Skocz do zawartości


Zdjęcie

Program do skanowania jpg-ów PROSZĘ O POMOC !!!

scan scanner skan skaner jpg

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Alexa

Alexa
  • Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 30 wrzesień 2015 - 19:43

Drodzy Użytkownicy,

 

zwracam się z prośbą o podpowiedź w bardzo pilnej i ważnej dla mnie sprawie.

Posiadam mnóstwo materiałów w postaci zdjęć stron z książek, które muszę wydrukować i opracować. Poszukuję programu, który przeskanuje mi zdjęcia tekstu z książek zrobione smartfonem (załącznik 1), by wyglądały jak zwykłe ksero (załącznik 2), abym mogła je drukować nie eksploatując zbytnio drukarki (drukowanie zdjęć tekstu pochłania mnóstwo tuszu, a drukowanie skanu już nie, poza tym jest znacznie bardziej przejrzyste i mogę nanosić na takim druku własne notatki). Wszystkie zdjęcia mam zrzucone na laptopa, brakuje tylko programu... Mam aplikację "Mobile Doc Scanner Lite" w smartfonie, jednak przeskanowanie zdjęcia jednej strony zajmuje dużo czasu, nie mogę się tak bawić z każdym zdjęciem, ponieważ mam ich za dużo. Kiedy staram się skanować grupę tekstu, nie działa, jak należy, dodatkowo wersja darmowa zostawia stempelek na dokumencie (załącznik 2). Niestety mój informatyk nie poradził mi nic w tej sprawie, więc piszę na forum w nadziei na pomoc, za którą będę niezmiernie wdzięczna.

 

Pozdrawiam i z góry przepraszam za nieścisłości pojęciowe,

 

Alexa

 

P.S. Materiał w załącznikach jest słabej jakości, to tylko materiał poglądowy.

Załączone pliki


  • 0


#2 silent

silent
  • Użytkownicy
  • 771 postów

Napisano 03 październik 2015 - 08:06

jeżeli całe książki "skanujesz" w podobnych warunkach oświetleniowych, możesz spróbować redukcji kolorów do 2 (b/w). jeżeli będzie wystarczająco duży kontrast pomiędzy czcionkami a tłem pliki wynikowe będą znacznie mniejsze (można też bezstratnie kompresować). może być wymagane ręczne skorygownie poziomu odcięcia: co będzie  jeszcze białe a co już czarne. redukcja kolorów występuje w wielu programach graficznych. pożądaną opcją będzie praca na grupie wskazanych plików (wskazujesz pliki, informujesz program co ma z nimi zrobić i gdzie zapisać wyniki (znasz gipma?)) grafikę b/w możesz spokojnie drukować nawet na laserze.


  • 1

#3 Alexa

Alexa
  • Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 04 październik 2015 - 18:14

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Nie wiedziałam, że mogę zastosować taką "grupową obróbkę". Na pewno spróbuję, to by mi uratowało życie :) Nigdy nie korzystałam z programu gimp. Czy będzie on odpowiedni do tego celu? Pozdrawiam.


  • 0

#4 LiooGran

LiooGran
  • Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 07 grudzień 2015 - 21:14

Dokument menagment utility do pobrania z strony naprawy drukarek wielofunkcyjnych Optima-md http://www.optima-md.com 

jeszcze jest Adobe Acrobat i z Windowsa Kreator skanowania i Paint :) 


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych