Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z aktualizacją z Windows 8 do 8.1 [ 0x8007002C - 0x4001C ]

windows system 8.1 problem aktualizacja microsoft

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Blacky21

Blacky21
  • Użytkownicy
  • 11 postów

Napisano 12 lipiec 2016 - 09:53

Sprawa wygląda tak:
3 lata temu kupiłem laptopa z pierwotnie zainstalowanym Windows 8, po jakimś czasie zrobiłem aktualizację do 8.1, wszystko cacy przebiegło bez błędów i wogóle..
Około tydzień temu postanowiłem skorzystać z opcji ''przywracania ustawień fabrycznych'' bo mój laptop znacznie zwolnił.
Wszystko się ładnie sformatowało, wyczyściło moje pliki itp, ale przywróciło mi z powrotem Windows 8.
Chciałem zainstalować sobie 8.1, ale musiałem najpierw zainstalować 184 aktualizacje - długo to trwało ale się w końcu udało..
Następnie przystąpiłem do aktualizacji do wersji 8.1.
Kiedy już pisało ''Konfigurowanie innych składników'' i doszło ładowanie do 100% wtedy wyskoczył błąd [zdjęcie niżej]
Następnie pisało ''przywracanie poprzedniej wersji systemu windows''
A na końcu już po pełnym uruchomieniu komputera wyskoczył komunikat że nie można zainstalować systemu 8.1 i opis błędu : 0x8007002C - 0x4001C.
Jak to naprawić?
Czy ponowne przywracanie ustawień fabrycznych pomogłoby?

Załączone pliki


  • 0


#2 Miodek

Miodek
  • Użytkownicy
  • 2009 postów
  • LokalizacjaPasieka

Napisano 12 lipiec 2016 - 17:02

http://answers.micro...a88cd3d1?auth=1


  • 0
Drogi analfebeto. Zamiast pisać na końcu posta "przepraszam za błędy", popraw je.

#3 Blacky21

Blacky21
  • Użytkownicy
  • 11 postów

Napisano 12 lipiec 2016 - 17:28

A po polsku? Mógłbyś wytłumaczyć to w prostych słowach co mam zrobić?


  • 0

#4 Miodek

Miodek
  • Użytkownicy
  • 2009 postów
  • LokalizacjaPasieka

Napisano 13 lipiec 2016 - 07:37

Nie ma co tłumaczyć - tam jest język angielski na średnim poziomie zaawansowania, no ale niech będzie. Spróbuję.

 

1. Przed upgrade wszystkie możliwe sterowniki muszą być aktualne.

2. Odłącz wszystkie niepotrzebne urządzenia od komputera (oczywiście oprócz myszy, klawiatury i monitora).

3. Na czas upgrade wyłącz, a najlepiej odinstaluj antywirusa. Po udanej aktualizacji natychmiast instaluj ponownie.

 

Na razie pierwsze trzy punkty. Jak nie pomogą to sprawdzimy dalej.


  • 0
Drogi analfebeto. Zamiast pisać na końcu posta "przepraszam za błędy", popraw je.

#5 Blacky21

Blacky21
  • Użytkownicy
  • 11 postów

Napisano 13 lipiec 2016 - 14:01

Nie ma co tłumaczyć - tam jest język angielski na średnim poziomie zaawansowania, no ale niech będzie. Spróbuję.

 

1. Przed upgrade wszystkie możliwe sterowniki muszą być aktualne.

2. Odłącz wszystkie niepotrzebne urządzenia od komputera (oczywiście oprócz myszy, klawiatury i monitora).

3. Na czas upgrade wyłącz, a najlepiej odinstaluj antywirusa. Po udanej aktualizacji natychmiast instaluj ponownie.

 

Na razie pierwsze trzy punkty. Jak nie pomogą to sprawdzimy dalej.

1.Są aktualne bo aktualizowałem je programem od Acera

2.Mam podłączoną tylko myszkę [mam laptopa]

3.Wyłączyłem Avasta i dalej wyskoczył błąd


  • 0

#6 Miodek

Miodek
  • Użytkownicy
  • 2009 postów
  • LokalizacjaPasieka

Napisano 13 lipiec 2016 - 17:46

Spróbujmy więc wykonać Update po rozruchu w trybie Clean Boot.
Tutaj masz instrukcję (po polsku).
https://support.micr...pl-pl/kb/929135


  • 0
Drogi analfebeto. Zamiast pisać na końcu posta "przepraszam za błędy", popraw je.

#7 Blacky21

Blacky21
  • Użytkownicy
  • 11 postów

Napisano 13 lipiec 2016 - 18:45

Spróbujmy więc wykonać Update po rozruchu w trybie Clean Boot.
Tutaj masz instrukcję (po polsku).
https://support.micr...pl-pl/kb/929135

Sformatowałem jeszcze raz laptopa korzystając z funkcji przywracania ustawień fabrycznych, usunąłem wszystko..

I teraz pytanie jak mam się zacząć brać za aktualizacje?

Jakie instalować najpierw, aby zaktualizować do 8.1?


  • 0

#8 Miodek

Miodek
  • Użytkownicy
  • 2009 postów
  • LokalizacjaPasieka

Napisano 14 lipiec 2016 - 08:51

Najpierw zainstaluj wszystkie najnowsze sterowniki.

Potem instaluj wszystkie aktualizacje do Windows 8. Tylko nie rób tego naraz. Wybieraj tak maksymalnie po 10 i rób tak póki nie będzie dostępne 0.

Potem startujesz update do 8.1.


  • 0
Drogi analfebeto. Zamiast pisać na końcu posta "przepraszam za błędy", popraw je.

#9 Blacky21

Blacky21
  • Użytkownicy
  • 11 postów

Napisano 14 lipiec 2016 - 10:15

Najpierw zainstaluj wszystkie najnowsze sterowniki.

Potem instaluj wszystkie aktualizacje do Windows 8. Tylko nie rób tego naraz. Wybieraj tak maksymalnie po 10 i rób tak póki nie będzie dostępne 0.

Potem startujesz update do 8.1.

Wszedłem w historię aktualizacji i pokazało mi się że mam 2 zakończone niepowodzeniem, ogółem aktualizacji mam do zainstalowania 148 ważnych, wczoraj wybrałem 4 do instalacji przez windows update, ale nie miałem czasu dlatego dałem ''zatrzymaj pobieranie'' zanim jeszcze ustaliło wagę aktualizacji bo pisało 0kb i 0%, czy te aktualizacje były jakieś ważne i czy da się je zainstalować ponownie? Aha i jak sprawdzić czy mam aktualne sterowniki? Jaki jest do tego dobry darmowy program? Pamiętam, że kiedyś dawno wujek zainstalował mi DiverBoster, ale przy jakiejś aktualizacji sterowników wywaliło mi blue screen i od tego czasu go nie używałem.

s560MW5.jpg


  • 0

#10 Miodek

Miodek
  • Użytkownicy
  • 2009 postów
  • LokalizacjaPasieka

Napisano 14 lipiec 2016 - 17:43

Co do sterowników to wejdź na stronę producenta laptopa, odnajdź swój model i po prostu zainstaluj podane tam najnowsze. Jeśli nie ma nowszych to albo instalacja się zatrzyma albo po prostu podmienią się pliki i nic się nie stanie.

 

Aktualizacje powinno dać się pobrać i zainstalować ponownie.


  • 0
Drogi analfebeto. Zamiast pisać na końcu posta "przepraszam za błędy", popraw je.

#11 Blacky21

Blacky21
  • Użytkownicy
  • 11 postów

Napisano 16 lipiec 2016 - 07:37

Co do sterowników to wejdź na stronę producenta laptopa, odnajdź swój model i po prostu zai nstaluj podane tam najnowsze. Jeśli nie ma nowszych to albo instalacja się zatrzyma albo po prostu podmienią się pliki i nic się nie stanie.

 

Aktualizacje powinno dać się pobrać i zainstalować ponownie.

Zainstalowały mi się z powodzeniem 227 aktualizacje, mam nadzieję, że to już wszystkie.

Co do sterowników to na stronie producenta wybrałem swój model laptopa, ale wszystkie w niej sterowniki są z roku 2012, ja laptopa kupiłem w 2013 więc są chyba aktualne, niektóre tylko są 2013, ale..

...program Live Updater pokazuje mi że mam 1 aktualizację, mianowicie : ''QCA wifi driver 10.0.0.225 BT driver 8.0.0.2'' i właśnie nie wiem czy kliknąć tam aktualizuj czy nie?

Mam nadzieję, że teraz Windows 8.1 zaktualizuje mi się bez żadnych problemów.


  • 0

#12 Miodek

Miodek
  • Użytkownicy
  • 2009 postów
  • LokalizacjaPasieka

Napisano 16 lipiec 2016 - 09:17

Spróbuj bez instalowania ten aktualizacji QCA.


  • 0
Drogi analfebeto. Zamiast pisać na końcu posta "przepraszam za błędy", popraw je.

#13 Blacky21

Blacky21
  • Użytkownicy
  • 11 postów

Napisano 16 lipiec 2016 - 13:22

Spróbuj bez instalowania ten aktualizacji QCA.

Dzisiaj wyskoczyło mi samo z siebie okienko czy chcę zainstalować aktualizację 8.1, dałem tak i zainstalował się normalnie bez żadnych błędów.

Czyli najprawdopodobniej nie miałem wszystkich aktualizacji potrzebnych wcześniej - bo miałem tylko 184, w tym 3 nieudane. A teraz miałem zainstalowane coś ponad 200. 

Dzięki za pomoc ;)


  • 0



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: windows, system, 8.1, problem, aktualizacja, microsoft

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych