Skocz do zawartości


> Problem Z Moimi Nowymi Geila`ami ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 19 sierpień 2007 - 09:19

Witam serdecznie

Zaczęło się to dziać po umieszczeniu 2 x 1Gb Geil 800 Mhz CL5. na płytę m2n-e. Dwa razy zdążył mi się komputer zrestartować podczas grania, ale czasami jak komp startuj,e z biosa słychać jeden długi pisk i dwa krótkie (co dziwne, że czasami w 90 % uruchamia się normalnie jednym piskiem, wystarczy ze wciskam reset by doczekać się owych trzech pisków).

W sieci zalazłem że to oznacza że są jakieś problemy z grafiką (jeden długi i dwa krótkie) lub pamięciami. Ogólnie spotykam się z problemami taki jak mój wśród użytkowników, tyle że wszystkim komputer wcale się nie uruchamiał. W moim przypadku jest tak, że faktycznie owe dźwięki powtarzają się cyklicznie i jest czarny ekran, ale jak wcisnę reset, system się uruchamia i normalnie działa.

Wyciągnąłem Grafikę i pamięci, wsadziłem je spowrotem do slotów- to nie pomogło. Akurat musiałem przeinstalować system, bo najwyższa pora (nie pod ten problem) pomyślałem że może to pomorze, ale niestety problem nadal istnieje.

dodam że wsio mam poinstalowane (SP2, stery pod grafe najnowsze, stery do płyty), nie mam kompa od dziś :), pierwszy raz coś takiego mi się dzieje. Być może karta się psuje, albo faktycznie wina tych ramów, chociaż jeśli tak to nie rozumiem tych pisków.

Wszystkie komponenty mam nówki, grafika nowa kupiona dwa miesiące temu i wszystko do tego czasu dobrze chodziło, a dobrze chodziło na kingston 2x52 w dualu.

…i najważniejsza informacja: Komp restartował mi sie tylko raz może dwa, poza tym używam go do bólu, gram w gry na najwyższych ustawieniach i nic się nie dzieje...Grafika na pewno się nie przegrzewa, cały czas 55 stopni. pewnie za dwa dni znowu się coś takiego stanie... Brzęczyk brzęczy natomiast częściej, a jak brzęczy trza wcisnąć reset bo komp sie nie uruchamia – to woli podsumowania

Moj komp:

AMD Athlon X2 5600 +
gf 8600 gt
2x1gb geil 800 mhz


Czy i jak można rozwiązać taki problem sygnalizowany przez brzęczyk ?

To są moje spostrzeżenia z dnia 16.08.2007 Kiedy dodałem nowe ramy

W dniu 17.08.2007 spostrzegłem w biosie że miałem ustawione za wysokie napięcie. 1.95, gdzie moje pamięci potrzebują tylko 1.80 (auto). MYŚLAŁEM ŻE WSZYSTKO OK., ŻE PROBLEM PRZEMINIE po ustawieniu na odpowiednie napięcie, plus reset defaultowy biosu a kiedy dnia 18.08.2007 postanowiłem zresetować komputer by pamięć mu się zwolniła pod granie w s.t.a.l.k.e.r start zaserwował mi te PISKI !! najlepsze ze komputer chodził przez te wszystkie dni całą dobe, wczoraj grałem w stalkera na najwyższych ustawieniach 4 godziny
na najwyższych detalach i nie było żadnej wywałki do biosu w sensie chamski restart, wszystko działało stabilnie. dzisiaj zrestartowałem system i SłYSZE ZNOWU TE PISKI !!!!! BLAGAM, PROSZę O POMOC !!

że niby Jeden długi, dwa krótkie sygnały - Problem z karta graficzną (CGA) ? i co, jak mam sobie z tym poradzić?, pięć razy dociskałem karte graficzną... przypomnę, że karta graficzna ma 50 stopni na swoim procesorze

Moj komp:

AMD Athlon X2 5600 +
gf 8600 gt
2x1gb geil 800 mhz

  • 0


#2 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 19 sierpień 2007 - 10:26

więc tak, umieściłem w slotach moje poprzednie ramy 2x512 w dualu 533 i po parudziesięciu restartach biosu nie wystąpił komunikat z brzęczyka. Więc ewidentnie wina ramu. Pytanie czy są wybrakowane, czy może powinienem zmienić dla nich jakieś wartści w biosie. Mirencjum zasugerował cytując artykuł żeby zmienić im napięcie bo defaultowe są w przypadku Geila źle skonfigurowane, sprawdziłem wszystkie od 1.80 do 1.95 ale to nie pomogło. Być może Geile się gryzą z moją płytą i starczy wymienić na inną firmę...

nie przetaktowywałem niczego w kompie, zasilacz markowy 450
  • 0

#3 Yova

Yova
  • Użytkownicy
  • 19 postów

Napisano 19 sierpień 2007 - 11:58

Witam

Spróbuj dać dal pamięci 2v albo obniżyć je na 667mhz i timingi na 4-4-4-12. Jeśli nie pomoże to reklamuj je w sklepie, w końcu są na gwarancji.

pozdrawiam
  • 0
MoBo - Abit AB9 PRO
CPU - C2D e4300 @ 2790mhz + Scytche Andy Samurai Master + Noiseblocker BlackSilent XL1 120 mm
Ram -Corsait Twinx2 2x 1gb 675cl4@4-4-4-12 775mhz
GPU - EVGA 8800GTS 640mb SuperClocked
AUDIO - Logitech Z-5500, Creative Fatal1ty Gamer, SB Audigy2 ZS
POWERBlue Storm II 500w
HDD Seagate 80gb SATA 8mb + Seagate 500gb SATA II 16mb


Canon 20D + EFS 18-55mm
Canon EOS 300
Zenit ET


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych