Skocz do zawartości


Zdjęcie

karta sieciowa nie ma poprawnej konfiguracji protokołu ip


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Arkadiuszk44

Arkadiuszk44
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 29 luty 2016 - 14:05

Witajcie. Widziałem już tego typu tematy jednakże żaden mnie nie ratuje. Niedawno założono u nas w okolicy światłowody więc postanowiliśmy skorzystać z usługi taniego i szybkiego internetu. Jeszcze miałem podpisaną umowę z innym dostawcą więc póki co korzystałem z jego usług, w ten weekend wziąłem się za konfigurowanie routerów i wszystko ładnie śmiga na laptopach przez wi-fi, nie miałem kabla więc do stacjonarnego nie podłączałem neta przez weekend. Dziś kupiłem kabel, podłączam go i... zaczynają się schody.  Wyświetla mi się komunikat o braku połączenia z internetem. Powód: Karta sieciowa nie ma poprawnej konfiguracji protokołu IP. Wklepywałem już komendy w wierszu poleceń które proponowano w podobnych wątkach na różnych forach, ale nic to nie dawało. Próbowałem też manewru z podłączeniem kabla do laptopa przy wyłączonym Wi-Fi i również ten sam problem występuje, więc na 100% żadnego problemu z kartą sieciową nie mam. Mam dwa routery w domu, ten który otrzymałem od dostawcy (inea) - jest on dość słaby więc mam kolejny który przedłuża sygnał na resztę pokojów. Spróbowałem więc podłączyć się kablem bezpośrednio do drugiego routera (nie tego od inei) i internet śmiga aż miło. Jest to jakieś rozwiązanie, ale musiałbym kupić kilkanaście metrów kabla i ciągnąć go przez dwa pokoje przez futryny listwy itd. W ostateczności tak zrobię, ale problem z routerem głównym musi być do rozwiązania, prawdopodobnie to jakaś błahostka której nie widzę, ale bez waszej pomocy sobie raczej nie poradzę. 


  • 0


#2 Miodek

Miodek
  • Użytkownicy
  • 2009 postów
  • LokalizacjaPasieka

Napisano 29 luty 2016 - 18:25

Przywróć router numer 1 (niestety po dłuższej chwili namysłu nie jestem w stanie domyślić się jego modelu i marki) do ustawień fabrycznych. Przeważnie robi się to poprzez przytrzymanie przycisku RESET, ale poczytaj w instrukcji jak to zrobić.


  • 0
Drogi analfebeto. Zamiast pisać na końcu posta "przepraszam za błędy", popraw je.

#3 Arkadiuszk44

Arkadiuszk44
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 29 luty 2016 - 18:37


  • 0

#4 Arkadiuszk44

Arkadiuszk44
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 29 luty 2016 - 18:39

Myślę że jestem w stanie wam teraz trochę rozjaśnić sytuację. Okazuje się że gdy odłączyłem drugi router, a mój komputer podłączyłem do pierwszego gniazda internet zaczynał śmigać aż miło. Problem w tym że tylko na jednym gnieździe. Wygląda na to że tylko port 1 czyta zarówno mój komputer po kablu jak i drugi router. Reszta gniazd nie czyta nic. Czy to fabryczna wada routera czy mogłem coś źle w nim skonfigurować? Router jest marki Huawei jeżeli to w czymś pomoże. Aha. Dodam jeszcze że na porcie nr 2 w komputerze widnieje komunikat że jest połączenie z internetem, ale w rzeczywistości nic nie działa. Na tym porcie mogę zalogować się jeszcze na Router przez kabel. Przy dwóch pozostałych portach nie ma żadnego połączenia i nie mogę się zalogować na router.


  • 0

#5 Miodek

Miodek
  • Użytkownicy
  • 2009 postów
  • LokalizacjaPasieka

Napisano 01 marzec 2016 - 11:56

Uporządkujmy.

1. Podaj modele urządzeń (tym razem nie sugeruje tego tylko proszę o to).

2. Jakie podłączenie masz w tym momencie (możesz napisać, narysować - jak chcesz byleby było czytelne).

3. Co chcesz osiągnąć (co ma być podłączone, w jaki sposób ).


  • 0
Drogi analfebeto. Zamiast pisać na końcu posta "przepraszam za błędy", popraw je.

#6 Atteelectronics_com

Atteelectronics_com
  • Użytkownicy
  • 50 postów

Napisano 17 maj 2016 - 10:50

W zasadzie wszystko zrobiłeś poprawnie,przynajmniej po tym co opisujesz można tak wnioskować,natomiast zdecydowanie łatwiej będzie doradzić w kwestii konfiguracji jeżeli podasz jakie to dokładnie modele urządzeń i routery,to kluczowa kwestia.


  • 0

#7 silent

silent
  • Użytkownicy
  • 771 postów

Napisano 18 maj 2016 - 20:54

jeżeli masz (lub możesz mieć) uprawnienia admina na 1 routerze - konfiguracja

jeżeli nie - drugi router zresetuj do ustawień fabrycznych, sklonuj mac karty w komputerze i podłącz do pierwszego routera.

a następnie odpowiednio do potrzeb skonfiguruj drugi router.

c.d.?

opisz ze szczegółami:

- twój, czy operatora (operator może nie udostępniać admina, lub administrować zdalnie. monitorować incydenty z routerem też)

- model, typ, firmware routera

- masz czy nie uprawnienia admina

- co na routerze chcesz uzyskać (np. wi-fi dla 10 urządzeń z puli adresów + dostęp dla 4 urządzeń po skrętce, dhcp, filtrowanie mac, itp.)

OBA routery


  • 0

#8 Dual

Dual
  • Użytkownicy
  • 13 postów

Napisano 19 maj 2016 - 00:13

.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych