Skocz do zawartości


Zdjęcie

CIEKAWY PROBLEM !!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Trinitronek

Trinitronek
  • Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 07 luty 2016 - 17:50

Witam i proszę o pomoc!

Mam dom i sklep po przeciwnej stronie ulicy. W sklepie mam router od dostawcy internetu, który definiuje podsieć  dla wszystkich urządzeń w ramach jednej grupy roboczej.  Do routera w sklepie po kablu podpięte są 2 kamery IP oraz komputer o nazwie „SKLEP-KOMPUTER” (na WIN 7 stałe IP), na którym mam serwer SQL z Subiektem firmy Insert. Połączenie między sklepem, a domem zrobiłem poprzez WiFi Bridge (dwa Acces Pointy). W domu mam router (z wyłączonym DHCP) do którego po WiFi jest podłączony drugi komputer również z WIN7 (stałe IP) na którym zainstalowany jest klient Subiekta.

Problem jest tego typu, że jak siadam w domu przy komputerze, bez problemu łączę się z kamerami, a nie jestem w stanie uzyskać dostępu do komputer w sklepie pomimo tego, że jest widoczny w otoczeniu sieciowym (kod błędu: 0x80070035 – Nie można odnaleźć ścieżki sieciowej), tym samym nie jestem w stanie dostać się do bazy Subiekta, ani ping'nąć do komputera w sklepie (Host docelowy jest nieosiągalny). Dzieje się tak dopóki na komputerze sklepowym nie zrobi się jakiegoś "ruchu" w stronę domu, np. połączę się TeamViewerem z komputera domowego do komputera sklepowego. Od tego momentu bez problemu chodzi Subiekt na komputerze w domu. Na obu komputerach mam wyłączonego firewalla dla sieci lokalnej.

Liczę na Waszą pomoc i pomysły jak rozwiązać ten szkopuł.

Pozdrawiam

Piotr

horten@o2.pl


  • 0


#2 umacias

umacias
  • Użytkownicy
  • 70 postów

Napisano 15 październik 2016 - 13:52

Faktycznie problem ciekawy... Ja jak miałem problem z siecią w firmie niestety nie dałem rady sam ogarnąć, bo niby wszystko powinno być ok, ale ciągle występował jakiś błąd. Na szczęście kolega polecił mi ludzi z IT Specialist, szybko zareagowali, już tego samego dnia po południu sieć działała sprawnie. Profesjonaliści!


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych