Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wybór laptopa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#1 hubazz_01

hubazz_01
  • Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 08 grudzień 2015 - 12:28

Witam, mam problem.
Chciałbym wybrać laptopa spośród tych dwóch:
1) http://allegro.pl/la...5848069217.html
2) http://allegro.pl/mo...4837494908.html
Laptop standardowo ma służyć do Facebooków, czasem jakieś gierki typu CS:GO, LOL itp.
Który lepszy ? Lepiej więcej RAMu czy wyższe taktowanie procesora?:-)

Wysłane z mojego Che2-L11 przy użyciu Tapatalka
  • 0


#2 housewell

housewell
  • Użytkownicy
  • 98 postów

Napisano 09 grudzień 2015 - 09:20

Drugi, ze względu na rozdzielczość. Oba powinny pracować podobnie, jeśli nie bierzemy rozdzielczości pod uwagę.


  • 0

S-NET - kolokacja serwerów w Krakowie, hosting.


#3 Modder1

Modder1
  • Użytkownicy
  • 7 postów

Napisano 09 grudzień 2015 - 11:33

Laptop standardowo ma służyć do Facebooków, czasem jakieś gierki typu CS:GO, LOL itp.
Który lepszy ? Lepiej więcej RAMu czy wyższe taktowanie procesora?:-)


Oba podzespoły ;) podzespoły muszą współgrać ze sobą, inaczej jeden będzie mocny, ale drugi go ograniczy.

Co do podzespołów AMD jestem BARDZO sceptyczny a już na pewno w laptopie. Może jest opcja trochę dopłacić do Intela?


  • 0

Przepiękne miejsce http://kocierz.pl/


#4 housewell

housewell
  • Użytkownicy
  • 98 postów

Napisano 18 grudzień 2015 - 09:44

A ja jestem sceptyczny, ale przy półce cenowej 3.500 i powyżej. Laptop za 1.5k z kartą zielonych czy czerwonych będzie działał podobnie. Skłaniam się nawet ku AMD, ponieważ do tańszych ładują często lepsze od nvidii, bo zieloni monopolizują rynek kart mid/high class. :)


  • 0

S-NET - kolokacja serwerów w Krakowie, hosting.


#5 kartel

kartel
  • Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 29 grudzień 2015 - 13:03

mi się podobało bardzo


  • 0

#6 Nikolnet_pl

Nikolnet_pl
  • Użytkownicy
  • 49 postów

Napisano 19 styczeń 2016 - 13:59

Moim zdaniem różnicy nie odczujesz a starsze gierki spokojnie Ci na nim pójdą. Może napisz też jaki budżet generalnie posiadasz na ten cel i wtedy doradzimy też inne modele,które będą spełniać Twoje wymagania.


  • 0

Twój Sklep Komputerowy.


#7 MałgosiaZ

MałgosiaZ
  • Użytkownicy
  • 21 postów

Napisano 22 luty 2016 - 19:15

Nie zdecydowałam bym się kupić nowy sprzęt na allegro, kiedy mój laptop odmówił współpracy nowego sprzętu szukałam na http://www.vobis.pl/...b-2-149703.html i żeby cena była niższa zamówiłam w sklepie internetowym, a odebrałam przesyłkę w najbliższym sklepie stacjonarnym.


  • 0

#8 maciek09

maciek09
  • Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 23 luty 2016 - 10:36

Sprzęt na allegro jest bardzo dobry. Zależy oczywiście w jakim sklepie kupisz. Przecież firmy komputerowe również prowadzą sklepy na alllegro - np. Komputronik. Vobis pewnie też posiada tam swój sklep, chyba że tak się jeszcze nie rozwinął.


  • 0

#9 monki

monki
  • Użytkownicy
  • 164 postów

Napisano 24 luty 2016 - 09:03

Na allegro trzeba właśnie uważać. Łatwo jest tam kupic sprzęt na tak zwaną fakturę vat marża.Taka faktura nie daje Wam niestety gwarancji. Nie polecam bo wiele osób już się na coś takiego nabrało i teraz żałuje bo najnormalniej w świecie nie mają gwarancji na swój sprzęt. Laptop warto jest kupować w dużych sklepach,które nie bawią się w takie oszukiwanie. Poza tym marże na sprzęt są niewielkie. Duże sklepy mają duży obrót tka wiec mogą zaoferować lepsze ceny. Swój laptop kupowałem w rtv Euro agd . Można tam wziąć go na raty 0%. 


  • 0

no i git


#10 mad90

mad90
  • Użytkownicy
  • 9 postów

Napisano 20 marzec 2016 - 18:55

Wtrynie się w wasz temat i zapytam co myślicie o tym lenovo http://allegro.pl/le...6047408973.html


  • 0

#11 krystek85

krystek85
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 20 marzec 2016 - 22:14

Kupiłem taki siostrze, tylko nie ze sferisu ale specką sie nie różni z tego co widze i jest zadowolona. Dla mnie za mało ramu i brak dysku SSD go skreśla..


  • 0

#12 gotrekgurnison

gotrekgurnison
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 21 marzec 2016 - 12:26

Brał bym raczej tego z gt635M ,początkowo rozważałem lenovo choć ostatecznie kupiłem w sferisie msi 


  • 0

#13 mad90

mad90
  • Użytkownicy
  • 9 postów

Napisano 21 marzec 2016 - 20:34

ok dzięki za info :) muszę się zastanwić jeszzce, ale skłaniam się bardzo ku temu Lenovo :)


  • 0

#14 dominik126

dominik126
  • Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 30 marzec 2016 - 16:24

Hmmm w sumie jeśli chodzi o allegro to raczej byłbym ostrożny. Ale tak jak ktoś wyżej napisał większe, popularne sklepu takie np jak Sferis również sprzedają przez allegro więc tu już nie jest to ryzykowne. Na pewno trzeba być ostrożnym :)


  • 0

#15 Pro4it_pl

Pro4it_pl
  • Użytkownicy
  • 40 postów

Napisano 28 czerwiec 2016 - 11:35

Wszystko zależy od sklepu czy sprzedawcy na jakiego natrafisz,jeżeli faktycznie będzie sprawdzony i godny zaufania to można być spokojnym,akurat zamawiając laptopa u nas,obowiązuje gwarancja i jesteśmy do dyspozycji w razie pytań:)


  • 0

#16 daddus

daddus
  • Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 02 sierpień 2016 - 10:32

Dokładnie, jedni oferują to co droższe inni faktycznie to co lepsze!


  • 0

#17 JudYtA

JudYtA
  • Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 03 sierpień 2016 - 09:03

 Ja szukałabym na pewno coś z procesorem z Intela i Kartą GForce. Jak dla mnie takie są najlepsze. Sama mam taki laptop z takimi parametrami i nie zamieniałbym na żaden inny. Ale jeśli chodzi o wybór jednego z tych dwóch to postawiałbym na pierwszy model. Chociaż nie ma dużej różnicy między nimi.


  • 0

Mam na imię Judyta. Interesuję się informatyką. Od kilku lat pracuję w firmie informatycznej jako Księgowa Przemyśl to miasto w którym pracuję i mieszkam. 

 


#18 Pro4it_pl

Pro4it_pl
  • Użytkownicy
  • 40 postów

Napisano 10 sierpień 2016 - 10:05

Sama konfiguracja i podzespoły to też kwestia naszych wymagań,oczekiwań oraz budżetu,teraz w sklepach internetowych można natrafić na fajne,ciekawe promocje dotyczące właśnie laptopów,zresztą tym zajmujemy się na co dzień i możemy pomóc,doradzić.


  • 0

#19 isabela

isabela
  • Użytkownicy
  • 919 postów

Napisano 26 grudzień 2019 - 15:06

Z pewnością wybór laptopa nie jest prostą sprawą, ale ja mam już trochę doświadczenia w tym temacie. Polecam zwrócić uwagę na ofertę ze strony:  https://mbazaar.pl/ Istnieje u nich możliwość zakupu macbooka z outletu czyli znacznie taniej niż u producenta. To naprawdę fajne rozwiązanie - otrzymujemy dobrej jakości sprzęt w przystępnej cenie. Mi sprawdza się on zarówno w pracy, jak i do użytku prywatnego.


  • 0

#20 Ajlar

Ajlar
  • Użytkownicy
  • 11 postów

Napisano 23 maj 2020 - 17:50

Ja mam sprzet Lenovo od dawna (juz kilka laptopow od nich kupowalem) i bardzo sobie chwale ich sprzet. Chociaz musze przyznac, ze w obecnym musialem zmieniac klawiature - juz sie zacinaly literki i nawet czyszczenie nic nie pomagalo. No ale sporo pisze, wiec pewnie od tego. Zakupilem taka klawiature: https://www.laptopsh...Y590-Y590N.html wymienilem samodzielnie i wszystko pieknie dziala. Nawet musze przyznac, ze ta jest lepsza niz wczesniejsza.


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych