Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wentylatory karty graficznej chodzą na 100%

Karta graficzna wentylator

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bananero

Bananero
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 13 kwiecień 2016 - 23:25

Witam mam pewien problem. Zakupiłem miesiąc temu komputer który od samego początku chodził idealnie lecz od jakiegoś tygodnia wentylatory karty graficznej skaczą z 700/800 rpm na 4000 rpm same z siebie raz normalnie a raz na 100%. Jest to dość uciążliwe ponieważ jest to bardzo głośne. Czy macie jakiś pomysł jak mogę to ustawić lub zapobiec tym skokom ? Czy chodzenie wentylatorów na 100% szkodzi karcie graficznej ?

 

Karta Graficzna Gigabyte GeForce GTX 980 4GB


  • 0


#2 aim92

aim92
  • Użytkownicy
  • 1502 postów

Napisano 14 kwiecień 2016 - 15:01

Zrób zrzut ekranu temperatur z programu hwmonitor w momencie gdy chłodzenie pracuje cicho i głośno, później wrzuć na forum.
  • 0

#3 Bananero

Bananero
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 14 kwiecień 2016 - 19:51

Zrób zrzut ekranu temperatur z programu hwmonitor w momencie gdy chłodzenie pracuje cicho i głośno, później wrzuć na forum.

Tu dołączam dwa pliki w których jest wszystko jeżeli jednak będzie trzeb screena to mogę je zrobić. :)

Załączone pliki


  • 0

#4 aim92

aim92
  • Użytkownicy
  • 1502 postów

Napisano 14 kwiecień 2016 - 21:54

Zrzut ekranu czyli screenshota zrób to będzie czytelniej. Przy okazji ustawiłeś sobie 144hz?
  • 0

#5 Bananero

Bananero
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 15 kwiecień 2016 - 21:52

Zrzut ekranu czyli screenshota zrób to będzie czytelniej. Przy okazji ustawiłeś sobie 144hz?

Tak ustawiłem i wrzucam screeny z działającego na 100% i normalnie.

Załączone pliki


  • 0

#6 aim92

aim92
  • Użytkownicy
  • 1502 postów

Napisano 16 kwiecień 2016 - 01:27

Odinstaluj i zainstaluj najnowsze sterowniki do grafiki. Jak to nie pomoże sprawdź czy kable od wentylatorów nie są uszkodzone, przygniecione, załamane w dziwny sposób jak również stan samych wentylatorów. Jeśli to też nie pomoże możesz użyć jakiegoś programu do kontroli obrotów chłodzenia w zależności od temperatury lub złożyć reklamację jak wszelkie metody zawiodą.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych