Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z napędem DVD


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bulko

Bulko
  • Użytkownicy
  • 43 postów

Napisano 06 październik 2009 - 15:41

Mam pytanie: dlaczego mój napęd DVD nie odtwarza nagrywanych płyt ( w większości, rzekłbym nawet, że wszystkich ). Z płytami z gazet nie ma większego problemu. Czy jest na to jakieś proste wytłumaczenie ?

Płyty nie są porysowane, ani nic z tych rzeczy ? Nachodzą mnie pytania czy napęd może być tak zaprogramowany, aby nie czytać nagrywanych płyt ?
Nie mam już pojęcia co się dzieje. Proszę o wskazówki, jeśli można coś z tym zrobić. Z góry dziękuję za uwagę.
  • 0
sZale??stO .!


#2 gekon

gekon
  • Użytkownicy
  • 73 postów

Napisano 06 październik 2009 - 17:30

Mam pytanie: dlaczego mój napęd DVD nie odtwarza nagrywanych płyt ( w większości, rzekłbym nawet, że wszystkich ). Z płytami z gazet nie ma większego problemu. Czy jest na to jakieś proste wytłumaczenie ?

Płyty nie są porysowane, ani nic z tych rzeczy ? Nachodzą mnie pytania czy napęd może być tak zaprogramowany, aby nie czytać nagrywanych płyt ?
Nie mam już pojęcia co się dzieje. Proszę o wskazówki, jeśli można coś z tym zrobić. Z góry dziękuję za uwagę.


Problem może być bardziej złożony. Miałem podobną sytuację. Skończyło się... wymianą napędu.

Jeżeli możesz napisz coś więcej. Jakiego rodzaju płyt nie czyta itp.
  • 0
Everybody lies...

#3 Bulko

Bulko
  • Użytkownicy
  • 43 postów

Napisano 06 październik 2009 - 19:22

Sprawdzam płyty. Doszedłem do wniosku, że płytę, którą odczytał jakiś czas temu, sprawia mu teraz problem.
Czy istnieje możliwość, że jest jakiś zabrudzony (napęd) w środku ? Jeśli tak to czy istnieje możliwość wyczyszczenia go ? Czy to jest coś trudnego ?
  • 0
sZale??stO .!

#4 mivosh

mivosh

    Tak właśnie wyglądam ;D

  • Użytkownicy
  • 1231 postów
  • LokalizacjaKoszalin

Napisano 06 październik 2009 - 19:55

U mnie był podobny problem, okazało się iż laser kończył swój żywot. Na elektrodzie pisali, iż może pomóc regulacja jego mocy poprzez potencjometr w środku napędu. Jednakże kupiłem taniej napęd od znajomego i nie bawiłem się już w to.
  • 0

#5 Bulko

Bulko
  • Użytkownicy
  • 43 postów

Napisano 06 październik 2009 - 20:40

Nowe wydatki ... ? :) Akurat brakuje mi funduszy. :/ Tak bez napędu to też nie modne w dzisiejszych czasach.
  • 0
sZale??stO .!

#6 Dawkopolo

Dawkopolo
  • Użytkownicy
  • 453 postów

Napisano 07 październik 2009 - 07:19

to chociaż pożycz od kogoś i zobaczymy czy to oby na pewno to ;]
  • 0
Dołączona grafika

#7 BRAMKASZ

BRAMKASZ
  • Użytkownicy
  • 132 postów

Napisano 19 październik 2009 - 17:13

Wywal napęd DVD kup nowy i po problemie ja tak zrobiłem ale ty zrobisz jak zechcesz .
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych