Skocz do zawartości


Zdjęcie

Windows 8 długo startuje


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Luxion

Luxion
  • Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 21 lipiec 2016 - 04:47

 
Witam, kilka dni temu kupiłem laptop MSI CX61 0NF-228PL i od początku byłem bardzo niemiło zaskoczony, że system Windows 8 chodzi na nim okropnie wolno, porównywalnie a może i wolniej od 7 na moim 4.5 rocznym HP Compaq Presario CQ70-130EG. Przeprowadziłem inspekcje, wykonałem masę konserwacji (nowe sterowniki, defragemntacja [rozwiązywałem problem z przerwaniami systemowymi], czyszczenie rejestru i autostartu) i nadal jestem niezadowolony. Wyłączenie aniwirusa nic nie dało, autostartu MSI SCM przyśpieszało proces o kilka sekund, ale to za mało, by tak to zostawić.
 
Start laptopa do momentu ukazania pulpitu i skończenia wczytywania z dysku wynosi minimum około 1 minuty. Jeśli zainstaluje jakiś sterownik albo źle zamknę system, czas też wydłuża się minimum dwukrotnie. Przy hibernacji jest to około 30 sekund. To okropnie dużo, gdy czytam, że innym normalnie startuje w kilka sekund... Dodatkowo uruchomienie samego menedżera zadań (skrótem ctrl+shift+esc) na systemie w spoczynku zajmuje około 40 sekund...
Jeśli macie trochę podobną konfigurację, to ile wam startuje Windows 8? Do momentu uruchomienia wszystkich programów z autostartu.
 
Z tego co wiem, jest to system upragdowany z 7, ale czytałem, że nie powinno to przeszkadzać. Czy są jakieś dobre narzędzia diagnostyczne, które dadzą radę zdiagnozować problem? Osobiście podejrzewam słabą instalację system albo dysk. Niby 500 gb, 5400 obrotów, dobre wyniki w HDTune (minimum 20 MB/s, 90 MB/s, średnio 69 MB/s) ale nawet w grach zdarza mu się zatrzymywać i doczytywać, np. w Wiedźminie 2 gra na wysokich detalach cały czas działa płynie, ale skacze, gdy podchodzę do skrzyni i próbuje się wyświetlić informacja, co jest w środku.
 
Proszę o szybką pomoc, mam jeszcze kilka dni na zwrócenie sprzętu.

  • 0


#2 Kamilaa

Kamilaa
  • Użytkownicy
  • 10 postów
  • LokalizacjaGdynia

Napisano 02 sierpień 2016 - 14:27

Mam ten sam problem na 8 ;/


  • 0

#3 fajum43

fajum43
  • Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 25 październik 2016 - 11:22

Windows 8 to klapa, róbcie upgrade do 10.


  • 0

#4 umacias

umacias
  • Użytkownicy
  • 70 postów

Napisano 28 grudzień 2016 - 08:57

A masz oryginalnego windowsa 8? Może problem tkwi w tym, że to pirackie oprogramowanie? Kup oryginalnego Windowsa na klucz-system. Będziesz miał pewność, że działa dobrze i że masz porządne oprogramowanie.


  • 0

#5 Kolerejka

Kolerejka
  • Użytkownicy
  • 11 postów

Napisano 28 grudzień 2016 - 11:49

Właśnie chyba najlepszym rozwiązaniem będzie Windows 10 - albo wrócić do 7 jeśli dizajn nie podchodzi(mi się osobiście 10 podoba)


  • 0

#6 Voltenberg

Voltenberg
  • Użytkownicy
  • 5 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 luty 2017 - 14:26

Chcę wrócić do 7, 

Win 8 -  :madman:  :madman:


  • 0

#7 ksena

ksena
  • Użytkownicy
  • 1 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 28 luty 2017 - 13:12

Miałam 8 i starsznie zamulała, teraz zmieniłam na 7 i jest niebo za ziemia. Doskonale działa. 


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych