Skocz do zawartości


Zdjęcie

Impedancja głośników a wyjście na kinie domowym


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Aleksandra

Aleksandra
  • Użytkownicy
  • 12 postów

Napisano 14 marzec 2016 - 22:47

Może temat śmieszny, ale nie wiem co wybrać by niczego nie uszkodzić...Wpadłam na pomysł zamontowania 5 głośników kina domowego w suficie, przy okazji, że go opuszczam. I teraz tak. Głównie mam do wyboru głośniki 4 lub 8 ohm... Obecnie kino domowe ma impedancję 4 ohm, nie mniej tego rodzaju sprzęt się wymienia i nie wiem czy następne nie będzie 8 ohm... a wymieniać głośników co rok czy dwa lata nie zamierzam... I teraz pytanie, co lepiej zamontować głośniki 4 ohm i ewentualnie można wtedy podłączyć wzmacniacz 8 ohm,  czy lepiej mieć głośniki 8 ohm i o ile nie będę w danym momencie tego dopasować podłączyć do nich wzmacniacz 4 ohm, czyli zakładając, że wzmacniacz raz będzie 4 ohm, raz 8 ohm, to jaka impedancja najlepsza na głosnikach - mniejsza czy większa?


  • 0


#2 silent

silent
  • Użytkownicy
  • 771 postów

Napisano 15 marzec 2016 - 21:44

najlepsza dopasowana do impedancji wzmacniacza. z krzyżówek lepiej 8 głośniki podłączyć z 4 wzmacniacza - będzie ciszej (ale zwykle bezpiecznie). w drugą stronę? spodziewaj się wyższe temperatury wzmacniacza, wyłączenia wzmacniacza (zabezpieczeni przeciwzwarciowe/termiczne). jeżeli sprzęt będzie tolerancyjny - nie stanie się nic.


  • 0

#3 mpire

mpire
  • Użytkownicy
  • 338 postów

Napisano 13 grudzień 2018 - 22:56

Moim zdaniem zdecydowanie warto skorzystać z tej firmy https://instalacje.n....pl/uslugi/cctv Oferuje ona wykonywanie czy projektowanie systemów audio dla domu oraz indywidualnie podchodzi do każdego zlecenia. Jest bardzo doświadczona, posiada profesjonalny zespół, a oferowany sprzęt jest najwyższej jakości. Ma też wiele dobrych opinii. Polecam.


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych