Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak złożyć komputer i gdzie kupić części


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Eliro

Eliro
  • Użytkownicy
  • 19 postów

Napisano 06 październik 2015 - 16:31

Czytałem opinie o różnych komputerach i bardzo dobrą opinią cieszą się komputery samodzielnie składane. Również kolega polecił mi, żebym kupił go w częściach i złożył.

1.ile kosztowałoby złożenie takiego komputera?

2.Jak złożyć komputer i gdzie kupić części?

 


  • 0


#2 MichaL.

MichaL.
  • Użytkownicy
  • 145 postów

Napisano 06 październik 2015 - 16:38

Jeśli nie umiesz składać a kupujesz pc powyżej 1.5k morele.net składa go za darmo i dodaje też dostawe za 1 zł .
1.Ile pc bedzie kosztować to od cb zależy , wyznacz sobie budżet na pc.
2.Są poradniki na Youtube , możesz też kupić składanie pc (na morele.net 70zł bodajże , powyżej 1.5k za części pc jest składany za free) , ja osobiście polecam morele.net , dobrze mi pc złożyli , mają dobre ceny i na sam pc czekałem chyba z 2-3 dni .


  • 1

#3 Eliro

Eliro
  • Użytkownicy
  • 19 postów

Napisano 06 październik 2015 - 17:08

Chciałbym złożyć najmniejszym kosztem, granica to kilka stówek - można za to złożyć przyzwoity komputer? Jego przeznaczenie to programowanie w C++, asembler, BASCOM oraz do internetu - ogólnie do nauki. Potrzebuję jeszcze wiedzieć jak dobrać płytę główną do procesora i odpowiednią obudowę. W skrócie: Na co zwracać uwagę, żeby wszystko było ze sobą kompatybilne.


  • 0

#4 Squbii

Squbii
  • Redaktorzy
  • 109 postów

Napisano 06 październik 2015 - 19:47

Za "kilka stówek" nie złożysz nowego komputera. Niemniej jednak za taką kasę można mieć dobry sprzęt i to z oryginalnym WIndows (nie testówką na 30 dni jak na allegro, ale pełnoprawnym Win 7 + upgrade za free do Win 10).

 

http://device.pl/uzywane-komputery

 

Napisz do nich (lub zadzwoń) - na stronie nie zawsze podają wszystkie dostępne komputery (np. jak mają niewiele sztuk). Mi udało się tam dla kilku znajomych zakupić dobre komputery w rozsądnych pieniądzach. Dają rok gwarancji (co jest raczej uczciwą ofertą). Z mocniejszych maszyn:

http://device.pl/del...lex-790-i3-2120

 

Zestaw z Win, Core i3, 4GB RAM, 250GB HDD i monitorem w komplecie wychodzi 1179zł brutto. Jak szukasz czegoś tańszego, to na Core 2 Duo na pewno znajdziesz coś do 500zł z 4GB RAM i jakimś sensowym dyskiem. Osobiście polecałbym spróbować zakupić od nich komputer z nowym dyskiem. Podroży to temat, ale nowy dysk, to nowy dysk :) .

 

Do zastosowań jakie wymieniłeś wystaczy podstawowa konfiguracja ze zintegrowaną kartą graficzną. Jeśli natomiast chciałbyś takiego kompa (na Core 2 Duo - ten z Core i3 ma na prawdę fajną integrę) podłączyć do jakiegoś monitora FullHD i mielić Youtube / filmy w tej rozdziałce, to zalecałbym dokupienie karty graficznej - choćby najtańszego HD5450 low profile (55zł i wyżej za używane) - weźmie na siebie dekodowanie wideo co pozwoli odsapnąć CPU :) .

 

Jak wspomniałem - napisz do nich - jak CI odpiszą jakieś propozycje - wrzuć je tu. Przejrzymy i wybierzemy najciekawszą opcję :) .

 

 

Pozdrawiam,

Squbii


  • 0

#5 Olek112

Olek112
  • Użytkownicy
  • 8 postów

Napisano 25 październik 2015 - 08:51

Witam w sumie Twój kolega ma racje. Jeśli chodzi o złożenie komputera to na pewno wszystko zależy od tego i jakie części wejdą w jego skład. Generalnie wygląda to tak, że mogą być to części do kwoty 1500zł albo dużo droższe i lepsze na przykłada za 5000zł. Najlepiej idź z kumplem do dobrego sklepu komputerowego i wybierzcie razem coś odpowiedniego.


  • 0

#6 Flawiusz

Flawiusz
  • Użytkownicy
  • 8 postów

Napisano 25 październik 2015 - 15:00

Samodzielne dobieranie podzespołów do zestawu komputerowego jest najlepsze, oczywiście warto się skonsultować z bardziej doświadczonymi użytkownikami co do ostatecznego wyboru, sprawdzić czy wszystkie elementy są ze sobą kompatybilne, czy dany zasilacz wystarczy, czy chłodzenie będzie wystarczająco wydajne itp. Jeżeli chodzi o złożenie to masz trzy opcje: 1) składasz wszystko samodzielnie 2) kupujesz podzespoły w sklepie internetowym który oferuje montaż komputera (czyli przysyłają Ci gotowy komputer złożony  z wybranych przez ciebie części) lub 3) zamawiasz części, a później wybierasz się do jakiegoś sklepu komputerowego w Twojej okolicy, gdzie bez problemu złożą Ci zestaw z kilkadziesiąt złotych ;)


  • 0

#7 mpire

mpire
  • Użytkownicy
  • 338 postów

Napisano 21 październik 2017 - 08:27

Ja również uważam, że takie komputery są najlepsze, gdyż możesz go w całości dostosować do swoich potrzeb. Samodzielne złożenie komputera wymaga jednak zaopatrzenie się w niezbędne komponenty (pasujące do siebie) oraz w obudowę - tutaj, mamy szerokie pole do popisu. Ostatnimi czasy popularne stały się obudowy wykonane częściowo ze szkła hartowanego, takie jak https://www.blackwhi...C300PTG_BK-p430 (montując wewnątrz LED'y można osiągnąć super efekt wizualny).


  • 0

#8 Torad_eu

Torad_eu
  • Użytkownicy
  • 105 postów

Napisano 29 październik 2017 - 10:40

Wystarczy tylko odrobinę się na tym znać lub zapytać fachowców w dobrym sklepie internetowym, gdzie też wybór jak i ceny części będą zdecydowanie najtańsze. Akurat z naszej strony możesz liczyć na pomoc i porady pod tym względem.


  • 0

#9 ala78

ala78
  • Użytkownicy
  • 45 postów

Napisano 23 grudzień 2017 - 22:47

jeśli chodzi o płytę główną to ja proponuję Ci MSI , według mnie bardzo dobra firma wiele osób bardzo sobie ich chwali mają świetny sprzęt.

Zajrzyj na http://promocje.msi....ietl-swieta-mb/ , gdzie znajdziesz ciekawą ofertę świąteczną. Moim zdaniem to naprawdę solidny sprzęt.


  • 0

#10 Torad_eu

Torad_eu
  • Użytkownicy
  • 105 postów

Napisano 30 grudzień 2017 - 11:15

MSI to tylko jedna z kilku firm do wyboru jeżeli chodzi o płytę główną. łatwiej będzie jeżeli sprecyzujesz jaki budżet posiadasz na zakup pozostałych podzespołów oraz jakie są Twoje wymagania. Wtedy pomożemy i doradzimy.


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych