odpada raczej,bo  stary monitor na przejściówce  DVI/VGA mi działa:)


  • 0

#6 dominikbartlomiej

dominikbartlomiej
  • Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 04 sierpień 2016 - 09:33

I jak wygląda ta cała przetwornica do podświetlania? to jest innymi słowy tranzystor? -> tak to wygląda? ->

 

http://www.ebay.com/...ccAAOxyXDhSe64z

 

 

 

powiem tak, rozkreciłem monitor i kondensatory wydaja sie byc OK, nie maja takiego uwybrzuszenia jak piszą i mówią na filmach specjaliści, które wskazuje na to,że taki kondensator  jest spalony.Natomiast przy tym tranzystorze (j.w. na zdjęciu -> http://www.ebay.com/...ccAAOxyXDhSe64z)  po drugiej stronie płyty jest jakby takasmuga, coś jakby się przegrzało/spaliło?

To może być to?


  • 0

#7 silent

silent
  • Użytkownicy
  • 771 postów

Napisano 07 sierpień 2016 - 09:25

sądząc z wyglądu i opisu to transformator - tak, może być uszkodzony. kondensatory wyglądające jak nowe - też. jeżeli masz masz wiedzę i doświadczenie - próbuj. jeżeli nie - zlecenie komuś (serwisowi?) będzie szybsze, pewniejsze.


  • 0

#8 Pro4it_pl

Pro4it_pl
  • Użytkownicy
  • 40 postów

Napisano 10 sierpień 2016 - 10:11

Uszkodzenie karty graficznej raczej odpada bo wtedy w ogóle nie miałbyś żadnego obrazu,a jeżeli chcesz mieć 100% pewności to najlepiej zrobisz przekładając ją do innego komputera i podłączając pod inny monitor. W tym przypadku obstawiam raczej uszkodzony transformator.


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych