Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jakich programów graficznych używacie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 jadwigaa87

jadwigaa87
  • Użytkownicy
  • 23 postów

Napisano 20 maj 2016 - 13:49

Jakich programów graficznych używacie? - Corela, Photoshopa, GIMPa, czy może jakiegoś innego? Jaki jest najlepszy dla początkującego?


  • 0


#2 Miodek

Miodek
  • Użytkownicy
  • 2009 postów
  • LokalizacjaPasieka

Napisano 20 maj 2016 - 20:45

Dla początkującego najlepszy jest darmowy. Nie ma sensu płacić za coś, co na początku wcale się nie będzie zwracać. Ja bym zaczął od GIMPa.


  • 0
Drogi analfebeto. Zamiast pisać na końcu posta "przepraszam za błędy", popraw je.

#3 silent

silent
  • Użytkownicy
  • 771 postów

Napisano 21 maj 2016 - 13:13

program graficzny będzie używany do....

rynek jest wielki, są programy/kombajny, są ukierunkowywane na np. obróbkę, korektę zdjęć

i popieram, na początek freeware/shareware/trial.

jak odrobinę nauczysz się  gimpa (a mało kto zna wszystkie jego możliwości), zapewne Ci wystarczy.


  • 0

#4 hhenryk88

hhenryk88
  • Użytkownicy
  • 65 postów

Napisano 23 maj 2016 - 12:45

Do większości zadań zdecydowanie najlepszy jest Photoshop - to niemal idealny program, szczególnie do profesjonalnych zastosowań, ale jest też bardzo kosztowny. Na początek najlepszy będzie jednak GIMP, głównie dlatego, że jest darmowy i prostszy w obsłudze od płatnych programów - jakby

  • 0

#5 peron

peron
  • Użytkownicy
  • 72 postów

Napisano 09 czerwiec 2016 - 07:23

Wszystko zależy od tego jaka grafika Cię interesuje. Sam proponuję zacząc naukę od Corela. Jest bardzo wygodny i intuicyjny. Poza tym w sieci znajdziesz bardzo wiele poradników.


  • 0

#6 umacias

umacias
  • Użytkownicy
  • 70 postów

Napisano 19 październik 2016 - 11:26

To zależy o jakiej grafice rozmawiamy. Jeśli dopiero zaczynasz to Photoshop z miejsca może powalić i możesz też nie dostrzec zalet, które posiada. Na Twoi miejscu zaczął bym od GIMPa i dopiero wtedy przerzucił się na photoshopa :) Od razu podsylam ci linka do dobrej oferty na ps, bo przyznam szczerze, że ja się nieźle naszukałem jak chciałem kupić, żeby nie było przesadnie drogo, ale żeby mieć gwarancję że to nie pirat


  • 0

#7 herbaciana

herbaciana
  • Użytkownicy
  • 69 postów

Napisano 12 styczeń 2017 - 20:01

U mnie bezsprzecznie Photoshop. Dla mnie to najlepszy program do grafiki komputerowej. Z racji, że z zawodu jestem też grafikiem chcialam miec oryginalny program. I w końcu kupiłam go sobie. Zamowiłam program na stronie klucz-system i teraz jestem mega zadowolona. Mam duzo zleceń, więc koszt programu juz mi sie zwrócił :)


  • 0

#8 bennn

bennn
  • Użytkownicy
  • 10 postów

Napisano 01 maj 2017 - 15:46

ja najbardziej lubię Illustratora, chociaż zdecydowanie częściej używam Photoshopa. Do obróbki zdjęć głównie używam Lightrooma


  • 0

#9 tert

tert
  • Użytkownicy
  • 319 postów

Napisano 03 styczeń 2018 - 08:11

Jasne,że najlepszy jest photoshop ale swoje kosztuje. Tak samo jak corel.Tak wiec uznałem,ze na razie nie bede ich kupował.Nie stać mnie na to, nie bede się nie wiadomo jak wychylał....

 

Z darmowych polecam

picasa

gimp

do drobnych prac paint

http://lukaszopowiad...wych-ktore.html - na stronie jest opis innych darmowych programów z jakich można korzystać w firmie


  • 0

#10 Fumik6

Fumik6
  • Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 16 styczeń 2018 - 23:28

Dobrze jest rozeznać się w tego typu sprawach w Internecie. Moim zdaniem jest to naprawdę dość dobre rozwiązanie :)


  • 0

#11 Pablo88

Pablo88
  • Użytkownicy
  • 19 postów

Napisano 28 luty 2018 - 16:17

Osobiście używam Photoshopa, ale dla początkujących dobry będzie też GIMP


  • 0

#12 kbfoto

kbfoto
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 12 marzec 2018 - 21:26

Ja używam Lightroom'a do wywoływania Rawów a następnie część zdjęć obrabiam w Photoshop'ie. 


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych