Skocz do zawartości


Zdjęcie

Laptop się wyłącza po uruchomieniu.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 xRoy

xRoy
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 20 grudzień 2015 - 01:56

Witam. 

Parę tygodni temu miałem awarię dysku twardego i w serwisie został wymieniony na nowy.

Przy okazji laptop był czyszczony. Model laptopa to Samsung NP300E5A-S0DPL.

Do dnia dzisiejszego wszystko było ok, śmigało jak należy.

Niestety, koło południa laptop sam się wyłączył, ale po uruchomieniu go ponownie wszystko było ok.

Minęły 3 godziny to samo. Uruchomiłem ponownie, działa.

Po godzinie wyłączył się ponownie i teraz już po naciśnięciu przycisku zasilania:

1) nie zdąża załadować się pasek startowy biosu - wyłącza się;

2) dochodzi do etapu "trwa uruchamianie systemu Windows" i się wyłącza;

3) po zalogowaniu się na konto parę sekund po pokazaniu się pulpitu- wyłącza się;

4) po wpisaniu hasła wyłącza się.

Z tymi czterema sytuacji mam na przemian do czynienia. Myślę, że to kwestia losowa, kiedy się wyłączy.

I teraz tak. 

Wyciągnąłem baterię i uruchomiłem bez niej (sam zasilacz) - nic nie dało.

Wyjąłem kości pamięci RAM i próbowałem uruchomić z jedną kością, a potem z dwoma - nic nie dało.

Jaka jest przyczyna wyłączania się laptopa? Bardzo prosiłbym Was o pomoc, bo nie mam już siły do tego laptopa.

Parę tygodni temu zapłaciłem 300zł za nowy dysk i czyszczenie i teraz znowu awaria.

Każda wskazówka jest dla mnie cenna.

Liczę na szybką pomoc, z góry dziękuję.


  • 0


#2 Miodek

Miodek
  • Użytkownicy
  • 2009 postów
  • LokalizacjaPasieka

Napisano 20 grudzień 2015 - 10:51

Takie zachowanie sugeruje zbyt wysoką temperaturę. Skoro był rzekomo czyszczony to dziwna sytuacja. Stawiam na jakiś problem w sekcji zasilania albo błąd serwisanta (np. złe nałożenie pasty, co by było karygodne).


  • 0
Drogi analfebeto. Zamiast pisać na końcu posta "przepraszam za błędy", popraw je.

#3 xRoy

xRoy
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 20 grudzień 2015 - 11:28

Ale możliwe jest, że po 8 godzinach nie ruszania dalej to samo?

Dziś rano odpalam i to samo, przy wpisywaniu hasła wyłączył się.

Byłoby to racjonalne, ale przegrzanie po 15 sekundach?

Jest to możliwe?

 

@Edit: po 8 godzinach był przecież zimniutki.

I czy skoro to mogłaby być wina serwisanta, to usterka nie pojawiłaby się od razu? A nie dopiero po paru tygodniach?


  • 0

#4 Miodek

Miodek
  • Użytkownicy
  • 2009 postów
  • LokalizacjaPasieka

Napisano 20 grudzień 2015 - 13:11

Napisałem jak to wygląda w teorii. W praktyce ciężko mi stwierdzić przyczynę nie mając sprzętu w rękach.
Temperatura to nie jedna możliwa przyczyna, którą podałem.

Możesz zobaczyć jeszcze, czy komputer wyłączy się kiedy np. uruchomisz sobie bootowalnego Linuksa.


  • 0
Drogi analfebeto. Zamiast pisać na końcu posta "przepraszam za błędy", popraw je.

#5 aim92

aim92
  • Użytkownicy
  • 1502 postów

Napisano 20 grudzień 2015 - 16:00

Dobrze by było jakbyś wkleił zrzut ekranu tablicy Smart dysku twardego, a możesz to podejrzeć różnymi programami np. hdtune.
Dodatkowo temperatury programem hwmonitor. To tak na dobry początek.
  • 0

#6 xRoy

xRoy
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 20 grudzień 2015 - 16:08

Z tym, że nie mogę nawet wejść do systemu, bo laptop zdąża się wyłączyć, a co dopiero odpalić HDTune.

Jakieś propozycje? 


  • 0

#7 Miodek

Miodek
  • Użytkownicy
  • 2009 postów
  • LokalizacjaPasieka

Napisano 20 grudzień 2015 - 18:46

Możesz zobaczyć jeszcze, czy komputer wyłączy się kiedy np. uruchomisz sobie bootowalnego Linuksa.


  • 0
Drogi analfebeto. Zamiast pisać na końcu posta "przepraszam za błędy", popraw je.

#8 Torbanalaptopa

Torbanalaptopa
  • Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 22 grudzień 2015 - 11:57

Na pewno jest to problem z płytą główną, twój laptop po prostu się przegrzewa. Jesteś pewien, że w serwisie nie był opalany?


  • 0

#9 Nikolnet_pl

Nikolnet_pl
  • Użytkownicy
  • 49 postów

Napisano 19 styczeń 2016 - 14:04

Raz jeszcze dałbym go do serwisu,bo może być to problem zarówno z płytą główną jak i samym procesorem,a konkretnie układem chłodzenia.To że byl czyszczony z kurzu to osobna kwestia,może właśnie wtedy układ został naruszony.


  • 0

Twój Sklep Komputerowy.



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych