Skocz do zawartości


Zdjęcie

Opcje zasilania Windows 7


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Maniu

Maniu
  • Użytkownicy
  • 8 postów

Napisano 19 listopad 2015 - 22:24

Witam, otóż szukałem informacji na temat opcji zasilania w windows 7 ale nic ciekawego nie znalazłem, biorąc pod uwagę, że zmiana na poszczególne typy daje różne rezultaty. Tak więc zacznę od mojego problemu, moja klawiatura marki Genius KB-G265, "świrowała" samoczynnie zapalające się podświetlenie i "lagowanie" klawiatury, zauważyłem, że gdy zmieniłem z wysokiej wydajności na Zróżnicowany, problem ustał, lecz tylko włączając jakiś bardziej wymagający program, bądź grę w której dużo się dzieje, problem się ponawia, tak więc zmieniłem na oszczędzanie energii i problem całkowicie ustał, lecz czuje, że to również troszkę przymula mojego kompa. Więc prosiłbym kogoś bardziej obeznanego, co te opcje zmieniają, czy da się bez tych ustawien naprawić taki problem jaki aktualnie posiadam, dzięki :)


  • 0


#2 Miodek

Miodek
  • Użytkownicy
  • 2009 postów
  • LokalizacjaPasieka

Napisano 20 listopad 2015 - 10:28

Po pierwsze klawiatura tego typu powinna być podłączona bezpośrednio do płyty głównej, czyli z tyłu komputera. Jeśli tak nie masz bo masz po drodze np. jakiegoś huba USB to koniecznie to zmień. Druga sprawa, w zaawansowanych ustawieniach planu zasilania masz Ustawienia USB. Ustaw wstrzymanie selektywne na Wyłączone.

Daj znać czy to rozwiązuje problem.


  • 1
Drogi analfebeto. Zamiast pisać na końcu posta "przepraszam za błędy", popraw je.

#3 Maniu

Maniu
  • Użytkownicy
  • 8 postów

Napisano 20 listopad 2015 - 13:42

Działa normalnie nawet na "Wysoka wydajność" oczywiście pomogło wyłączenie "Ustawienie wstrzymania selektywnego USB" :3 dzięki za pomoc.


  • 0

#4 Maniu

Maniu
  • Użytkownicy
  • 8 postów

Napisano 21 listopad 2015 - 21:15

Niestety za szybko pochwaliłem, problem się ponawia, jakieś pomysły?
Edit:: Na 99% problem powiązany jest z obciążeniem procesora, gdy ten ma większe zadanie do wykonania, klawa świruję...
  • 0

#5 Miodek

Miodek
  • Użytkownicy
  • 2009 postów
  • LokalizacjaPasieka

Napisano 22 listopad 2015 - 10:36

Napisz jaki procesor oraz pokaż screena z Menedżera Zadań aby było widać co powoduje obciążenie CPU.


  • 0
Drogi analfebeto. Zamiast pisać na końcu posta "przepraszam za błędy", popraw je.

#6 Maniu

Maniu
  • Użytkownicy
  • 8 postów

Napisano 22 listopad 2015 - 12:35

Procesor : Intel Pentium Dual E2160 1.80 GHz

Screen : http://screenshot.sh/n8kdUKDQNfKT7

Problem pojawia się w tym przypadku, przy otwarciu drzewka umiejętności. Ciężko było wykonać screena. 

W trakcie poszukiwań błędów przeszedłem na Windows 8.1, niestety również nie pomógł format i reinstall systemu.


  • 0

#7 Miodek

Miodek
  • Użytkownicy
  • 2009 postów
  • LokalizacjaPasieka

Napisano 22 listopad 2015 - 18:12

Przejrzyj ten wątek.
https://www.pathofex...ew-thread/19838


  • 0
Drogi analfebeto. Zamiast pisać na końcu posta "przepraszam za błędy", popraw je.

#8 Maniu

Maniu
  • Użytkownicy
  • 8 postów

Napisano 22 listopad 2015 - 19:57

Niestety.. dodam, że problem pojawia się przy wielu programach. Na początku gdy ustawione miałem wysoką wydajność problem pojawiał się nawet bez odpalania czegokolwiek. Powoli się poddaje... aha i jeszcze jedno, lagi są gdy podświetlenie się włącza, gdy podświetlenie jest off klawiatura działa bez żadnego problemu. Bawiłem się już w ustawieniach BIOS'u ale również bez żadnych rezultatów.. 


  • 0

#9 Maniu

Maniu
  • Użytkownicy
  • 8 postów

Napisano 23 listopad 2015 - 12:37

Wczoraj problem sam zniknął, byłem w szoku, lecz dzisiaj znów się pojawił... Ta klawiatura żyje własnym życiem.


  • 0

#10 Miodek

Miodek
  • Użytkownicy
  • 2009 postów
  • LokalizacjaPasieka

Napisano 23 listopad 2015 - 18:38

Czy masz możliwość testowania tego przez parę dni na innym komputerze?


  • 0
Drogi analfebeto. Zamiast pisać na końcu posta "przepraszam za błędy", popraw je.

#11 Maniu

Maniu
  • Użytkownicy
  • 8 postów

Napisano 23 listopad 2015 - 19:13

Mam rozwiązanie, stara metoda pomogła, czyli uderzenie w kompa :P jutro rozkręcę wyczyszczę i pospinam porządnie kable... Dzieki wielkie za próby pomocy, to jednak komputer a nie klawiatura.
  • 0

#12 Maniu

Maniu
  • Użytkownicy
  • 8 postów

Napisano 23 listopad 2015 - 19:14

Mam tylko nadzieje że to nic poważnego..
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych