Skocz do zawartości


Zdjęcie

Otwarta Sieć Wi-Fi Sniffing


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 BrickForce

BrickForce
  • Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 05 kwiecień 2016 - 22:11

Witam!

Jestem administratorem własnej sieci wi-fi - i udostepniam ją za pomocą routera. Ciekawi mnie pytanie czy istnieje możliwość podłączenia się do otawrtej sieci wi-fi i sniffowania jej. Dokładnie interesuje mnie to czy można przechwycić loginy/hasła do portali społecznościowych / kont e-mailowych. Jeśli tak to w jaki sposób ? [Tylko do celów edukacyjnych - Można pisać na PW] 

I co więcej czy istnieje możliwość przechwycenia lub podejrzenia loginów i haseł z urządzeń mobilnych [android/WindowsPhone] ? Do chatów typu Mesenger / What's App lub dysków Onedrive / Gdrive ? [Jeśli tak to w jaki sposób ?]

Pisze ten post ponieważ ostatnio zaczeły się dziać dziwne rzeczy z moimi kontami. Mianowicie zaczyły mi się pojawiać loginy z nie moich urządzeń, dziwne resty haseł, samoczytane wiadomości (nie przeczytałem ich a są "odczytane"). Na 100% mam kogoś nieautoryzowanego z dostępem do moich danych. Z racji tego że hasła są różne i są kombinacjami strzelam że ktoś mógł moje hasła/loginy przypatrzeć. Na chwile obecną problem rozwiązany jest tylko "tymczasowo" zmianą haseł. Więc proszę o pomoc. 


  • 0


#2 silent

silent
  • Użytkownicy
  • 771 postów

Napisano 06 kwiecień 2016 - 20:23

otwarta sieć????? kamikadze... nie, nie kamikadze - oni mieli jakiś cel.

otwarta sieć - można się do niej włączyć. jesteś wewnątrz - możesz więcej.

jeżeli hasła idą nieszyfrowane - trywialne.

 

google> sniffing tools.


  • 0

#3 Atteelectronics_com

Atteelectronics_com
  • Użytkownicy
  • 50 postów

Napisano 17 maj 2016 - 11:04

Skoro to otwarta sieć wi-fi to oczywiście,że istnieje możliwość aby się do niej podłączyć,to logiczna sprawa. Jeżeli chcesz ja zabezpieczyć to proponuje ustawić hasło,tak aby tylko wybrani mieli do niej dostęp. Jaki model routera posiadasz?


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych