Skocz do zawartości


Zdjęcie

Studia informatyczne bez doświadczenia?

informatyka programowanie

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 mefiu10

mefiu10
  • Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 11 lipiec 2016 - 00:33

Witam. Skończyłem szkołę średnią i obecnie muszę wybrać studia, na które pójdę. Złożyłem podania na kilka kierunków na politechnice, w tym informatyka. Mam dylemat. Czy bez doświadczenia w tych sprawach (programowanie itp) jest nadzieja, że jakoś to nadrobię na studiach i bez problemu będę mógł zostać np. programistą? Obecnie nie wiem nawet czy dostanę się na ten kierunek, matematykę napisałem dosyć dobrze, jak i resztę przedmiotów, ale nie zdawałem informatyki na maturze. Lecz jeżeli dostałbym się to czy jest sens abym na takowe studia się udał? Obecnie dużo mówi się o branży IT, szczególnie o zarobkach programisty i bardzo zwróciło to moją uwagę. Dodam, że jestem ambitny. 

A tak przy okazji, możecie wypowiedzieć się na temat kierunków: Automatyka i robotyka, Logistyka, Mechanika i budowa maszyn?

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam :)


  • 0


#2 Miodek

Miodek
  • Użytkownicy
  • 2009 postów
  • LokalizacjaPasieka

Napisano 11 lipiec 2016 - 08:59

Prawda jest taka, że mało która uczelnia patrzy na maturę z Informatyki. Doświadczenie z programowaniem raczej też nie jest wymagane, ale na pewno na początku ciężko Ci będzie się 'wstrzelić'. Jakieś podstawy jednak się przydadzą. Myślę, że masz szansę ale wszystko zależy na ile punktów zostanie oceniona Twoja aplikacja. Zakładam, że liczba miejsc jest ograniczona.

 

Co do innych kierunków:

- Automatyka to kierunek mocno programistyczny. Oprócz tego potrzebna jest podstawowa wiedza z mechaniki.

- Logistyka to z tych trzech rzekłbym najbardziej humanistyczny kierunek. Bardzo dużo definicji do wyuczenia oraz potrzebne są podstawy ekonomii.

- Mechanika - nie wiem co prawda jaką szkołę średnią skończyłeś, ale bez chociażby zainteresowania tematem mechaniki, elektroniki to będzie Ci ciężko. Oprócz matmy potrzebna też dobra wiedza z fizyki.

 

Odwiedź też stronę http://www.studia.net/

Masz tam opisane wszystkie kierunki.


  • 0
Drogi analfebeto. Zamiast pisać na końcu posta "przepraszam za błędy", popraw je.



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: informatyka, programowanie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych