Skocz do zawartości


Zdjęcie

C++ czy Python


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 BeeGuy

BeeGuy
  • Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 20 listopad 2015 - 21:21

Witam

Rozważam ostatnio rozpoczęcie nauki jednego z tych języków, C++ zaczynałem już uczyć się w wakacje ale od rozpoczęcia roku szkolnego nie miałem czasu ani głowy żeby uczyć się czegoś dodatkowo. Stąd moje pytanie, który z tych języków jest mniej wymagający do powiedzmy narazie hobbistycznego pisania ?
  • 0


#2 Miodek

Miodek
  • Użytkownicy
  • 2009 postów
  • LokalizacjaPasieka

Napisano 21 listopad 2015 - 10:43

Moim zdaniem C++ jest przyjaźniejszy dla początkującego. Opanuj go dobrze i możesz przejść do innego.


  • 0
Drogi analfebeto. Zamiast pisać na końcu posta "przepraszam za błędy", popraw je.

#3 dziamers

dziamers
  • Użytkownicy
  • 13 postów

Napisano 05 grudzień 2015 - 22:51

Też uważam C++ za przyjaźniejszy i łatwiejszy i o wiele bardziej lubie go niż pythona


  • 0

#4 Celestynek

Celestynek
  • Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 21 grudzień 2015 - 00:31

Hahaha. chyba żartujecie. Python jest o wiele wiele prostszym językiem od C++, zwłaszcza na początku przygody z programowaniem. C++ jest według mnie dość archaiczny i gdybym już miał coś polecić to raczej byłby to C#. No ale problem z nim taki, że potrzebne dobre IDE, na przykład Visual Studio które sporo waży i nie wiem jak teraz wygląda sprawa z uzyskaniem darmowego dostępu do Visuala jezeli nie jest się studentem. Tak czy siak > ucz się pythona, potem EWENTUALNIE mozesz się przesiąć na C++ ale nie polecam zacząć od drugiej strony


  • 0

#5 Miodek

Miodek
  • Użytkownicy
  • 2009 postów
  • LokalizacjaPasieka

Napisano 21 grudzień 2015 - 09:59

Cóż, to Twoja opinia. Prawda jest taka, że większość osób mając do wyboru te dwa języki na początku wybiera C++. W Twoim przypadku może było inaczej i lepiej "podszedł" Ci Python. Może z autorem też tak będzie, kto wie?


  • 0
Drogi analfebeto. Zamiast pisać na końcu posta "przepraszam za błędy", popraw je.

#6 ~janusz

~janusz
  • Użytkownicy
  • 238 postów

Napisano 21 grudzień 2015 - 23:09

 Visual Studio które sporo waży i nie wiem jak teraz wygląda sprawa z uzyskaniem darmowego dostępu do Visuala jezeli nie jest się studentem.

 

Visual Studio od zawsze miało wersję Express, teraz masz nawet Community Edition.

@temat - z tych dwóch C++ zdecydowanie, żeby chociaż mieć szansę programować w prawdziwym silnie typowanym języku. Potem nauka Pythona może być dużo przyjemniejsza dzięki temu.


  • 0

#7 monki

monki
  • Użytkownicy
  • 164 postów

Napisano 04 styczeń 2016 - 10:02

C ++ absolutnie nie jest archaiczny i moim zdaniem o wiele lepiej jest zacząć programowanie właśnie od niego. Jeśłi będziesz chciał się zatrudnić w jakiejś firmie to o wiele lepiej jest pochwalić się znajomością C ++ niż Pythona. Poza tym nie jest taki trudny jak się wydaje. W sieci jest wiele sensownych kursów, które Ci wszystko wyjaśnią. Na przykład dobry kurs w temacie ma Strefa kursów: http://strefakursow....o_bohatera.html - kurst ma prawie 15 godzin tak więc wszystko Ci wyjaśnia. 


  • 0

no i git


#8 mw_1975

mw_1975
  • Użytkownicy
  • 2535 postów

Napisano 07 styczeń 2016 - 16:44

Na C++ równie dobrze można skończyć. To niezwykle wydajny język, który umożliwia stosowanie dowolnie skomplikowanych technik programowania. Ciekaw jestem, ile gier napisano w pythonie. Natomiast C++ został użyty do napisania wielu silników 3D, więc nawet to pokazuje, który jest lepiej nadający się do dużych projektów. C++ można uzyć do modyfikacji większości nowoczesnych silników 3D, pythona - tylko czasami. Co do nauki - wszystko zależy od podejścia. Podstawy sa wszędzie takie same. Chyba każdy język ma różne wersje instrukcji if, pętli for, while i do... while. Do tego grupowanie instrukcji itd. I tak najważniejsze jest poznanie narzędzi. Po to, aby zamiast wyważać drzwi, wykorzystać gotowe procedury lub obiekty wchodzące w skład składni używanego języka.


  • 0
AMD Phenom II 955
Pentagram Karakorum HP-120 AlCu + Arctic Cooling AF1225L
4 GB DDR3 1600 MHz
Było Asus Radeon HD 6950 DCU II, jest XFX 7850 z AC Mono - czego się nie robi dla tej ciszy!
SilentiumPC Deus G1 600W

#9 karpik

karpik
  • Użytkownicy
  • 228 postów

Napisano 10 luty 2016 - 06:24

C ++ . Jest to podstawowy język. Daje wiele możliwiści. Python również ale C jest o wiele bardziej popularny Sam ostatnio korzystałem z tego kursu: http://strefakursow....owania_w_c.html - jest niedrogi ae da Ci wszystkie podstawy.

Tutaj masz kurs Python:

http://strefakursow....a_w_python.html


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych