Skocz do zawartości


Zdjęcie

Adresacja sieci i podsieci brak hostów

sieci komputerowe adresacja ip

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Grimalkin

Grimalkin
  • Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 11 maj 2016 - 17:13

Na potrzeby sieci komputerowej przeznaczono jedną podsieć klasy B. Zaprojektuj strukturę adresów IP dla sieci obejmującej 7 miast: Warszawa, Moskwa po 50 hostów, Berlin i Praga po 20 hostów, Paryż, Londyn, Rzym po 12 hostów. Dobierz schemat adresowania, w którym do wszystkich podsieci zastosowano jednakową maskę podsieci oraz schemat z maskami o zmiennej długości. Podaj adresy sieci i rozgłoszeniowe oraz zakresy dopuszczalnych adresów dla każdej podsieci zakładając, że maksymalna liczba adresów powinna pozostać do wykorzystywania w przyszłości

siecijuż rozliczyłem i rozpisałem 

ale teraz nie wiem co zrobić a by połączyć wszystkie miasta tak aby miały ze sobą kontakt poniewarz brakuje mi chostów na kolejne podsieci pomoże ktoś rozwiązać ten problem

Załączone pliki


  • 0


#2 ~janusz

~janusz
  • Użytkownicy
  • 238 postów

Napisano 11 maj 2016 - 19:03

Wykorzystałeś tylko niewielką cześć klasy B (w zasadzie zaadresowałeś wszystko na masce /24 czyli do 253 hostów). Jedna podsieć klasy B może mieć znacznie więcej adresów. Co stoi na przeszkodzie zaadresowania tej sieci z maską chociażby /23 ?


  • 0



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: sieci komputerowe, adresacja ip

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych