Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaki program do grafiki 3D?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 hhenryk88

hhenryk88
  • Użytkownicy
  • 65 postów

Napisano 30 maj 2016 - 09:48

Który program do grafiki 3D jest waszym zdaniem najlepszy i najbardziej opłacalny? Warto zainwestować w płatny, czy na początek wystarczy jakiś darmowy?


  • 0


#2 jadwigaa87

jadwigaa87
  • Użytkownicy
  • 23 postów

Napisano 30 maj 2016 - 11:21

Z darmowych Blender nie ma sobie równych - dla początkujących jest niemal idealny w animacji, renderingu, czy modelowaniu 3D. Tutaj http://www.mamkomput...-blender-wstep/ znajdziesz poradnik do niego. Z płatnych mogę natomiast polecić 3D Studio Max i Cinema 4D.

 

 


  • 0

#3 Benet

Benet
  • Użytkownicy
  • 31 postów

Napisano 20 czerwiec 2016 - 07:04

Najlepszym programem do tworzenia grafiki 3d i animacji jest Photoshop. Wprawdzie nie jest tani ale nie ma sobie równych wśród innych programów. Na stronie strefy kursów jest obecnie dobry kurs video, który powinien Ci mniej wiecej pokazać z czym się to je:

http://strefakursow....i_animacja.html

 

Jakiś czas temu z niego korzystałem. Wszystko jest podane w bardzo przystępnej formie tak wiec powinieneś to ogarnąć. 


  • 0

#4 mw_1975

mw_1975
  • Użytkownicy
  • 2535 postów

Napisano 25 czerwiec 2016 - 23:55

Włosy na postaci w 3D Photoshop też potrafi wygenerować??? Prywatnie nie wierzę, aby program typowo do obsługi fotografii był lepszy w 3D od dajmy na to takiej Maya 3D, choć oczywiście, cuda się zdarzają, podobnie jak wykupienie konkurencji w celu wykorzystania ich patentów. Ja bym jednak proponował na początek spróbować Blendera. Najłatwiej się wycofać z błędnej decyzji zakupu, jeśli nic nie kosztowała. Najwyżej potem kupisz coś lepszego.


  • 0
AMD Phenom II 955
Pentagram Karakorum HP-120 AlCu + Arctic Cooling AF1225L
4 GB DDR3 1600 MHz
Było Asus Radeon HD 6950 DCU II, jest XFX 7850 z AC Mono - czego się nie robi dla tej ciszy!
SilentiumPC Deus G1 600W

#5 herbaciana

herbaciana
  • Użytkownicy
  • 69 postów

Napisano 01 luty 2017 - 14:47

Ja też uważam, że photoshop to najlepszy program do każdej grafiki. Wiadomo, że jest drogi, ale lepiej mieć oryginalny program - szczególnie kiedy wykonuje się zawód grafika. A pieniądze wydane na program i tak się zwrócą. Można go kupić na przykład w sklepie klucz-system.


  • 0

#6 kartofelek

kartofelek
  • Użytkownicy
  • 14 postów

Napisano 15 luty 2017 - 21:11

No tak, ja też uważam, że do każdej grafiki komputerowej najlepszy jest Photoshop. To dla mnie numer jeden. Sam posiadam oryginalny program, który kupowałem w sklepie klucz-system. To jest w sumie mój zaufany sklep.


  • 0

#7 mpire

mpire
  • Użytkownicy
  • 338 postów

Napisano 22 styczeń 2019 - 17:27

Jeśli szukacie fajnych kursów grafiki komputerowej, w tym 3D to polecam stronę https://cgwisdom.pl/ gdzie wybór takich kursów jest duży. Są w przystępnej formie filmów, można je oglądać w dowolnym momencie, nie trzeba być na konkretne godziny. Mój znajomy robił tam kurs niedawno i dużo się nauczył. 


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych