Skocz do zawartości


Zdjęcie

Windows XP i 7 na dwóch dyskach.

windows 7 i windows xp windows 7 windows 7 zła partycja windows 7 i windows xp na inn

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 thezabojca

thezabojca
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 07 listopad 2015 - 16:40

Witam.

Miałem system Windows XP, który działał nawet dobrze, ale nie wykorzystywał w pełni danego mu RAM'u. Zaledwie 3,25GB zamiast pełnych 4-ech.

Podczas niektórych gier albo używaniu jednocześnie kilku cięższych programów typu Skypearrow-10x10.png, miałem problemy, bo użycie procesora wynosiło przez cały czas 100%.

Nie rozumiem nadal dlaczego, skoro RAM'u było więcej, a 100% użycia pojawiało się, gdy suma pamięciu używanej wynosiła ponad około 800 000 K.

Było to zbyt uciążliwe. Od znajomych słyszałem, że to wina XP, który zabiera bardzo dużo pamięci na swoje działanie - a instalacja Windows'a 7 rozwiąże problem.

 

W komputerze mam 2 dyski:

- Pierwszy, mający sporo lat i 79GB, składający się z dwóch partycji C(29 GB) i D(45 GB).

- Drugi, mający 1 TB, podzielony na partycję K(833 GB) i Z(97 GB).

 

System był na dysku C.

 

Kupiłem klucz do Windows'a 7 i przez przypadek / pośpiech zainstalowałem nowy system na partycji K.

 

Instalowałem za pomocą bootwalnego pendrive'a, gdyż napęd mi w ogóle nie czyta płyt. Laser był czyszczony, ale nic to nie dawało.

 

Pisało przy wyborze, że zostaną stare pliki z XP, których nie chciałem, bo nastawiłem się na format, ale podczas instalacji było jedynie "Dalej" i "Anuluj", a nie żadne "Nie".

Niestety zachowało mi stare pliki z XP o nazwie Windows.old. obok nowego systemu i stare oprogramowanie na dysku C.

 

Po pierwszym uruchomieniu system wykryłem, że jest coś nie tak.

Zauważyłem, że system nie nadążał za mną. W przypadku XP był on szybszy.

Jak zobaczyłem menadżera zadań...

 

http://ft3.dtupload.com/a/procesy.png

 

W XP użycie procesora wynosiło ledwie 20%, przy "Nic-nie-robieniu".

 

Zorientowałem się, że oprócz 7'ki został XP, który wg mojego kolegi -  obciążał aktualny system.

Spróbowałem go uruchomić po restarcie, ale wyświetlił mi się jedynie pulpit, bez ikon, bez paska zadań. Reagował tylko na Menadżera zadań, który pozwolił mi go wyłączyć.

Spróbowałem formatować na 7'ce, ale nic z tego, bo na C (gdzie był XP) formatowanie ciągle się nie udawało.

D poszedł do formatu, ale nie bez oporu.

Spróbowałem nawet pozmieniać partycje. Oznaczyłem partycję K jako aktywną, po czym w BIOS'ie zrobiłem tak, by dysku pierwszego C i D teoretycznie nie było, ale dało to jedynie taki efekt, że komputerarrow-10x10.png nie chciał się uruchomić.

 

Odstawiłem to tak jak było i spróbowałem ręcznie usunąć pliki z XP, gdy byłem na Win 7.

Udało się, z dysku C. Ale nadal mam problem z tym użyciem procesora.

 

Najgorsze jest to, że XP mam na płycie, której mi komputer nie może przeczytać i jestem w głębokiej...

Napęd NIE CZYTA płyt.

 

Po usunięciu XP z partycji C, przy uruchamianiu systemu XP pisze mi, że brakuje pliku hal. W sumie to raczej normalne skoro wywaliłem chyba wszystkie pliki.

 

Dane:

http://ft3.dtupload....T/wymagania.png

 

Nie wiem co robić, żeby pozbyć się tych lagów / zacięć i nadmiernego użycia procesora.

Żadna gra mi się nie uruchamia, a przy samym korzystaniu przeglądarki jest duży dyskomfort.


  • 0


#2 MichaL.

MichaL.
  • Użytkownicy
  • 145 postów

Napisano 07 listopad 2015 - 23:09

Czytając to nwm czy nie dobrym wyjściem byłoby kupienie nowego napędu optycznego (kwestia 50zł ) i zamontowanie go w komputrze i instalacja systemu.


  • 1

#3 thezabojca

thezabojca
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 08 listopad 2015 - 18:44

Spróbowałem ściągnąć obrazy Windows'a XP w ISO.

Zamontowałem je do pendrive'a, żeby się bootował, ale nic z tego.

 

Windows 7 to jedna wielka pułapka. Nie pozwala na instalację starszych oprogramowań, tłumacząc się brakiem zgodności i innymi bzdurami.

 

Folder wraz z zawartością o nazwie Windows.old został usunięty.

 

 

Jeżeli tak ma już być, to zostanę przy Windows 7, ale wciąż są problemy z użyciem procesora. Przypisałem mu trochę więcej niż zalecano tej pamięci, ale nie zapisało jej. Może dlatego dalej jest taki dyskomfort.

Oprócz tego przy słuchaniu muzyki, ludzi z TeamSpeak'a / Skype'a, oglądania filmów na YT - przerywa mi dźwięk. Internet mam dobry, nie było problemów.

Ale przy odtwarzaniu dźwięku wszystko działa przez 3 sekundy, a potem następuje przerwa w głosie, zacina się np. film na YouTube, a po pewnej chwili znowu wszystko działa przez 1 lub 2 sekundy.

 

Ściągnę sterowniki dźwięku, przypiszę powtórnie tę pamięć i zobaczymy. Dzięki za odpowiedź @UP. :)


  • 0

#4 thezabojca

thezabojca
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 10 listopad 2015 - 12:50

Problem rozwiązany.

Wystarczyło poddać sprzęt klasyfikacji systemowej, która w skali od 1,0 do 7,9 oceniła komputer na pałę.

 

Ocena 1,0 pojawiła się z czątkowych 1, przy wydajności gier 3D i sterowniku karty graficznej.

Instalacja sterownika rozwiązała problem. Procesor pracował za siebie i kartę graficzną.

 

Dzięki!

 

Można zamknąć temat.


  • 1

#5 dress3

dress3
  • Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 12 listopad 2015 - 16:31

Fajnie, dzięki za rady ;) Przydadzą mi sie:)


  • 0



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: windows 7 i windows xp, windows 7, windows 7 zła partycja, windows 7 i windows xp na inn

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych