Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dostęp do zaszyfrowanch plików.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Factis

Factis
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 20 lipiec 2016 - 14:59

Z kilku rożnych powodów technicznych, oraz uzasadnionych podejrzeń obecności dobrze ukrytych programów niepożądanych; zdecydowałem się na szybki format systemu. Ważne pliki były przetrzymywane na osobnej partycji, dorzuciłem tam pozostałe dane które chciałem zachować i rozpocząłem standardowy proces re-instalacji systemu Windows 7; sformatowałem dysk C i zainstalowałem nowy system.
Dopiero gdy system się zainstalował i odzyskałem dostęp do pozostałych partycji dotarło do mnie że lokalizacja w której zabezpieczyłem swoje dane była zaszyfrowana przez wbudowane w system narzędzia. A co się z tym wiąże straciłem dostęp do plików, ponieważ wtedy był to inny system. 
Co prawda nazwa użytkownika, domena, i hasło są takie same; żaden sprzęt nie został zamieniony (tu nadmienię że dyski są podpięte do innych interfejsów SATA co raczej nie stanowi problemu). Ale czego bym nie zrobił nie jest to już ten sam system co wcześniej.


I tu właśnie pojawia się moje pytanie. Czy zna ktoś może jakiś trik by dostać się do tych danych? Albo macie może pomysł jak przywrócić tamten system (nie, nie mam kopi zapasowej 
 )? 


  • 0


#2 ~janusz

~janusz
  • Użytkownicy
  • 238 postów

Napisano 20 lipiec 2016 - 21:24

Jeżeli sformatowałeś zaszyfrowaną partycję i ją zacząłeś nadpisywać - szanse masz zerowe.


  • 0

#3 Factis

Factis
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 20 lipiec 2016 - 21:37

Nie, pliki były na innej partycji, i wszystkie są obecne i widoczne. Ale jako że próbuje je otworzyć 'innym' systemem nie mam do nich uprawnień.

Zastanawiam się jaka jest szansa że certyfikat z poprzedniego systemu został nadpisany. Być może udałoby się odzyskać plik z kluczem/certyfikatem - potrzebny do odszyfrowania..

Ale może istnieje jakiś sposób na odszyfrowanie tych plików....? 


  • 0

#4 ~janusz

~janusz
  • Użytkownicy
  • 238 postów

Napisano 22 lipiec 2016 - 13:55

BitLocker z hasłem czy szyfrowane przez EFS za pomocą hasła użytkownika ?


  • 0

#5 Factis

Factis
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 22 lipiec 2016 - 19:50

Pliki zostały zaszyfrowane narzędziami wbudowanymi w system Windows (EFS); więc miałem nadzieje że Efs Recovery ( choć drogi wink.png ) to sobie poradzi. Niestety nie był w stanie nigdzie znaleźć potrzebnego klucza (nawet przeszukując po sektorach) - nie do końca rozumiem wyniki jego skanowania - pokazuje znalezione pliki (type - Master Key) ale wyświetla komunikat "No keys have been found...". 

Przypuszczam że gdziekolwiek klucz, był przepadł po sformatowaniu dysku C.


  • 0

#6 ~janusz

~janusz
  • Użytkownicy
  • 238 postów

Napisano 22 lipiec 2016 - 20:47

Teoretycznie kluczem w EFS jest hasło użytkownika, jeżeli pamiętałbyś stare hasło to wg mnie da się to jakoś odzyskać - za

https://technet.micr...y/cc700811.aspx


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych