Skocz do zawartości


Zdjęcie

monitor 21:9

monitor 21:9 opinia pomoc komputer 1500zł

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Jarkozpl

Jarkozpl
  • Użytkownicy
  • 21 postów

Napisano 24 listopad 2015 - 11:03

Witam,

Planuje kupić monitor 29" o proporcjach 21:9 interesuje mnie wasza opinia o tym na co powinienem zwrócić szczególną uwagę przy jego doborze. Na uwadze mam LG 29UB67-B (planuję wydać do 1500zł więc nie jest to ostateczny wybór) zalezy mi na pivocie i tej rozdzielczości. O innych rzeczach chciałbym właśnie podyskutować i poznać waszą obiektywną opinię.
  • 0


#2 karpik

karpik
  • Użytkownicy
  • 228 postów

Napisano 26 luty 2016 - 07:23

Widzę,że są to bardzo duze fundusze.... Można znaleźć w tej cenie już bardzo dobry sprzęt. Zerknij sobie najlepiej na stronę:

http://www.valhalla....onitor-do-gier/

 

Znajduje się tutaj dobry artykuł o tym jak wybrać monitor do gier. Sam jakiś czas temu sobie kupowałem, mialem mniej więcej takie same wymagania co Ty tutaj. Generalnie monitor do gier powinien mieć wyraźny kontrast oraz dobrą jasność. Wtedy jest z niego o wiele wygodniej korzystać. Wybrałem monitor LG o matrycy IPS. Nie są drogie wbrew pozorom bo za swój zapłaciłem niecałe 800 zł tak więc nie były to jakieś bardzo duże pieniądze....

 

Pozdrawiam. 


  • 0

#3 Jarkozpl

Jarkozpl
  • Użytkownicy
  • 21 postów

Napisano 26 luty 2016 - 10:21

Stary ale masz wyczucie czasu. Temat jest od listopada a właśnie wczoraj przyszedł mi monitor który kupiłem. http://allegro.pl/as...5226488982.html  Jak na razie sprawuje się świetnie i jestem zadowolony.
Dzięki za dopowiedz i pozdrawiam.


  • 0

#4 fayer4

fayer4
  • Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 27 luty 2016 - 12:55

Możesz powiedzieć coś więcej o tym monitorze, który kupiłeś?


  • 0

Zobacz najnowszy wpis na blogu tablety24.pl


#5 Jarkozpl

Jarkozpl
  • Użytkownicy
  • 21 postów

Napisano 27 luty 2016 - 13:47

Monitor jest według mnie piękny i niesamowicie wygląda na biurku. Jest ciężki ale dzięki temu stabilny, sama podstawka z belką dużo więcej niż sam monitor i jest metalowa ale ładnie obudowana w plastik. Kable w ogóle nie przeszkadzają w obracaniu a te przydaje się do oglądania i obróbki zdjęć pionowych. Osoby na takich zdjęciach wydają się większe niż w rzeczywistości i bez przybliżania można dostrzec każdy szczegół. Ponadto dochodzi do tego ogromny zakres widoku w dokumentach tak samo worda jak i excela. Nie ma problemu z obracaniem go gdyż pod podstawką jest druga niewidoczna podstawka która się obraca względem górnej więc nie obraca się sam monitor a cały zestaw więc można go bez problemu obrócić o 360 stopni. Również podnoszenie i opuszczanie ekranu jest dobre bo nie trzeba czegoś odkręcać i uważać żeby nie walną o podstawę tylko czuć jakby w środku był siłownik który pozwala bez wysiłku podnieść ekran o tyle o ile się chce i nie ma szans aby nawet przez drgania opadł (dokładnie takiej samej siły potrzeba aby go opuścić i podnieść). Na dolnej części obudowy ekranu znajduje się centymetr  :?:   i wskazuje maksymalnie 70cm więc jest dość szeroki.Jeżeli chciało by się przyczepić do ściany to niestety trzeba by było zrezygnować z pivota no chyba że posiada się mocowanie z tą funkcją.

Trochę ciężko znaleźć filmy w internecie tak żeby nie było trzeba ich ściągać a często nawet na YT są tak zrobione że masz czarne paski pionowe (jak w przypadku odtwarzania filmów dla 16:9) jak i poziome (czyli jak film jest dla 21:9 ale dostosowują go do 16:9) ale jak już się znajdzie film z prawdziwym 21:9 to jest super efekt (większość filmów na CDA). Wrażenia są dużo lepsze jak się ogląda taki film a nie prezentację jak to wygląda na takim monitorze. Ale nawet gdy film jest w 16:9 to te boczne paski nie przeszkadzają za bardzo (a przynajmniej dla mnie). Obraz jest żywy I nie zmienia kolorów gdy siedzi się bokiem do płaszczyzny ekranu matryca IPS robi swoje (obraz jest identyczny w mw 90% kolory się nie zmieniają ale trochę ciemnieją, jednak ledwo zauważalnie). W porównaniu do starego monitora nawet jak się nagrywa obraz jakąś kamerą to widać jak na starym pojawiają się takie paski pionowe poruszające się a w tym nic. Kolory są niesamowite, można siedzieć i patrzeć się na tapetę godzinami (: . Co do grania to trzeba uważać czy dana gra wspiera 21:9 i w jakim sensie bo np. 7 days to die daje szersze pole widzenia a już PlanetSide 2 trochę rozszerza pole ale też zauważyłem, że zabiera z dołu i z góry. Mimo wszystko w obu przypadkach gra mi się lepiej jak na 16:9. jednak przez brak tych pasków na dole i górze nie ma się wrażenia jakby się nie grało tylko oglądało film. Oba tytuły na grafice GF 960 OC działają stabilnie w 30-60 FPS. ze średnią 45FPS. i bez problemu radzi sobie z Physix. (przy 29" trochę się o to bałem). Wielkość mi bardzo odpowiada i uważam, żę 34" który też jest dostępny byłby za duży a 24" za mały. W zestawie dostałem kabel display port ale i tak kupiłem sobie DP z pozłacanymi końcówkami (trochę drogo bo za 1.8m dałem 40zł). Nie wiem tylko czy obsługuje 3D ale raczej nie.

Ma również trochę nie przydatnych funkcji których nawet nie wymienię bo nie wiem jak się nazywają ale jedną z nich jest zmiana kolorów ekranu (przesunięcie czy coś w tym stylu).

W mojej opini zasługuje na 9/10

PHOTO:

https://drive.google...iew?usp=sharing

https://drive.google...iew?usp=sharing


  • 0



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: monitor, 21:9, opinia, pomoc, komputer, 1500zł

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych