Skocz do zawartości


Zdjęcie

Potrzebuje szybkiej pomocy!!!


 • Zamknięty Temat jest zamknięty
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Szop5000

Szop5000
 • Użytkownicy
 • 6 postów

Napisano 15 wrzesień 2015 - 18:01

W zadaniach 4-8 uzasadnij swoją odpowiedź.

 

 

 1. Ile podstawowych licencji tworzą kombinacje tych warunków? Wymień je: skrócony opis, co wolno i na jakich warunkach
   
 2. Tworzysz grafikę, którą umieszczasz w fotosiku. Zgadzasz się na to, aby każdy kto chciał mógł ją wykorzystać do celów niekomercyjnych, pragniesz jednak, aby było uznane twoje autorstwo, a sama grafika nie była modyfikowana. Jaką licencję wybierzesz? 
   
 3. robisz zdjęcia okolicy, umieszczasz je w Internecie, zgadzasz się na to, aby każdy kto chce, mógł je wykorzystać do dowolnych celów, a nawet tworzyć na ich podstawie własne. Jaki rodzaj licencji CC wybierzesz? 
   
 4. jak wyżej, ale nie widzisz powodów, dla których ktoś miałby na twoich dziełach i dobrej woli zarabiać. Jaką licencja będzie dla Ciebie odpowiednia. 
   
 5. Znalazłeś utwór muzyczny na licencji Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne, chcesz go zmodyfikować i umieścić modyfikację w Internecie (jako dzwonek). Masz do tego prawo? Jeśli tak, to na jakich warunkach? 
   
 6. Mapy UMP (stosowane w nawigacji), które są tworzone na zasadach podobnych do Wikipedii, mają licencję Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Na tych samych warunkach. Zwróciła się do nich firma, która chce wykorzystać ich mapy, zmodyfikować (dodać własne POI), a następnie sprzedawać. Czy rzeczywiście będą mogli czerpać zyski z ich sprzedaży? Odpowiedź uzasadnij!

 • 0Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych