Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ile Ram Jest potrzebne do wersij Ultimate


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 bakerpk

bakerpk
  • Użytkownicy
  • 24 postów

Napisano 02 wrzesień 2007 - 12:58

Wie ktoś może? Bo ja słyszałem że najlepiej mieć gdzieś około 1,5 GB prawda?
  • 0
www.exsite.pl

PORTAL Z WSZYSTKIM


#2 gekon

gekon
  • Użytkownicy
  • 73 postów

Napisano 02 wrzesień 2007 - 13:15

Na 1 też smiga i to bardzo ładnie :/
  • 0
Everybody lies...

#3 akO

akO
  • Użytkownicy
  • 130 postów

Napisano 02 wrzesień 2007 - 13:38

Pfff zależy co rozumiesz przez "ładnie".

Ogólnie 1GB jest dla XP, a dla Visty (zwłaszcza Ultimate) to minimum 2GB - zwłaszcza jak będziesz kiedykolwiek w coś chciał zagrać :/
  • 0
Dołączona grafika

#4 gekon

gekon
  • Użytkownicy
  • 73 postów

Napisano 02 wrzesień 2007 - 13:47

Pfff zależy co rozumiesz przez "ładnie".

Ogólnie 1GB jest dla XP, a dla Visty (zwłaszcza Ultimate) to minimum 2GB - zwłaszcza jak będziesz kiedykolwiek w coś chciał zagrać :/



To bardzo ciekawe co piszesz. Wynika to z Twoich doświadczeń czy ogólnych informacji krążących o systemie Vista?
  • 0
Everybody lies...

#5 Mateusz

Mateusz

    Redaktor naczelny

  • Administratorzy
  • 1541 postów

Napisano 02 wrzesień 2007 - 17:43

Ja z doświadczenia powiem, że mi na 1GB ramu źle się pracowało...ale to też zależy jaki ma się ten ram :/
  • 0
Dołącz PCFoster.pl na Facebooku: http://www.facebook.com/pcfosterpl :) Zapraszamy!

#6 akO

akO
  • Użytkownicy
  • 130 postów

Napisano 02 wrzesień 2007 - 22:22

To bardzo ciekawe co piszesz. Wynika to z Twoich doświadczeń czy ogólnych informacji krążących o systemie Vista?


Wynika to z moich doświadczeń na systemie Windows Vista w wersji Ultimate - która de facto rodzice kupili razem z komputerem, mieli na szczęście możliwość dołożenia RAM-u :/ Teraz mają 2GB i powiem szczerze, że nie ma to jak stary dobry XP, bo po zainstalowaniu Office`a (!) zyżycie pamięci wzrosło do ~530MB (pamięci RAM oczywiście), a większość programów doczytywała się do pamięci przed uruchomieniem, w związku z czym zużycie w najgorszych momentach (np. pracy w Visual Studio 2005) wzrastało do ~850MB - ponieważ bezsensownie system ładował niepotrzebne dodatki i plug-in`y do pamięci. Natomiast "na czysto" (świeżo po instalacji, bez innych programów firmy Microsoft) Vista ultimate "pożera" ok. 400MB RAM-u. Przy 2GB DDR2 pracuje się już w miarę płynnie :P Jednak wiadomo, że do tego jeszcze trzeba mieć dobry procesor i resztę podzespołów oraz szybki dysk. Ogólnie rzecz biorąc Vista jest typowo pod nowe komputery. :P Mam nadzieję, żę was uświadomiłem nieco w tej kwestii :P
  • 0
Dołączona grafika

#7 bakerpk

bakerpk
  • Użytkownicy
  • 24 postów

Napisano 02 wrzesień 2007 - 22:37

Aha więc ja dziękuje za wyczerpującą wypowiedz. Pozdrawiam ŁakO
  • 0
www.exsite.pl

PORTAL Z WSZYSTKIM

#8 gekon

gekon
  • Użytkownicy
  • 73 postów

Napisano 02 wrzesień 2007 - 22:59

To bardzo ciekawe co piszesz. Wynika to z Twoich doświadczeń czy ogólnych informacji krążących o systemie Vista?


Wynika to z moich doświadczeń na systemie Windows Vista w wersji Ultimate - która de facto rodzice kupili razem z komputerem, mieli na szczęście możliwość dołożenia RAM-u :/ Teraz mają 2GB i powiem szczerze, że nie ma to jak stary dobry XP, bo po zainstalowaniu Office`a (!) zyżycie pamięci wzrosło do ~530MB (pamięci RAM oczywiście), a większość programów doczytywała się do pamięci przed uruchomieniem, w związku z czym zużycie w najgorszych momentach (np. pracy w Visual Studio 2005) wzrastało do ~850MB - ponieważ bezsensownie system ładował niepotrzebne dodatki i plug-in`y do pamięci. Natomiast "na czysto" (świeżo po instalacji, bez innych programów firmy Microsoft) Vista ultimate "pożera" ok. 400MB RAM-u. Przy 2GB DDR2 pracuje się już w miarę płynnie :P Jednak wiadomo, że do tego jeszcze trzeba mieć dobry procesor i resztę podzespołów oraz szybki dysk. Ogólnie rzecz biorąc Vista jest typowo pod nowe komputery. :P Mam nadzieję, żę was uświadomiłem nieco w tej kwestii :P


No dobra z tym się mogę zgodzić, ale jeżeli masz odpalone wszystkie te piękne wodotryski z Ultimate to rzeczywiście zużycie jest takie jak podałeś. W wersji Basic Vista pod 1 GB RAMu zachowuje się bardzo dobrze, spokojnie odpalam CSS-a. Tylko, że ten komputer przeznaczony jest do zastosowań biurowych. Czego chcieć więcej? :P
  • 0
Everybody lies...

#9 akO

akO
  • Użytkownicy
  • 130 postów

Napisano 03 wrzesień 2007 - 07:29

Z tym, że bez tych wszystkich wodotrysków to jest praktycznie XP :P I wtedy na kij ci Vista :/ Poza tym porównujesz Basic i Ultimate :P Czego chcieć więcej? :P Pytanie względne :P
  • 0
Dołączona grafika

#10 crysis6600

crysis6600
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 22 kwiecień 2008 - 22:00

JA swoją viste ultimate okroiłem programem o nazwie ( vista Lite ) o ile się nie myle i zajmuje teraz instalka tlyko 665 MB kto nie wierzy niech uwierzy po wyłączałem zbedne usługi i vista zjada mi 320 MB pamięci
  • 0
Abit Quad GT
IntelC2Duo E6600
Geil 2GB
GF 8800 GTS 640 MB 320 BIt
Tagan 600 W


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych