Skocz do zawartości


Zdjęcie

Serwer do gier

serwer gry

  • Zamknięty Temat jest zamknięty
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 aligator1229

aligator1229
  • Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 07 marzec 2016 - 22:19

Dzień dobry,

Zastanawiałem się ostatnio nad kupnem serwera (urządzenia) na którym chciałbym postawić kilka serwerów do gier. Zupełnie się na tym nie znam, nie wiem jakie urządzenie było by potrzebne, nie wiem jak skonfigurować takie serwery. Na razie tylko się tak chciałem rozejrzeć jakie koszta by to były i czy to trudne. Chciałbym postawić serwery do gier takich jak Unturned, Minecraft czy CS:GO. Chciałbym się też dowiedzieć czy można by też na tym samym urządzeniu postawić też stronę internetową (domenę posiadam). Wytłumaczyłby mi ktoś może jak działają takie serwery, jak wygląda ich konfiguracja, co kupić?

Pozdrawiam.


  • 0


#2 Raimundo

Raimundo
  • Użytkownicy
  • 11 postów

Napisano 19 marzec 2016 - 23:01

Miej na uwadze że zakup serwera nie należy do tanich, ostatnio na kanale "Nrgeek" jest obszerna recenzja tego typu produktu.
Koszta? są naprawdę różne ale jeżeli chodzi o dosyć sporawy serwer do 300+
Zadaj sobie pytanie czy na pewno potrzebujesz do twoich potrzeb :D

//Raimundo


  • 0

#3 leko2

leko2
  • Użytkownicy
  • 22 postów

Napisano 17 luty 2017 - 16:12

Kiedyś również miałem podobny pomysł do Twojego. Już nawet udało mi się naleźć firmę, od której wynajął bym serwer, chodzi mi o nich: https://www.sprintda...-serwerow-w-sdc . Niestety na pomyśle się skończyło ponieważ musiałem zająć się innymi sprawami. Ale gdybym chciał znowu wrócić do pomysłu to wiem od czego zacząć ;)


  • 0

#4 Kuna

Kuna
  • Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 26 luty 2017 - 22:26

Warto również posiadać aplikacje która ma wirtualny dysk. Taka aplikacja znajduje się na http://biznes.t-mobi...likacje/prodysk P roDysk automatycznie stworzy back-up wybranych przez Ciebie plików, a także zabezpieczy Twoją pocztę, kontakty w telefonie, zdjęcia oraz faktury, możesz również w dowolnym miejscu i dowolnym czasie je odczytać lub udostępniać dalej. 


  • 0

#5 pixel

pixel
  • Użytkownicy
  • 93 postów

Napisano 21 czerwiec 2017 - 13:20

Co do własnego serwera to powiem Ci że naprawdę warto. W nowy (=fabryczny) sprzęt nie ma sensu iść, gdyż cena rzeczywiście zniechęca, aczkolwiek polecam poszukać ofert poleasingowych. Często firmy po +/-5 latach wymieniają tego typu sprzęt i można wtedy nabyć całkiem przyzwoity serwer w granicy 700 > 1100 PLN. Jedyne co trzeba zrobić to wymienić dyski bo z reguły są zajechane po takim okresie.

 

Tak na serwerze można postawić kilka(naście) serwerów gier + swoją stronę web + cokolwiek chcesz innego. Nie ma z tym problemu.


Użytkownik pixel edytował ten post 21 czerwiec 2017 - 13:22

  • 0



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: serwer, gry

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych