Jump to content


Photo

Marketing szeptany jako metoda promocji firmy?


  • Please log in to reply
34 replies to this topic

#1 panel20

panel20
  • Użytkownicy
  • 31 posts

Posted 30 September 2015 - 12:43

Witam serdecznie. Zastanawiam się właśnie nad wyborem jakiejś metody promocji firmy w Internecie i trafiłem na taką ofertę marketingu szeptanego http://jazzseo.pl/of...-na-forach.html Co o niej myślicie? Czy według Was takie sposoby są skuteczne?


  • 0

Już mnie to wszystko potwornie nudzi.



#2 slawmach

slawmach
  • Użytkownicy
  • 8 posts

Posted 15 October 2015 - 19:12

jeśli marketing szeptany jest zrobiony dobrze to na pewno da jakieś efekty. Pracowałem przez jakiś czas dla jednej firmy która zajmowała się marketingiem. Dostawałem zlecenia i mogę powiedzieć tylko tyle że naprawdę duże firmy korzystają z takich usług. Dodatkowo wiadomo, że reklama dźwignią handlu a taki marketing szpetany to jest forma reklamy


  • 0

#3 dmal

dmal
  • Użytkownicy
  • 7 posts

Posted 17 October 2015 - 11:56

No właśnie, jeśli jest zrobiony dobrze. Niestety większość tego typu kampanii jest robiona tak nieporadnie, że aż w oczy kłuje... Akurat w tym przypadku cena jest dla mnie podejrzanie niska


  • 0

#4 inthesky

inthesky
  • Użytkownicy
  • 7 posts

Posted 26 October 2015 - 22:38

Ja korzystałam z usług pewnej agencji reklamowej i muszę przyznać, że jest to skuteczna forma reklamy. Czasem warto zapłacić trochę więcej i mieć profesjonalnie poprowadzoną kampanię, bo oszczędzając możemy uzyskać taki efekt o jakim ktoś napisał wcześniej - posty będą pisane z automatu i będą 'atakowały' ze wszystkich stron, a reklamowana firma raczej straci klientów niż ich pozyska.
Samemu takiej kampanii raczej nie da się poprowadzić, w takich firmach są całe zespoły które są zalogowane na dużej ilości for i inicjują dyskusję, która sprawia wrażenie wiarygodnej. 

  • 0

#5 Kamirp

Kamirp
  • Użytkownicy
  • 23 posts

Posted 26 October 2015 - 23:08

Coraz trudniej o dobry marketing szeptany. Modzi są wyczuleni

Wysłane z mojego XT1032 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#6 Vestasy

Vestasy
  • Użytkownicy
  • 1 posts

Posted 04 November 2015 - 20:02

Dokładnie, coraz trudniej o dobry marketing szeptany, ale są firmy które się tym zajmują!


  • 0

#7 karpik

karpik
  • Użytkownicy
  • 228 posts

Posted 09 November 2015 - 07:11

Szeptanka potrafi wygenerować całkiem przyzwoity ruch na stronę.


  • 0

#8 bluepen

bluepen
  • Użytkownicy
  • 2 posts
  • LokalizacjaLubartów

Posted 22 November 2015 - 14:27

Pod warunkiem że nie przekracza pewnych granic. Młodzi (niby specjaliści) wrzucają posty byle gdzie i gotowca..


  • 0

#9 malinaa

malinaa
  • Użytkownicy
  • 4 posts

Posted 23 November 2015 - 13:00

To dobry sposób na tworzenie pozytywnego wizerunku firmy w sieci, tylko trzeba robić to umiejętnie.


  • 0

#10 lusiak

lusiak
  • Użytkownicy
  • 1 posts

Posted 25 November 2015 - 17:17

Najlepiej pozycjonowanie zlecić dobrej firmie, bo inaczej można zyskać więcej kłopotów niż klientów? Ja teraz współpracuje z agencja reklamowa Tychy jestem zadowolona, bez żadnych złych skutków :-) 


  • 0

#11 hhenryk88

hhenryk88
  • Użytkownicy
  • 65 posts

Posted 28 November 2015 - 14:19

Marketing szeptany nie zawsze przynosi efekty. Skuteczność zależy m.in. od tego, do kogo skierowana jest oferta firmy - największą skuteczność ma jeśli jest skierowana do młodzieży i kobiet. Dobre efekty poprzynosi marketing w mediach społecznościowych, szczególnie na Facebooku - tutaj http://greenparrot.p...ta-socialmedia/ mają dobrą ofertę w tym zakresie.


  • 0

#12 Emill

Emill
  • Użytkownicy
  • 6 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 02 December 2015 - 10:55

Marketing szeptany może być naprawdę dobrą promocją firmy, ale pod warunkiem, że skorzystamy z pomocy firmy, która zajmuje się tym profesjonalnie:) W promocji może pomóc też reklama lub poczta pantoflowa, bo nie ma nic lepszego, jak polecenie konkretnej firmy, konkretnej osobie, przez konkretną osobą:) Zadowolony klient poleci nas dalej, i wydaje mi się, że właśnie w tym tkwi cały przepis na sukces:) Tak, więc należy szczególną uwagę zwrócić na dbałość o klienta, bo klient jest najlepszą reklamą :) a marketing szeptany to już tak przy okazji:)


  • 0

#13 TomaszZ

TomaszZ
  • Użytkownicy
  • 6 posts

Posted 15 December 2015 - 19:31

Oczywiście, że są skuteczne, trzeba tylko wiedzieć, jak podejść do tematu, a takie firmy z reguły wiedzą. Nie wystarczy tu gdzieś coś tam szepnąć, ale do każdego tematu trzeba podejść metodycznie i cierpliwie, tak jak w przypadku marketingu szeptanego. Efekty są, może nie od razu, ale są pewne i efektywne. Nie ma co samemu kombinować, bo i tak nie da się rady, trzeba mieć od tego fachowców, oni znają sztuczki - magiczki co i jak:-)


  • 0

#14 bart2k

bart2k
  • Użytkownicy
  • 19 posts

Posted 15 December 2015 - 19:41

Jeśli produkt danej firmy jest dobry, to się sam rozpowszechni i niepotrzebny będzie marketing szeptany. Dodatkowo tak jak ktoś wyżej napisał - ważna jest dbałość o klienta. Dobry produkt + zadowolony kilent = sukces :)


  • 0

#15 Sławomir

Sławomir
  • Użytkownicy
  • 5 posts
  • LokalizacjaWrocław

Posted 16 December 2015 - 13:49

Marketing szeptany jest pomocny i jest skuteczny, jeżeli taki marketing zlecimy profesjonalistom.. chociaż z drugiej strony informacje o swojej firmie warto przekazywać pocztą pantoflową, a jak towar bądź usługa są naprawdę dobre to nie będzie problemu i potrzeby korzystania z marketingu szeptanego. Bądźmy terminowi i nastawmy się na potrzeby klienta, bądźmy dla niego i współpracujmy z nim, kuśmy rabatami, a nie będziemy potrzebowali marketingu szeptanego, czy jakiejś reklamy, za które trzeba płacić niemałe pieniądze.


  • 0

#16 Tanim

Tanim
  • Użytkownicy
  • 7 posts

Posted 13 January 2016 - 12:04

marketing szeptany to dla mnie jest nowoczesna metoda poczty pantoflowej. Jeśli taką kampanię marketingu szeptanego zrobi się dobrze to przyniesie efekty. W moim odczuciu lepsze efekty da reklama adwords w googlach. Miałem kiedyś taką w firmie której pracowałem i efekty były natychmiastowe. 


  • 0

#17 Koputerix

Koputerix
  • Użytkownicy
  • 10 posts

Posted 22 January 2016 - 21:19

Dobry marketing szeptany na pewno przyniesie ogromne korzyści. Jedni mówią kolejnym, a ci następnym i tak dalej. Dobrze jeśli jest to robione spontanicznie, bo wtedy przyniesie najlepsze wyniki. 
Jeśli chodzi o robienie marketingu szeptanego poprzez firmy to chyba trudno będzie znaleźć taką, która zrobi to naprawdę dobrze.
Poszukaj firmy, która robiła podobne kampanie i może się pochwalić sukcesami oraz pozytywnymi opiniami. Myślę, że tego typu promocja może być skuteczna ale tylko w przypadku gdy stawiamy na jakość a nie ilość.


  • 0

#18 Moser

Moser
  • Użytkownicy
  • 1 posts

Posted 28 January 2016 - 18:35

Dokładnie, marketing szeptany może przynieść Ci wiele korzyści ;)


  • 0

#19 karolina2

karolina2
  • Użytkownicy
  • 2 posts

Posted 08 March 2016 - 09:51

Zgadzam się z innymi, marketing szeptany potrafi przynieść dużo korzyści, efekty na prawdę są widoczne. Sama korzystałam z tego sposobu promowania swojej firmy. Już od dłuższego czasu korzystam z pomocy http://www.nowapozycja.pl/ i jestem zadowolona. Najpierw było tylko pozycjonowanie stron, a wtedy doszedł właśnie marketing szeptany. I co jest, fajne, że taka reklama nie jest droga.

  • 0

#20 karpik

karpik
  • Użytkownicy
  • 228 posts

Posted 06 March 2017 - 06:48

Jest to pewnego rodzaju rozwiązanie chociaż obecnie większość osób wykorzystuje to do pozycjonowania niż realnej reklamy na forach...Moim zdaniem obecnie o wiele większa moc ma reklama firmy na facebooku.

 

Możecie sobie poczytać o tym tutaj:

http://www.complito....y-na-facebooku/

 

Jeśli wiecie jak reklamować to możecie osiągnąć bardzo dobre rezultaty. 


  • 0


0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users