Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak rozwiazać umowę o pracę


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 monki

monki
  • Użytkownicy
  • 164 postów

Napisano 15 marzec 2016 - 09:54

witam, bardzo proszę o poradę i zrozumienie.  jestem długoletnim pracownikiem call center, mam umowe o prace na czas nieokreslony. Ze względu na staż moj okres wypowiedzenia wynosi 3 m-ce. Od dłuższego czasu noszę się z decyzją rozwiązania umowy, ponieważ psychicznie nie wyrabiam. Szukam sobie pracy od prawie 3 m-cy ale bez rezultatu... Jednoczęsnie boję się że jak ją znajdę już, to pracodawca nie będzie chciał mnie tak łatwo i szybko puścić. Poza tym ze względu na swój stan psychiczny nie jestem w stanie tam już przebywać, jestem wypalona na maxa... Powzięłam decyzje żeby rozwiązać umowę za porozumieniem stron z miesięcznym okresem wypowiedzenia. Czy jest to możliwe ? Czy mi się to będzie opłacać ? Czy pracodawca się na to zgodzi ? czy dostanę zasiłek dla bezr ? czytałam że nie.... Czy podawac powod rozwiazania umowy w tym wypowiedzeniu ? proszę o odp dzięki


  • 0

no i git



#2 Benet

Benet
  • Użytkownicy
  • 31 postów

Napisano 15 marzec 2016 - 10:30

Nie wiem czy pracodawca się zgodzi. Jesli się zgodzi to mozesz odwejść Jeśli nie to bedziesz pracować do końca okresu wypowiedzenia. Zerknij sobie na ten temat:

http://www.postawnas...-umowe-o-prace/

 

Swoją drogą to czy warto jest tak palić za sobą mosty? Czy nie lepiej jest po prostu odejść po tych 3 miesiącach. Skoro pracujesz już tam długo to może nie warto jest zostawiać za sobą nieprzyjemności ale odejść w dobrych warunkach. Różne rzeczy się zdarzają. Może jeszcze kiedyś będziesz chciała wrócić do firmy. 


  • 0

#3 Aga123

Aga123
  • Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 23 sierpień 2016 - 11:40

Porozmawiaj z pracodawcą normalnie, wytłumacz, powiedz prawdę, że się wypaliłaś i źle psychicznie znosisz. jakoś się dogadacie. To też człowiek. Nie każdy pracodawca jest taki zły i najgorszy, są ludzie którzy idą na rękę. Kolega/koleżanka wyżej dobrze mówi: pracujesz tam długo, nie ma sensu palić mostów za sobą.

Odnośnie umowy wypowiedzenia - nie musisz podawać powodu, tak mi się wydaje.

Zasiłek dla bezrobotnych od razu dostaje sie jak zwolni Cię pracodawca, jeśli Ty odchodzisz to chyba się czeka kilka miesiecy na nie... tak coś kojarzę, ale można zadzwonić do urzędu pracy i się dowiedzieć, albo na stronie internetowej urzędu poczytać, może są tam takie informacje. Głowa do góry. Pracodawca ani Pani z urzędu nie gryzą :)


  • 0

#4 Lenoff100

Lenoff100
  • Użytkownicy
  • 1 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 07 wrzesień 2016 - 11:18

Musisz zachować termin wypowiedzenia i pracować jeszcze przez 3 miesiące od momentu jego złożenia. Jedyną opcją jest zgoda pracodawcy na krótszy okres, ale skoro piszesz, ze praca jest fatalna to zakładam, że kierownictwo może ci robić pod górkę. W każdym razie nie polecam rzucania pracy bez nagrania sobie nowego zajęcia, bo przebywanie na tzw. bezrobociu może być naprawdę frustrujące. Lepiej już załapać się gdziekolwiek.


  • 0

#5 wolski

wolski
  • Użytkownicy
  • 1026 postów

Napisano 10 wrzesień 2021 - 09:30

Ogólnie nie jest to nic ciężkiego ale również w takiej sytuacji warto byłoby stwierdzić dlaczego ktoś chce rozwiązać stosunek pracy. Jestem zdania, że bardzo ciekawie o samych stosunkach międzyludzkich napisano w http://www.extor.pl/...harakterystyka/ i cała ta charakterystyka na pewno wielu osobom się przyda.


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych