Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z siecią na virtualbox-ie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Stock

Stock
  • Użytkownicy
  • 23 postów

Napisano 26 styczeń 2016 - 22:14

Zainstalowałem na virtualboxie windows server 2008 i mam problem polegający na tym że system uznaje że nie ma żadnej karty sieciowej, nie ma do niej sterowników więc nie da się skonfigurować protokołu TCP/IP bez którego nie da się korzystać z dużej części tego co oferuje Windows Server. Kiedyś instalowałem ten sam system na virtualboxie i chodziło bez zarzutu, a teraz instaluje parę razy pod rząd i sam virtual i ten windows i cały czas ten sam problem. Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł co robić to proszę o sugestie. Pozdrawiam


  • 0


#2 ~janusz

~janusz
  • Użytkownicy
  • 238 postów

Napisano 27 styczeń 2016 - 19:31

Możesz zmienić model karty w ustawieniach sieci.


  • 0

#3 Stock

Stock
  • Użytkownicy
  • 23 postów

Napisano 28 styczeń 2016 - 19:56

     Nie wiem czy o to chodziło ale robiłem w ten sposób : settings>network>advanced> adapter type , i w tych adapterach zmieniałem ustawienia ale to nic nie dało. Owszem przy "paravirtualized network (virtio-net} ". Windows wykrył jakiś nowy sprzęt ale chciał do niego sterowniki a jak tu ściągać sterowniki do wirtualnej maszyny, zwłaszcza że nie można skonfigurować TCP/IP.  Dodam tylko  że mam virtualbox 5.0.8-1 .


  • 0

#4 ItPolandTutorials

ItPolandTutorials
  • Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 01 luty 2016 - 00:45

Podczas instalacji virtualbox'a program wyrzuca nam zapytania o zainstalowanie sterowników, około 2,3 okienka wyskakują nam podczas instalacji. Jeżeli akceptowałeś to i nic to nie zmieniło to zainstaluj najnowszą wersję ze strony: https://www.virtualb.../wiki/Downloads i dodaj swój zainstalowany system do nowo utworzonej maszyny. Ewentualnie załatw inne iso. Nie wiem czy moje słowa coś tu pomogą ale jak na razie to lepszej koncepcji chyba nie masz, więc warto próbować.


  • 0

#5 ~janusz

~janusz
  • Użytkownicy
  • 238 postów

Napisano 01 luty 2016 - 22:44

Możesz dodatkowo doinstalować dodatki VirtualBox dla maszyny gościa.


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych