Jump to content


Photo

Problem z Hiren's Bootem

Problem Hirens Boot

  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1 Pieczenieg

Pieczenieg
  • Użytkownicy
  • 1 posts

Posted 06 January 2016 - 12:32

Witam :) Jestem nowy i nie bardzo wiedziałem gdzie zadać to pytanie, a że znalazłem już pytanie o Hiren's Boota w tym dziale postanowiłem napisać tutaj. A więc historia jest taka, że koleżanka zadzwoniła do mnie że laptop jej się tnie, wcześniej się nie ciął i nie ma pojęcia co zrobić, więc poprosiła mnie o pomoc (jestem w technikum na informatyku). Myślę sobie, że pewnie standard, komputer cały zawalony, to daj go sformatuję i dała mi laptopa razem z pendrivem z win8. Odpalam lapka, a tam partycja D pusta, a C tylko do połowy, tam jakieś prezentacje, simsy, wiecie typowy laptop młodej studentki :D Patrzyłem w panelu sterowania i żadnych dziwnych programów też nie było. Na laptopie był win 10, więc stwierdziłem, że to może być wina systemu, więc sieknę formata i po problemie. Bootowanie z pendraka z win 8, wybrałem język, lecz dalej nie było opcji aby instalować nowy system, dało się tylko przywrócić. Mówię sobie dobra, pojadę go Darik's Boot and Nuke i po krzyku, podłączam pendraka z HB a ten nie chce się bootować. W biosie normalnie go widzi, ale nie bierze go pod uwagę podczas bootowania. Kiedy wyłączyłem całkowicie możliwość bootowania z hdd, z miejsca wrzucało mnie do biosa. Kombinowałem z ustawieniami usb w zakładce advanced i nic. Z ciekawości podłączyłem pendraka z win 7, ale tego to w ogóle bios nie wykrywał, chociaż oba działały kiedy chciałem je bootować na moim laptopie. Pytanie co może być przyczyną? Co zrobić, aby HB załączył i żebym mógł wyczyścić dysk z tego beznadziejnego systemu. A jak nic nie przyjdzie nikomu do głowy, to chociaż powiedzcie jak usprawnić działanie tej windy aby chodziła płynniej, bo faktycznie trochę zamula (osobiście nie mógłbym korzystać z tego systemu, ale jej to chyba nie przeszkadza, więc taka opcja też będzie dobra :D). Z góry dziękuję i przepraszam za długi post :)


  • 0


#2 Miodek

Miodek
  • Użytkownicy
  • 2009 posts
  • LokalizacjaPasieka

Posted 06 January 2016 - 20:12

Nie przepraszaj za długi post. Lepiej mieć coś długie i konkretne aniżeli krótkie i nijakie... If you know what i mean...

 

Wracając do tematu:

Po pierwsze zanim zaczniesz cokolwiek dopytaj studentki czy jej typowy laptop ma jakieś pliki lub dane, które trzeba zachować.

Po drugie jest opcja powrócenia do poprzedniego systemu (obowiązuje chyba miesiąc od zainstalowania 10), poczytaj o tym na necie.
Po trzecie sprawdź czy laptop ma partycję recovery. Jeśli ma - nie baw się w żadne pendrivy tylko po prostu przywróć tenże system.

 

 

Sprawdź powyższe rzeczy. Jeśli uda się osiągnąć cel - to fajnie. Jeśli nie to zapraszam z powrotem z przygotowanym szczegółowym raportem. Bez odbioru.


  • 0
Drogi analfebeto. Zamiast pisać na końcu posta "przepraszam za błędy", popraw je.


0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users