Skocz do zawartości


Zdjęcie

komputer nie czyta karty

karta sd usb aparat nikon

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 courag

courag
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 03 listopad 2015 - 18:07

Witam,

mój komputer nagle przestał widzieć kartę pamięci. Na aparacie moogę spokojnie oglądać zdjęcia, natomiast problem pojawia się przy ich zgrywaniu. komputer nie widzi karty ani po włożeniu jej przez slot ani po podłączeniu aparatu z nią przez usb. Ten sam 'efekt' występuje w dwóch laptopach.

Będę wdzięczna zA każdą pomoc. Bardzo mi zależy na tych zdjęciach 


  • 0


#2 Miodek

Miodek
  • Użytkownicy
  • 2009 postów
  • LokalizacjaPasieka

Napisano 03 listopad 2015 - 18:10

Zgraj zdjęcia na pamięć aparatu po czym sformatuj kartę.


  • 0
Drogi analfebeto. Zamiast pisać na końcu posta "przepraszam za błędy", popraw je.

#3 courag

courag
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 03 listopad 2015 - 18:34

Sęk w tym, że aparat nie ma jako takiej pamięci, to nikonowska lustrzanka. Czy format karty z poziomu aparatu (później spróbuję odzyskać przynajmniej część danych) na pewno pomoże?


  • 0

#4 Miodek

Miodek
  • Użytkownicy
  • 2009 postów
  • LokalizacjaPasieka

Napisano 04 listopad 2015 - 18:31

Szczerze powiem, że nie mam pojęcia.

Wracając do wykrycia karty. Sprawdzałeś czy pojawia się nowy dysk na ekranie Zarządzania dyskami?


  • 0
Drogi analfebeto. Zamiast pisać na końcu posta "przepraszam za błędy", popraw je.

#5 Duath

Duath
  • Redaktorzy
  • 2117 postów
  • Lokalizacja404

Napisano 11 listopad 2015 - 12:22

Ja bym jeszcze spróbował kartę pod Linuxem. Być może (tylko teoretyzuję, bo z lustrzankami nie miałem styczności) Nikon sformatował kartę na jakiś inny system plików dla niego wygodny a niekoniecznie rozpoznawalny przez Windowsa.


  • 0

Intel i5-3570K @ 4.2GHz | ASRock Z77 Extreme4 | Corsair Vengeance LP 16GB | Radeon HD7870 | Samsung 840 Pro 128GB | Samsung F3 1TB | Xonar DG | OCZ ModXStream Pro 500W
 

Duath


#6 nofrost

nofrost
  • Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 13 listopad 2015 - 12:42

a może byś tak oddał go do ogladu? na jakąś konsultację fachowca, nie chcesz? mogę Ci polecić http://www.favore.pl...lkopolskie.html tutaj fajnie robią, może to kwestia jakiegoś zanieczyszczenia, coś wpadło do gniazdka, cos się zkrzywiło gdy wkładałeś kartę - moze to być sprawa techniczna dlatego lepiej bty ktoś go obejrzał albo chociaż podpowiedział co zrobić. ja tu dzwonię jak mam problem, umawiam się a czasami wystarczy sama rozmowa. polecam polecam :)


  • 0

#7 tranged23

tranged23
  • Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 19 listopad 2015 - 10:43

Miałem podobny problem niestety ale postanowiłem zmienic jednostkę 


  • 0

jazdy doszkalające Warszawa




Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: karta, sd, usb, aparat, nikon

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych