Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z dzwiekiem.

pc glośność słuchawki

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 devoon

devoon
  • Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 26 listopad 2015 - 10:52

Witam,
mam dość nietypową sytuację. Wczoraj słuchalam muzyki w odtwarzaczu Windowsa 7 z podpietymi sluchawkami do gniazdka od glosnika (tam gdzie zmienia sie glosnosc i natężenie bassu). Następnie musiałam odejść od biurka i zamiast zostawić słuchawki, odlaczylam je i wyszlam z pokoju. Kiedy wróciłam i podlaczylam ponownie, dzwiek nie wydobywal sie ani ze sluchawek ani z głośników.
Głos nie jest wyciszony, mikser glosnosci chodzi przy wlaczonej muzyce, ale nic nie słychać, ze sterownikami (Realtek) jest Okej, chyba ze zmieniły sie jakies zaawansowne opcję. Sprawdzalam przednie i tylne gniazdko w komputerze, ale bez zmian. Jedynie co działa, to słuchawki podłączone do przedniego gniazdka.
Z początku. myslalam, ze to wina głośników, ale dioda swieci sie, a do tego gdy je wlaczam słychać charakterystyczny poglos (nie wiem jak to opisać). Dodam, ze komputer ma ok. 1,5msc.
Jesli problem powtórzył sie w jakimś pościel to przepraszam :)
Z gory dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam.
  • 0


#2 Miodek

Miodek
  • Użytkownicy
  • 2009 postów
  • LokalizacjaPasieka

Napisano 26 listopad 2015 - 18:17

Zobacz czy w sterowniku wykrywa urządzenie podłączone z tyłu.


  • 0
Drogi analfebeto. Zamiast pisać na końcu posta "przepraszam za błędy", popraw je.

#3 devoon

devoon
  • Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 26 listopad 2015 - 19:20

Zobacz czy w sterowniku wykrywa urządzenie podłączone z tyłu.

Wykrywa. Najprawdopodobniej po wyjęciu słuchawek zrobiło się zwarcie, ponieważ jak włacze głosniki to kabel, który podłaczam do komputera nie trzeszczy jak zawsze. Kolega mi podpowiedział, że może być to problem z kablem, ale nie było oznak przerywania muzyki ani nic, wiec może coś z subwooferem. Sterowniki zainstalowałam jeszcze raz, próbowałam chyba wszystkiego. Tylne jak i przednie gniazdko działa (podłączałam tam słuchawki). Planuje jutro zanieść cały sprzęt do serwisu, co o tym myslisz?


  • 0

#4 Miodek

Miodek
  • Użytkownicy
  • 2009 postów
  • LokalizacjaPasieka

Napisano 27 listopad 2015 - 09:56

To chyba najrozsądniejsze wyjście. Problemu nie ma z komputerem a z zestawem.


  • 0
Drogi analfebeto. Zamiast pisać na końcu posta "przepraszam za błędy", popraw je.



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: pc, glośność, słuchawki

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych