Skocz do zawartości


Zdjęcie

[Problem] Internet restartuje się kilka razy dziennie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 RastaMATI_92

RastaMATI_92
  • Użytkownicy
  • 18 postów

Napisano 13 czerwiec 2016 - 14:55

Witam.
Każdego dnia wyłącza mi się internet i włącza po czasie od 2/3 do 7 minut. Kilka razy dziennie, od jednego razu do 5-ciu razy dziennie. Jest tak już od kilku lat. Obecnie mam komputer podłączony do routera kablem ethernet, ale ten sam problem występuje w konsoli (wi-fi), laptopach i w komórce. Internet mam bardzo szybki (jak dla mnie), 10Mb/s od Orange. Router: TP-Link TD-W8951ND, sterownik zainstalowany. To samo było na starym słabym kompie i to samo jest na nowym mocnym kompie.
Pytanie do was: Co mógłbym zrobić żeby mi internet nie wyłączał się kilka razy dziennie? Za pomoc daję każdemu pozytywne punkty.


  • 0


#2 Miodek

Miodek
  • Użytkownicy
  • 2009 postów
  • LokalizacjaPasieka

Napisano 13 czerwiec 2016 - 18:33

 Jest tak już od kilku lat.

No powiem, że cierpliwy jesteś.

 

Proszę o więcej szczegółów. Mianowicie czy resetuje się cały router czy tylko gubi on synchronizację?


  • 1
Drogi analfebeto. Zamiast pisać na końcu posta "przepraszam za błędy", popraw je.

#3 silent

silent
  • Użytkownicy
  • 771 postów

Napisano 13 czerwiec 2016 - 19:11

router -> panel administratora -> logi.


  • 1

#4 RastaMATI_92

RastaMATI_92
  • Użytkownicy
  • 18 postów

Napisano 14 czerwiec 2016 - 18:21

No powiem, że cierpliwy jesteś.

 

Proszę o więcej szczegółów. Mianowicie czy resetuje się cały router czy tylko gubi on synchronizację?

 

Wyłącza się tylko dioda połączenia z internetem na routerze, tylko jedna.

 

router -> panel administratora -> logi.

 

Gdzie mogę znaleźć plik/opcję "router"?

 

Dodaję jeszcze dane routera, jeśli to coś da: http://www.fotosik.p...c86922a2be7513b


  • 0

#5 silent

silent
  • Użytkownicy
  • 771 postów

Napisano 14 czerwiec 2016 - 19:35

przeczytaj instrukcję obsługi routera - szczególnie - jak się zalogować do panela administracyjnego


  • 1

#6 RastaMATI_92

RastaMATI_92
  • Użytkownicy
  • 18 postów

Napisano 24 czerwiec 2016 - 07:23

Zaktualizowałem oprogramowanie routera i już w ogóle mi internet nie restartował. Do czasu gdy zresetowałem wzmacniacz internetowy, mój brat myślał że nie ma internetu w domu (był tylko bliżej routera) i na laptopie mamy założył jakąś nową sieć rodzinną (lub domową). Po tym był internet tylko w 2 komputerach i w laptopie mamy. Na koniec zresetowałem wzmacniacz int. i routera i jest internet tylko w 2 kompach. W laptopie nie działa już żadne hasło, nawet to po moim bracie, a on nie wie gdzie (i jak) utworzył tą sieć i jest już daleko od domu. Zainstalowałem 2gi raz to oprogramowanie i usunąłem grupę domową, ale nie pomogło.  Wzmacniacz jest poprawnie połączony przyciskiem WPS.

 

Co mogę zrobić żeby znów działało wifi? Jak usunąć tą nową sieć (brata) i stworzyć nową?


  • 0

#7 Miodek

Miodek
  • Użytkownicy
  • 2009 postów
  • LokalizacjaPasieka

Napisano 24 czerwiec 2016 - 11:40

Sprawdź czy w ustawieniach routera w ogóle jest skonfigurowane WiFi. Mogło bo aktualizacji wyrzucić.


  • 1
Drogi analfebeto. Zamiast pisać na końcu posta "przepraszam za błędy", popraw je.

#8 pixel

pixel
  • Użytkownicy
  • 93 postów

Napisano 26 czerwiec 2016 - 17:54

Sprawdź czy w ustawieniach routera w ogóle jest skonfigurowane WiFi. Mogło bo aktualizacji wyrzucić.

chyba raczej wyzerować ustawienia, gdyż czegoś takiego jak usunięcie karty opcji wi-fi to na bank nie mogło być


  • 1

#9 RastaMATI_92

RastaMATI_92
  • Użytkownicy
  • 18 postów

Napisano 23 lipiec 2016 - 16:41

Ok mam internet z powrotem w całym domu i na szczęście nie wyzerowało mi żadnych ustawień. Moje ostatnie pytanie: Jak zresetować połączenie internetowe tylko w moim obecnym komputerze? Połączony jest do routera kablem ethernet. Teraz już w żadnym urządzeniu w domu nie przerywa internetu (ponieważ zresetowałem w nich połączenie internetowe), tylko w tym komputerze, myślę że raz dziennie, ale nie sprawdzałem tego przed południem. Chciałbym zresetować połączenie w tym kompie (lub usunąć) i połączyć jeszcze raz. Jak to zrobić?


  • 0

#10 Miodek

Miodek
  • Użytkownicy
  • 2009 postów
  • LokalizacjaPasieka

Napisano 23 lipiec 2016 - 20:00

Użyj programu Complete Internet Repair.


  • 1
Drogi analfebeto. Zamiast pisać na końcu posta "przepraszam za błędy", popraw je.


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych