Skocz do zawartości


Zdjęcie

dobry internet światłowody


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 amelinioffy

amelinioffy
  • Użytkownicy
  • 13 postów

Napisano 09 marzec 2016 - 18:26

Witam, otóż już od dłuższego czasu mam problem z moim miejscowym internetem (setki pingu i do 90% traconych pakietów) i postanowiłem że zmienię internet na jakiś światłowodowy, a najchętniej na jakiś pakiet internet+telewizja(+telefon). I tutaj jest pytanie czy ktoś używa i poleca? Widziałem że orange oferuje FunPack internet+telewizja+telefon tylko nie mam pewnosci czy sa to swiatlowody.

Moje wymagania to:

- brak limitu transferu danych

- brak problemów z pingami i pakietami

- żeby cena nie byłą z kosmosu :)

Pozdrawiam


  • 0


#2 mw_1975

mw_1975
  • Użytkownicy
  • 2535 postów

Napisano 09 marzec 2016 - 20:23

Zgłaszałeś do dostawcy? Może to jakaś awaria. Owszem, Orange ma ofertę światłowodową, ale tylko od 80 mb/s w górę. pewnie też w określonej odległości pd centrali.


  • 0
AMD Phenom II 955
Pentagram Karakorum HP-120 AlCu + Arctic Cooling AF1225L
4 GB DDR3 1600 MHz
Było Asus Radeon HD 6950 DCU II, jest XFX 7850 z AC Mono - czego się nie robi dla tej ciszy!
SilentiumPC Deus G1 600W

#3 amelinioffy

amelinioffy
  • Użytkownicy
  • 13 postów

Napisano 09 marzec 2016 - 22:05

Zgłaszałem dostawcy kilka razy ale to się dzieje w całej miejscowości a ich wytłumaczenie to że jest "przeciążenie" albo coś takiego


  • 0

#4 amelinioffy

amelinioffy
  • Użytkownicy
  • 13 postów

Napisano 13 marzec 2016 - 23:31

ref, do kwietnia mam czas na szukanie oferty, internet+telewizja albo sam internet światłowodowy, nie musi być najszybszy byle nie było z nim często problemów


  • 0

#5 mw_1975

mw_1975
  • Użytkownicy
  • 2535 postów

Napisano 17 marzec 2016 - 15:21

Problemów to ja nie mam z Neostradą. Wywali mi raz na miesiąc, po góra jednym dniu awaria usunięta.


  • 0
AMD Phenom II 955
Pentagram Karakorum HP-120 AlCu + Arctic Cooling AF1225L
4 GB DDR3 1600 MHz
Było Asus Radeon HD 6950 DCU II, jest XFX 7850 z AC Mono - czego się nie robi dla tej ciszy!
SilentiumPC Deus G1 600W

#6 kakal

kakal
  • Użytkownicy
  • 9 postów

Napisano 29 marzec 2016 - 12:26

Zgadzam się z przedmówcą ;) Najlepiej porównać sobie oferty kilku operatorów i dzisiaj nie trzeba chodzić od salonu do salonu bo można sobie wejść na stronę https://panwybierak.pl/ i zrobić to bez wychodzenia z domu. Wystarczy wpisać swój adres i wybrać parametry usługi. 


  • 0

#7 Atteelectronics_com

Atteelectronics_com
  • Użytkownicy
  • 50 postów

Napisano 17 maj 2016 - 11:01

Może inaczej: jakie masz możliwości w miejscowości w której mieszkasz jeżeli chodzi o internet? Bo nie warto bazować tylko na jednym dostawcy,a i tak tych 80mb/s nie osiągniesz bo zaraz będzie przeciążenie. Internet mobilny wchodzi w grę?


  • 0

#8 szmal

szmal
  • Użytkownicy
  • 6 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 grudzień 2016 - 16:12

Zajrzyjcie na http://www.interlab.pl/ jeśli szukacie dobrych akcesoriów do diagnostyki łączy światłowodowych. Sprawdźcie jeśli chcecie. 


  • 0

#9 Titan

Titan
  • Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 12 październik 2017 - 09:29

A właśnie według mnie dostawcy lokalni to przeważnie najlepsze rozwiązanie. Najwięksi dostawcy w kraju są przeważnie przereklamowani i w razie awarii nic nie można zrobić. Ja mam internet z sieci Elbonet i jestem zadowolony. Jest szybki i tani, a w dodatku mają też telewizję.


Użytkownik Titan edytował ten post 12 październik 2017 - 09:29

  • 0

#10 irk39

irk39
  • Użytkownicy
  • 310 postów

Napisano 22 styczeń 2018 - 14:23

Polecam internet światłowodowy. Sam wprawdzie takiego internetu nie mam ( aktualnie mam internet kablowy). Jednak kilku moich znajomych posiada internet na światłowodzie oraz są bardzo zadowoleni zarówno z szybkości jak i stabilności łącza. Jeśli masz możliwość podpisania takiej umowy to bym sie nie zastanawiał. Dla przezorności warto jest jednak porównać sobie oferty kilku dostawców:

https://panwybierak.pl/

Umożliwia to na przykład strona pan wybierak. 

 

Po wpisaniu adresu pojawi Ci się lista ofert poszczególnych firm. 


  • 0

#11 mpire

mpire
  • Użytkownicy
  • 338 postów

Napisano 28 styczeń 2018 - 17:56

Uważam, że dobrze jest skorzystać z oferty lokalnych dostawców. Nie wiem skąd jesteś, ale u mnie, w Białymstoku funkcjonuje KOBA, która poza internetem dostarcza swoim klientom również telefonię i telewizję. 


  • 0

#12 isabela

isabela
  • Użytkownicy
  • 919 postów

Napisano 24 kwiecień 2022 - 14:51

U mnie problemy z łączem internetowym zaczęły się tak naprawdę po rozpoczęciu pracy zdalnej. Nasz ówczesny internet był naprawdę kiepski, więc musieliśmy poszukać odpowiedniego rozwiązania. W sieci znalazłam bardzo konkretny, pomocny artykuł, który sporo mi podpowiedział jeśli chodzi o to w jaki sposób można przyspieszyć domowy internet ;) Jeśli macie wolną chwilę to możecie zapoznać się z nim na stronie: https://www.nexera.p...eszyc-120139562 Może akurat przyda się on również komuś z Was.


  • 0

#13 czary

czary
  • Użytkownicy
  • 64 postów

Napisano 23 październik 2022 - 15:23

U mnie podobnie, praca zdalna niestety okazała się żmudna i długa, mam kiepski internet. Myślę nad internetem 5G, a do wyboru jest między innymi abonament telefoniczny i internetowy u operatora komórkowego Otvarta https://otvarta.pl/ Reklamują się, że mają najtańszy abonament, muszę sprawdzić, czy tak jest faktycznie.


  • 0

#14 dusiak

dusiak
  • Użytkownicy
  • 18 postów

Napisano 22 listopad 2023 - 17:36

dostęp do szybkiego i stabilnego internetu to w dzisiejszych czasach podstawa. Światłowód to najlepszy wybór :) jeśli mieszkacie w Białymstoku i szukacie dobrej oferty to sprawdźcie sobie ELPOS. wiele ciekawych pakietów, konkurencyjne ceny, szybka aktywacja usług.


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych