Skocz do zawartości


Zdjęcie

Laptop do szkoły


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 paweldz99

paweldz99
  • Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 07 marzec 2016 - 22:28

Witam.
Uczęszczam do technikum informatycznego i potrzebuje laptopa do użytku związanego z dokształcaniem. Chodzi głównie o programowanie czy też testowanie pod każdym kątem programów jak i samego laptopa, myślałem nad zakupem używanego lecz rodzice mnie namawiają do kupna nowego z gwarancja. Mój problem z wyborem polega na tym,iż nie dokonca przekonuje mnie karta graficzna intel graphic HD, a najgorsze ze praktycznie każdy laptop na rynku posiada właśnie tę kartę. Mój budżet to 1500zl jeśli chodzi o nowego laptopa. Jest on nie duży gdyż grafika się zajmuje na komputerze stacjonarnym(który jest potworem ;D)oraz jak juz pisałem jest to laptop głównie do nauki. Chociaż nie mówię że od czasu do czasu będę z niego korzystał do oglądania filmów czy też drobnych gier(w sensie o nie wielkich wymaganiach). Dlatego mam prośbę co do przekonania mnie do tej karty Graficznej i polecenie jakiego lapka. Z góry dziękuję ;)
  • 0


#2 Miodek

Miodek
  • Użytkownicy
  • 2009 postów
  • LokalizacjaPasieka

Napisano 08 marzec 2016 - 10:56

Intel HD to karta zintegrowana, która załączana jest to większości laptopów bowiem w zupełności wystarcza do takich czynności jak nauka, filmy czy drobne gierki. Aby dostać laptopa z grafiką dedykowaną musisz wydać dużo więcej. Pytanie czy faktycznie potrzebna Ci jest taka grafika. Moim zdaniem mając na wyposażeniu 'potwora', drogi (karta graficzna to połowa wartości laptopa) laptop nie jest konieczny. Lepiej zostać przy tej HD Graphics a w zamian zainwestować w sprzęt z wydajniejszym procesorem, szybszym dyskiem etc.


  • 0
Drogi analfebeto. Zamiast pisać na końcu posta "przepraszam za błędy", popraw je.

#3 paweldz99

paweldz99
  • Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 08 marzec 2016 - 15:22

Dzięki za odpowiedź, napewno wezmę ją pod uwagę ;)
  • 0

#4 Pro4it_pl

Pro4it_pl
  • Użytkownicy
  • 40 postów

Napisano 28 czerwiec 2016 - 11:39

W przypadku kwoty jaką posiadasz na zakup laptopa,to faktycznie w grę wchodzi raczej tylko karta zintegrowana,która wystarczy do nauki,filmów czy generalnie pracy na laptopie. Rozglądałeś sie już za konkretnymi modelami?


  • 0

#5 karpik

karpik
  • Użytkownicy
  • 228 postów

Napisano 06 lipiec 2016 - 14:11

Jest wiele modeli, które w tej cenie mają dedykowaną kartę graficzna. Szukaj czegoś od Della. Lapopy są dobrze wykonane, mają jedne z mocniejszych baterii wśród wszystkich laptopów ( bateria w tych laptopach trzyma do ponad 10 godzin o czym mogą pomarzyć inne firmy). W rtv Euro agd są teraz dobre ceny na zestawy laptopów do szkoły:

http://www.euro.com....-netbooki.bhtml

 

Wszystko jest tam równiez mozliwe do kupienia na raty. 


  • 0

#6 Pro4it_pl

Pro4it_pl
  • Użytkownicy
  • 40 postów

Napisano 29 lipiec 2016 - 14:22

Dell do kwoty 1500zl i do tego dedykowana karta graficzna? Chyba coś tu jest nie tak,poza tym decydując się na zakup laptopa z marketu przepłacasz,zdecydowanie lepiej będzie poszukać w mniejszym sklepie internetowym,gdzie wybór masz bardzo szeroki.


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych