Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak zostać programistą w wieku 30 lat


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kms

Kms
  • Użytkownicy
  • 12 postów

Napisano 15 marzec 2016 - 07:58

Witam. Myślę, że to odpowiedni dział na poruszony przeze mnie temat. Mam 28 lat, skończone studia techniczne (mgr inż. elektryk) i 2 lata w zawodzie- pracowałem m.in. jako elektromonter, asystent kierownika robót elektrycznych. Niestety obecnie nie mogę znaleźć pracy już od 4 miesięcy, sytuacja w branży jest niedobra, nadziei nie widać (a pracy szukam po całym kraju) i szykuję się do wyjazdu za granicę, by podjąć tam jakąkolwiek pracę, by zarobić trochę grosza. Na studiach w miarę możliwości czasowych interesowałem się programowaniem (C i C++ znam dobrze), kupiłem niedawno książkę do Javy i po kilka godzin dziennie przeznaczam na klepanie programów. Tą "trzydziestkę" w tytule napisałem nieprzypadkowo, ponieważ zdaję sobię sprawę, że ok. 2 lat potrwałoby moje przygotowanie do wykonywania tej pracy. Mam jakieś szanse? Pytam, bo nie chcę całego życia spędzić jako robol w Wielkiej Brytanii.


  • 0


#2 monki

monki
  • Użytkownicy
  • 164 postów

Napisano 15 marzec 2016 - 08:26

Można . Jeśli pracowałeś w zawodzie, który wymaga intensywnego myslenia to łątwiej będzie Ci zacząć niż w wieku 20 lat. Proponowałbym zacząć od kursów jakie znajdziesz w sieci. Na przykład dobry kurs jest na strefie kursów

http://strefakursow....nia_w_java.html

Jest to kurs programowania w języku java

 

Warto jest jeszcze nauczyć się języka C bo jest to podstawowy język:

http://strefakursow....w_jezyku_c.html


  • 0

no i git


#3 silent

silent
  • Użytkownicy
  • 771 postów

Napisano 15 marzec 2016 - 21:36

problemem może być brak kontaktów (absolwenci informatyk się znają i łatwiej usłyszeć gdzie, kto, kiedy i za ile)

większym  - wiek + 0 z dokonań w branży.

atuty - znajomość c/++

mimo to, jeżeli zaczniesz (fajerwerków na wstępnie raczej się nie spodziewaj, ale zdarzyć się mogą - serdecznie życzę) twoje informatyczne cv zacznie przyrastać. jeżeli się da połączyć dłubanie w C/javie z czymś, co da ci finansową siatkę bezpieczeństwa - próbuj. zwróć uwagę, że www to też spory rynek.


  • 0

#4 ryba88-88

ryba88-88
  • Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 10 czerwiec 2016 - 09:30

Elektrycy przeważnie w swoich własnych firmach działają. Często jest coś znaleźć, bo to niszowy zawód i każdy pcha swojego na nowe stanowiska. Jeśli chodzi o programowanie to zapotrzebowanie jest i będzie. Tym bardziej teraz kiedy panuje wszechobecna komputeryzacja. Zobacz sobie jeszcze kurs programowanie w java na eduweb.pl. Kosztuje mniej niż podręcznik a sporo konkretnych informacji zawiera, także na początek jak znalazł. Początki będą trudne, ale nie zniechęcaj się. Ja z pierwszej swojej pracy po tygodniu chciałem odejść, bo mnie na głęboką wodę rzucili, ale dziewczyna mnie zatrzymała i ostatecznie nie żałuję że zostałem.


  • 0

#5 Randalllfah

Randalllfah
  • Użytkownicy
  • 7 postów

Napisano 15 grudzień 2016 - 12:02

Przeglądając ogłoszenia o pracę wymagania są jasne: J2EE, J2SE i J2ME, UML, Spring, Hibernate. No i 5 lat doświadczenia. A ja chciałbym zostać programistą Java w wieku 35 lat, w dodatku bez doświadczenia... Możliwe?
  • 0

#6 Byun

Byun
  • Użytkownicy
  • 16 postów

Napisano 19 styczeń 2017 - 11:15

Słaba sprawa. By zostać programistą trzeba się uczyć a później w tym pracować codziennie po parę godzin. Nie można programować se z doskoku a pytanie czy jesteś w stanie zostawić aktualną pracę i skupić się kodowaniu ? Przekwalifikowanie się na programistę i to w wieku powyżej 30 lat jest kosmicznie trudne


  • 0

#7 jarex_67

jarex_67
  • Użytkownicy
  • 151 postów

Napisano 13 sierpień 2017 - 12:25

Zagadaj do tego faceta http://krystianbrozek.pl i pomyśl może o kursie? 


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych