Jump to content


Photo

Jaki system operacyjny macie na komputerze?


  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1 oskarr85

oskarr85
  • Użytkownicy
  • 17 posts

Posted 03 March 2016 - 13:21

Jaki system operacyjny macie obecnie na komputerze? - Linuxa, czy Windowsa? Jaki jest według was najlepszy?


  • 0


#2 Miodek

Miodek
  • Użytkownicy
  • 2009 posts
  • LokalizacjaPasieka

Posted 03 March 2016 - 18:32

Wszystko zależy do czego używasz komputera i czy możesz wydać kilkaset złotych na licencję.


  • 0
Drogi analfebeto. Zamiast pisać na końcu posta "przepraszam za błędy", popraw je.

#3 mw_1975

mw_1975
  • Użytkownicy
  • 2535 posts

Posted 03 March 2016 - 20:40

Raczej Windows. Na Linuxie mało osób się zna. Ten drugi świetnie się sprawdzi jako serwer przy próbie tworzenia stron www na swoim własnym komputerze. W każdym innym zastosowaniu, Windows. Jeszcze do przeglądania sieci zdecydowałbym się na Linuxa. Poza tym - nie.


  • 0
AMD Phenom II 955
Pentagram Karakorum HP-120 AlCu + Arctic Cooling AF1225L
4 GB DDR3 1600 MHz
Było Asus Radeon HD 6950 DCU II, jest XFX 7850 z AC Mono - czego się nie robi dla tej ciszy!
SilentiumPC Deus G1 600W

#4 hhenryk88

hhenryk88
  • Użytkownicy
  • 65 posts

Posted 05 March 2016 - 12:38

Przez jakiś czas korzystałem z Linuxa, ale ze względu brak wielu programów (dostępnych na Windowsie) lub ich w miarę dobrych alternatyw dałem sobie spokój z tym systemem. Obecnie mam Windowsa 10 i moim zdaniem to najlepszy Windows z dotychczasowych - jedyny minus to śledzenie użytkownika przez Microsoft, ale można to ograniczyć zmieniając niekóre ustawienia


  • 0

#5 silent

silent
  • Użytkownicy
  • 771 posts

Posted 05 March 2016 - 21:46

UX

patrz Miodek

masz doświadczenie z nie-windowsem?

szybko się uczysz?

do czego używasz komputera - gry >>>>>> windows (IMHO konsola lepsza)

czy dostępne pod system oprogramowanie wystarczy ci? win to często (w większości?) shareware/pay soft (system też płatny - zakupiony ze sprzętem znacznie tańszy)

jaki masz sprzęt (bywa, że coś jest wspierane przez ux a przez win nie i na odwrót ;) ) - dotyczy i wnętrza (grafika, audio) i peryferiów (skanery, modemy, itd.)


  • 0

#6 ItPolandTutorials

ItPolandTutorials
  • Użytkownicy
  • 6 posts

Posted 20 March 2016 - 14:22

Ja np. posiadam Windows 7, windows 10 bardzo mnie denerwował zmienionym panelem sterowania i szukaniem wielu opcji. W 10 bywało tak, że nie działała wyszukiwarka plików, wróciłem więc na 7. Ze wszystkich systemów jakie dotąd posiadałem 7 jest dla mnie najlepsza. Używam jej z uśmiechem każdego dnia i nie zamierzam z niej rezygnować. Nie zawiodła mnie nigdy, szybka naprawa systemu w przypadku awarii. 


  • 0

#7 bennn

bennn
  • Użytkownicy
  • 10 posts

Posted 01 May 2017 - 15:45

ja mam Windows 10 i nie widzę, w przeciwieństwie do większości osób żadnej różnicy między nim, a Win8 chociażby. Nic nie muli, nie wyskakują żadne błędy. System jak każdy inny. Problematyczne było dla mnie menu start, ale da się je odpowiednio spersonalizować i jest ok


  • 0

#8 isabela

isabela
  • Użytkownicy
  • 931 posts

Posted 15 July 2021 - 10:09

Ja mam MacOS.


  • 0


0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users