Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z działaniem komputera

bluescreen komputer problem błędy

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Trzepak

Trzepak
  • Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 21 styczeń 2016 - 17:37

Witam,

Złożyłem sobie taki o to komputer:

do tego dysk twardy Toshiba (nowy, na którym postawiłem system) i mój stary dysk z danymi.
Zasilacz chieftec 600W, aktywny (ze starego kompa).
Postawiłem na nim Windows 7, tzn. próbowałem, bo w trakcie instalacji komputer zaczął się resetować. I cholera wie od czego, gdyż działo się to w różnych momentach, czasem zaraz przy instalacji systemu a czasem w momencie instalacji sterowników, wtedy też pojawiał się bluescreen.
Panowie ze sklepu postanowili odpalić mi ubuntu z pendriva, który działał przez kilka minut, stwierdzili że jest dobrze i zaproponowali wymianę podzespołów na nowe. Ostatecznie zmieniona została płyta główna na
 
natomiast procesor i ramy zostały wymienione na nowe.
Sytuacja ponownie się powtórzyła, wymieniłem zasilacz na nowy, odpiąłem swój stary dysk, ze starego komputera została tylko obudowa. Ponownie bez zmian.
Zainstalowałem na komputerze Windows 10, i tu zmiana, udało się wszystko zainstalować, sterowniki, programy i nawet wszystko było by spoko gdyby nie pojawiające się z nienacka bluescreeny które doprowadzają mnie do szewskiej pasji.
 
Błędy jakie mi wyskakują:
IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA
DRIVER_CORRUPTED_EXPOOL
KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED
DRIVER_OVERRAN_STACK_BUFFER
KERNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE
DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
 
Dodam jeszcze że temperaturę na płycie mierzyłem termometrem laserowym i nie przekracza nigdzie 60^c nawet po dłuższym graniu w cośtam.
 
Pomocy...

  • 0


#2 Miodek

Miodek
  • Użytkownicy
  • 2009 postów
  • LokalizacjaPasieka

Napisano 21 styczeń 2016 - 19:03

https://msdn.microso...9(v=vs.85).aspx
Poczytaj tutaj. Masz wszystkie najczęstsze błędy opisane.


  • 0
Drogi analfebeto. Zamiast pisać na końcu posta "przepraszam za błędy", popraw je.

#3 Trzepak

Trzepak
  • Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 22 styczeń 2016 - 17:58

no wszystko fajnie tylko miało by to sens gdyby problem pojawiał się chociażby po zainstalowaniu systemu, a ja nie jestem w stanie zainstalować nawet windows 7. Win 10 wyrzucał bluescreeny nawet przed zainstalowaniem sterowników. Także wydaje mi się że problemem nie jest tak do końca system. Na dodatek jest to spora liczba błędów, które wg tej strony mają różne pochodzenie, poza tym najprawdopodobniej wszystkich błędów nie wyłapałem.


  • 0

#4 Miodek

Miodek
  • Użytkownicy
  • 2009 postów
  • LokalizacjaPasieka

Napisano 22 styczeń 2016 - 20:40

Zrobił bym tak:
Wypalił sobie na płytkę Hiren's Boot CD i uruchomił wszystkie możliwe programy do testowania podzespołów. 
Na pewno zajmie to dużo czasu, ale tutaj szukałbym przyczyny.


  • 0
Drogi analfebeto. Zamiast pisać na końcu posta "przepraszam za błędy", popraw je.



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: bluescreen, komputer, problem, błędy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych