Skocz do zawartości


Zdjęcie

MSI B85-G43


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 WhoAmI

WhoAmI
  • Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 02 kwiecień 2016 - 10:25

Witam wszystkich forumowiczów,

 

 

Mam nadzieję, że to odpowiedni dział by opisać mój problem. Mianowicie chodzi o to, że po wymianie chłodzenia na procesorze zaczęły się dziać dziwne rzeczy. Komputer daje mi co jakiś czas znać, że jest podłączany jakiś sprzęt który fizycznie podłączany nie jest, do tego efektu dochodzi jeszcze ścinanie się ekranu oraz w grach mogę to dobrze zaobserwować ścinanie się klawiatury, chodzi o to że po wystąpieniu efektów wymienionych wcześniej jadąc np. w need for speedzie auto dalej skręca w prawo i jedzie, dopiero ponowne naciśnięcie klawiszy doprowadza do normalnego stanu. Spodziewam się, że kolega który nakładał mi pastę na procesor użył jej o wiele za dużo bo aż całą tubkę przez co może dochodzić do zwarć na płycie. Jeśli mogą być to inne przyczyny proszę o pomoc. Dodam jeszcze, że nie występuje to w określonych godzinach i codziennie.


  • 0


#2 Miodek

Miodek
  • Użytkownicy
  • 2009 postów
  • LokalizacjaPasieka

Napisano 03 kwiecień 2016 - 10:19

Całą tubkę?

LufLsYyKNaqpa.gif

 

Bałbym się tam zaglądać, ale to będzie konieczne. Rozkręć chłodzenie, pewnie wszędzie będzie multum pasty. Wyczyść wszystko jeśli jest to jeszcze wykonalne i nałóż pastę od nowa - sam. Na YT jest od cholery toutoriali jak to zrobić poprawnie. Jeśli nie czujesz się na siłach daj to jakiemuś ogarniętemu informatykowi lub do serwisu.


  • 0
Drogi analfebeto. Zamiast pisać na końcu posta "przepraszam za błędy", popraw je.

#3 milecki

milecki
  • Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 19 kwiecień 2016 - 21:03

Jeszcze zależy jaka tubka :D Jak jakaś mała typu http://www.sferis.pl...ique-2-27g.html to może sie uda, ale jak walnął Ci 6 g pasty to polecam mop obrotowy vileda, przyda sie :) 


  • 0

#4 mw_1975

mw_1975
  • Użytkownicy
  • 2535 postów

Napisano 19 kwiecień 2016 - 23:05

Dodam, że do dobrego nałożenia pasty na procesor wystarczy nawet tylko 0,5 g. Trzeba tylko to ładnie wygładzić jakąś plastikową kartą. Ta tubka jest właśnie do jednorazowego smarowania. Nie znaczy to, że akurat ta polecam.


  • 0
AMD Phenom II 955
Pentagram Karakorum HP-120 AlCu + Arctic Cooling AF1225L
4 GB DDR3 1600 MHz
Było Asus Radeon HD 6950 DCU II, jest XFX 7850 z AC Mono - czego się nie robi dla tej ciszy!
SilentiumPC Deus G1 600W


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych