Skocz do zawartości


Zdjęcie

Stare głośniki nie działają :(


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bazyl

Bazyl
  • Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 15 styczeń 2016 - 18:07

cześć mam pewien problem, zepsuły mi się moje głośniki, i dostałem jakieś zastępcze od kumpla z piwincy xD Są to jakieś altec lansing ADA 305 xDD rzeczy w tym że jak podłączam pod usb to Niby się instalują sterowniki ale nie działa potem mam tylko Urządzenie niezgodne z USB, a gdy chciałem pobrać sterowniki z internetu to na windows 7 nie mogę znaleźć xD Jeśli ktoś pomoże to na pewno go wynagrodzę ;)


  • 0


#2 Miodek

Miodek
  • Użytkownicy
  • 2009 postów
  • LokalizacjaPasieka

Napisano 15 styczeń 2016 - 19:31

Nie dziwne, że nie możesz znaleźć. Są to głośniki sprzed 2000 roku. W związku z tym sterowniki na system inny niż Windows 98 nie powstały. Policzmy, ile do tego czasu wyszło systemów operacyjnych spod marki Microsoft:
1. Windows 2000

2. Windows ME

3. Windows XP

4. Windows Vista

5. Windows 7

Wyszło więc 5 wersji systemu z czego każda kolejna bardziej nowoczesna technologicznie. Nie ma szans aby sterowniki tak starego sprzętu zadziałały. Oczywiście zdarzają się bardzo rzadko wyjątki, ale widocznie nie w tym przypadku.

Nasuwa mi się pytanie: Czy tego sprzętu nie można podłączyć po prostu przewodem z wtyczką Jack do karty muzycznej? Być może by to zadziałało. Podobnie często jest ze starymi drukarkami. Na przejściówce USB nie chcą działać, a na LPT działają bardzo dobrze.

 

Co do samych głośników: Ten model właśnie w swoim okresie był bardzo wysoko oceniany pod względem jakości dźwięku a sama marka Altec Lansing to historia sięgająca lat 20-stych poprzedniego stulecia. Nie ma się więc co śmiać tylko trzeba uszanować ten wspaniały produkt.


  • 0
Drogi analfebeto. Zamiast pisać na końcu posta "przepraszam za błędy", popraw je.

#3 Bazyl

Bazyl
  • Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 15 styczeń 2016 - 19:46

Nie dziwne, że nie możesz znaleźć. Są to głośniki sprzed 2000 roku. W związku z tym sterowniki na system inny niż Windows 98 nie powstały. Policzmy, ile do tego czasu wyszło systemów operacyjnych spod marki Microsoft:
1. Windows 2000

2. Windows ME

3. Windows XP

4. Windows Vista

5. Windows 7

Wyszło więc 5 wersji systemu z czego każda kolejna bardziej nowoczesna technologicznie. Nie ma szans aby sterowniki tak starego sprzętu zadziałały. Oczywiście zdarzają się bardzo rzadko wyjątki, ale widocznie nie w tym przypadku.

Nasuwa mi się pytanie: Czy tego sprzętu nie można podłączyć po prostu przewodem z wtyczką Jack do karty muzycznej? Być może by to zadziałało. Podobnie często jest ze starymi drukarkami. Na przejściówce USB nie chcą działać, a na LPT działają bardzo dobrze.

 

Co do samych głośników: Ten model właśnie w swoim okresie był bardzo wysoko oceniany pod względem jakości dźwięku a sama marka Altec Lansing to historia sięgająca lat 20-stych poprzedniego stulecia. Nie ma się więc co śmiać tylko trzeba uszanować ten wspaniały produkt.

Jest tylko wejście usb :/ Czyli lipa na win. 7 ? :D

Zapomniałeś o windows 8, 8.1/ 10 ;D


  • 0

#4 Miodek

Miodek
  • Użytkownicy
  • 2009 postów
  • LokalizacjaPasieka

Napisano 16 styczeń 2016 - 10:00

Masz Win 7. Nie wymieniam więc dalszych bo Ciebie to nie dotyczy.

Zrób wyraźną fotkę wyjść i złącz z tego urządzenia.


  • 0
Drogi analfebeto. Zamiast pisać na końcu posta "przepraszam za błędy", popraw je.


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych