Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ograniczony dostęp do internetu

internet ograniczony dostep szlag mnie trafia

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 Zieciu

Zieciu
  • Użytkownicy
  • 13 postów

Napisano 30 styczeń 2016 - 13:34

Witam wszystkich,
mam do was prośbę w sprawie pomocy z moim połączeniem internetowym. Mam komputer stacjonarny i nie mam w tej chwili jak podłączyć się kablem do internetu więc mam zewnętrzną kartę sieciową na USB od TP-Linka i jestem podłączony do Wi-Fi. Co chwilę (dosłownie co kilka minut) wyświetla mi się komunikat, że mam ograniczony dostęp do internetu, problem nie występuje na żadnym innym urządzeniu w domu podłączonym do tego internetu, chociaż na laptopie taki problem przez pewien czas się pojawiał ale po jakoś dwóch dniach ustał. Gdy udostępnię internet sobie z telefonu nic nie rozłącza. 
Bardzo proszę o pomoc bo to jest bardzo ale to bardzo uciążliwe.

Pozdrawiam

 

 

PS: Proszę bez porad typu zrestartuj router itp. jakie dostawałem na innych forach bo już to robiłem sam z siebie niezliczone razy


  • 0


#2 Miodek

Miodek
  • Użytkownicy
  • 2009 postów
  • LokalizacjaPasieka

Napisano 30 styczeń 2016 - 21:51

Wspomogę się innym forum, na którym poruszany jest niemal identyczny problem. Mówią tam o liveboksie, ale te wskazówki mają zastosowanie ogólne.
https://forum.dobrep...ut-446430t.html

Przeczytaj, rób co piszą i zdaj raport.


  • 0
Drogi analfebeto. Zamiast pisać na końcu posta "przepraszam za błędy", popraw je.

#3 Zieciu

Zieciu
  • Użytkownicy
  • 13 postów

Napisano 31 styczeń 2016 - 15:20

Dostosowałem się do rad w tym co podesłałeś i minęło już 15 minut odkąd zmieniłem tryb działania routera i jego kanał i póki co ani razu nie wyrzuciło mi internetu (sukces) ale poczekam do wieczora i dam znać jak sprawa stoi.


  • 0

#4 Zieciu

Zieciu
  • Użytkownicy
  • 13 postów

Napisano 31 styczeń 2016 - 15:27

No i właśnie wywaliło...


  • 0

#5 Miodek

Miodek
  • Użytkownicy
  • 2009 postów
  • LokalizacjaPasieka

Napisano 31 styczeń 2016 - 21:11

Nie załamuj się i próbuj dalej. Sprawdź inne rozwiązania jeśli ich nie sprawdzałeś. Zmień kanał Wi-Fi na Jeszcze inny. 


  • 0
Drogi analfebeto. Zamiast pisać na końcu posta "przepraszam za błędy", popraw je.

#6 Zieciu

Zieciu
  • Użytkownicy
  • 13 postów

Napisano 31 styczeń 2016 - 21:49

Przypisywałem stałe ip jak i w routerze tak i w karcie sieciowej dla mojego komputera, przywracałem router do ustawień fabrycznych już kilka razy, skorzystałem z programu Complete Internet Repair i wiele innych sposobów znalezionych w internecie wykonywałem ale póki co nic nie pomogło... Już sam nie wiem co mam z tym zrobić :/


  • 0

#7 Miodek

Miodek
  • Użytkownicy
  • 2009 postów
  • LokalizacjaPasieka

Napisano 01 luty 2016 - 08:58

Test: wyłącz kartę Wi-Fi w laptopie. Podłącz tego Tp-Linka i połącz się z siecią poprzez niego. Działa tak samo?


  • 0
Drogi analfebeto. Zamiast pisać na końcu posta "przepraszam za błędy", popraw je.

#8 Zieciu

Zieciu
  • Użytkownicy
  • 13 postów

Napisano 01 luty 2016 - 12:46

Tam się nie rozłącza, a jak myślisz rozwiązaniem byłoby podłączenie kablem internetu? Bo zaczynam rozważać przeniesienie całego kramu do mojego pokoju.


  • 0

#9 Miodek

Miodek
  • Użytkownicy
  • 2009 postów
  • LokalizacjaPasieka

Napisano 01 luty 2016 - 19:26

Komputer stacjonarny wręcz powinien być połączony kablem. Skoro komputer jest w innym pomieszczeniu co router może problemem jest odległość?


  • 0
Drogi analfebeto. Zamiast pisać na końcu posta "przepraszam za błędy", popraw je.

#10 Zieciu

Zieciu
  • Użytkownicy
  • 13 postów

Napisano 01 luty 2016 - 19:41

Zasięg ciągle jest na 4/5 lub na 5/5 kreski więc wydaje mi się, że problemem jest jakiegoś rodzaju kompatybilność między routerem, a moją kartą sieciową.


  • 0

#11 Miodek

Miodek
  • Użytkownicy
  • 2009 postów
  • LokalizacjaPasieka

Napisano 02 luty 2016 - 10:25

Mogę jeszcze doradzić podłączenie odbiornika USB do portów z tyłu (tych na płycie głównej) jeśli jest podłączany z przodu. Do tego wyłączenie opcji oszczędzania energii portów USB.


  • 0
Drogi analfebeto. Zamiast pisać na końcu posta "przepraszam za błędy", popraw je.

#12 Zieciu

Zieciu
  • Użytkownicy
  • 13 postów

Napisano 02 luty 2016 - 12:13

Jest podłączony z tyłu od początku i oszczędzanie energii jest wyłączone, wydaje mi się, że zostało mi tylko ponowne zainstalowanie systemu... :(


  • 0

#13 Miodek

Miodek
  • Użytkownicy
  • 2009 postów
  • LokalizacjaPasieka

Napisano 02 luty 2016 - 19:40

To też nie gwarantuje, że rozwiąże problem. Warto jednak próbować jeśli nie masz z tym problemu i masz czas i cierpliwość instalowanie wszystkiego od początku.

Mogę tylko doradzić jedno: po reinstalacji systemu nie wgrywaj sterowników od karty sieciowej. Po prostu zainstaluj TP-Linka i sprawdź czy działa.


  • 0
Drogi analfebeto. Zamiast pisać na końcu posta "przepraszam za błędy", popraw je.

#14 Zieciu

Zieciu
  • Użytkownicy
  • 13 postów

Napisano 02 luty 2016 - 20:17

No muszę czegoś spróbować bo nic nie pomaga


  • 0

#15 Zieciu

Zieciu
  • Użytkownicy
  • 13 postów

Napisano 02 luty 2016 - 22:40

Korzystam z internetu już od 4 godzin i ani razu nie rozłączyło mi internetu, czyżby mój koszmar miał się w końcu skończyć???  :lil-lol:


  • 0

#16 Miodek

Miodek
  • Użytkownicy
  • 2009 postów
  • LokalizacjaPasieka

Napisano 03 luty 2016 - 09:01

Jeśli uznajesz problem za rozwiązany opisz proszę dokładną procedurę. Może ktoś kiedyś skorzysta. Czyli nieświadomie popełnisz dobry uczynek.


  • 1
Drogi analfebeto. Zamiast pisać na końcu posta "przepraszam za błędy", popraw je.

#17 Zieciu

Zieciu
  • Użytkownicy
  • 13 postów

Napisano 03 luty 2016 - 09:07

Po prostu przeinstalowałem system :) Sformatowałem to co miałem na dyskach i zainstalowałem Windowsa od początku, ale dziękuję ci bardzo za chociaż próbę pomocy bo na niektórych forach nie dostałem żadnego odzewu :)


  • 0

#18 Atteelectronics_com

Atteelectronics_com
  • Użytkownicy
  • 50 postów

Napisano 03 luty 2016 - 12:18

Być może występował problem nie tyle z systemem ile kartą sieciową,czasem wymaga aktualizacji,sterowników i dlatego połączenie z internetem nie jest stabilne. Grunt,że w chwili obecnej wszystko jest w porządku,następnym razem spróbuj zainstalować same sterowniki od karty sieciowej,bez formatowania dysku.


  • 0

#19 karpik

karpik
  • Użytkownicy
  • 228 postów

Napisano 04 luty 2016 - 14:11

Ja ostatnio miałem spore problemy z wifi. Mieszkam obok budynku ( urzedu) . Tam jest darmowy internet tak wiec doszedłem do wniosku,ze warto byłoby skorzystać. Mój sąsiad nie miał problemów z sygnałem oraz całkiem dobrze u niego chodził a u mnie tragedia.Niby mieszkania znajdowały się w podobnym położeniu ale on miał sygnał a ja nie. Okazało się,ze wystarczyło jedynie umieśćić troche wyżej modem oraz od razu dzieki temu zaczął lepiej odbierać.

Zerknij sobie na stronę:

http://www.valhalla....ic-sygnal-wifi/

 

Znajduje się tutaj dobry wpis o tym jak mozna wzmocnić sygnał. 


  • 0

#20 Zieciu

Zieciu
  • Użytkownicy
  • 13 postów

Napisano 04 luty 2016 - 23:15

Być może występował problem nie tyle z systemem ile kartą sieciową,czasem wymaga aktualizacji,sterowników i dlatego połączenie z internetem nie jest stabilne. Grunt,że w chwili obecnej wszystko jest w porządku,następnym razem spróbuj zainstalować same sterowniki od karty sieciowej,bez formatowania dysku.

Sterowniki od karty sieciowej aktualizowałem i przeinstalowywałem kilka razy, była to jedna z pierwszych rzeczy jakie zrobiłem 


  • 0



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: internet, ograniczony, dostep, szlag, mnie, trafia

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych