Skocz do zawartości


Zdjęcie

zalałem komputer wodą


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 urban12340

urban12340
  • Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 03 maj 2016 - 18:30

cóż otóż po prostu przypadkiem strąciłem łokciem butelke z wodą i zalałem komputer..po 2 minutach komputer się wyłączył.

Z racji iż była noc to wytarłem co się dało i poszedłem spać.

Dzisiaj jak włączyłem komputer działał normalnie przez 10 minut i się wyłączył tak jak by się przegrzał. po tym przez pół godziny po włączeniu komputera po 5 sekundach się wyłączał.

Po 30 minutach przerwy działał normalnie znowu przez 10 minut, jest tak do teraz więc piszę to na szybko bo pewnie zaraz ponownie się wyłączy.

Wiecie może co zrobić?

PS : Takie coś już się działo ale to było jak na przykład przy zamkniętym oknie i włączonej grze w upalny dzień komputer chodził z włączoną grą np. 5 godzin ale to było po prostu przegrzanie a teraz coś takiego dzieje się po 10 minutach włączonego pulpitu albo przeglądarki.


  • 0


#2 mw_1975

mw_1975
  • Użytkownicy
  • 2535 postów

Napisano 04 maj 2016 - 12:12

Oddać do serwisu. Sam opis sugeruje, że się do naprawy nie nadajesz. Zamiast bawić się zalanym PC, trzeba go było od razu wyłączyć i suszyć co najmniej przez noc. Praca na mokrym PC grozi bardzo poważnymi konsekwencjami.


  • 0
AMD Phenom II 955
Pentagram Karakorum HP-120 AlCu + Arctic Cooling AF1225L
4 GB DDR3 1600 MHz
Było Asus Radeon HD 6950 DCU II, jest XFX 7850 z AC Mono - czego się nie robi dla tej ciszy!
SilentiumPC Deus G1 600W

#3 urban12340

urban12340
  • Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 04 maj 2016 - 13:48

Wiesz...komputer już działa ;P. Rozebrałem na części wysuszyłem wszystkie części i wyczyściłem i w czasie tego zauważyłem że to procesor się spalił gdyż wydobywał się z niego mocny zapach spalenizny a cały kurz był po prostu czarny. Procesor wymieniłem na zapasowy i w najbliższych dniach kupię jakiś porządny. :P


  • 0

#4 Miodek

Miodek
  • Użytkownicy
  • 2009 postów
  • LokalizacjaPasieka

Napisano 04 maj 2016 - 20:28

Koniec? Nie byłbym tego taki pewien. Skutki zalania mogą się okazywać długo po zdarzeniu. Masz szczęście, że to "tylko" woda.


  • 0
Drogi analfebeto. Zamiast pisać na końcu posta "przepraszam za błędy", popraw je.


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych